Autor Tema: Zello aplikacija - Koliko se koristi kod nas  (Posjeta: 530 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6NDZ

• Newbie
  • *
  • 73 iz Bjelovara
Zello aplikacija - Koliko se koristi kod nas
« : 07. Veljača. 2019, 20:53:04 »
Napisao sam na HRS forum pa ću i ovdje da vidim vaša iskustva jer nejdu svi odavde na HRS forum.

Dali koristite ovu aplikacija na mobitelu ili računalu i kakva su vaša iskustva sa "network radio"?
U zadnje vrijeme sve se više pojavljuju uređaji koji rade direktno putem interneta. Iako to po meni nije pravi radiouređaj mislim da bi kod mladih radio amatera mogli biti iznimno zanimljivi jer mobiteli i mladi idu jedno sa drugim. Jučer sam malo radio po pitanju toga i odlučio pokušati linkat uz pomoć PC-a, uređaj i Zello na računalu. Testno sam pustio na 9 simpleks, sve malo poštelao i jučerašnji razgovori su me oduševili. Svi kažu da to radi odlično. Ja sa 5w pokrivam cijeli Bjelovar a mobitelom se mogu spojiti bilo gdje i javiti se na 9 simpleksu. Što si tiče kvalitete tona ona je daleko bolja nego na echolinku i sve zvuči kao da čovjek radi preko klasičnog uređaja ili nekog vokca.

Ukoliko se netko hoće priključiti potrebno je dodati kanal koji se zove 9A RADIOAMATERI. Slušanje je otvoreno za sve, a predaja je blokirana dok ja ne odobrim korisnika. U razgovoru sa drugim amaterima odlučili smo da svatko tko se hoće priključiti mora imati istaknuti pozivni znak. Ukoliko ga nema, nema ni predaje.

Offline 9a3tn

• Newbie
  • *
Odg: Zello aplikacija - Koliko se koristi kod nas
« Odgovori #1 : 08. Veljača. 2019, 21:55:09 »
Kolega, to je davno rjiešeno preko Echolink-a i radi OK.
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.echolink.android

73 Boris

Offline 9A6NDZ

• Newbie
  • *
  • 73 iz Bjelovara
Odg: Zello aplikacija - Koliko se koristi kod nas
« Odgovori #2 : 09. Veljača. 2019, 20:40:35 »
Naravno da znam za echolink i to je od mene radilo ali kvalitetom audio nemjerljivo jedno sa drugim bar po meni.