Autor Tema: 24 GHz zainteresirani graditelji - ima li vas ?  (Posjeta: 810 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
24 GHz zainteresirani graditelji - ima li vas ?
« : 24. Studeni. 2018, 12:10:24 »
Kao i prijašnjih godina, naš mikrovalni Santa Claus (Ernie HG5ED) stiže nam i ove godine te vas pozdravlja i ima nešto mikrovalne furde za 24GHz za pokloniti graditeljima i onima koji ozbiljno misle složiti i koristiti opremu na 24GHz.

Radi se o Eyalgal, DMC i ostaloj furdi od koje se da uspješno složiti transverter za 24GHz.

Ako ima zainteresiranih graditelja neka se jave na forum pa da vidimo šta se može napraviti po tom pitanju.

Mislim da je Drago tražio DMC oscilator pa ćemo to imati u vidu jer jedan kompletan DMC set postoji u vreći Santa Clausa...

Luci, tebe PA čeka a Dragan  tebe GPSDO ali to ste dogovorili za proljeće ako se ne varam.

Eto...
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
Odg: 24 GHz zainteresirani graditelji - ima li vas ?
« Odgovori #1 : 24. Studeni. 2018, 12:28:33 »
Yep! Meni nedostaje LO...   :D ... a bio sam dobar ove godine... ako pita Santa Claus  ;)

73

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #2 : 24. Studeni. 2018, 16:44:52 »
Pozdrav Erniju .. i lokalnom vilenjaku ( bolje biti vilenjak nego sob koji vuče saonice  :) )
Ako u vreći ima još mjesta i vreća je bez rupa, molim nadležne da prenesu moju molbu za PA..
O tome sam se već jadao ( vilenjaku) ali se nije ništa pojavilo.  
Zainteresiran sam za zamjenu postojećeg DMC PA ( 100mW?) koji ima SMA  IN i SMA OUT sa nećim oko 1~2 W . Valovodni izlaz mi je neprihvatljiv jer u kutiji nema toliko slobodnog mjesta.
Najbolje bi bilo nešto poput rješenja od : 
http://f6bva.pagesperso-orange.fr/24Ghz/PA%201w/AQC%20et%20le%20miens.jpg
ali gdje pronaći RFMA2124
Kada bi se našao RFMA u vreći ..  :-* .. ostalo bi se moglo napraviti.. ili naručiti za Uskrs  ;) :) ;)

Uz rukoljub.. i Santa Clausu..i vilenjacima.. i sobovima.. i saonicama ( samo da donese RFMA  :-X )
Zlatko

Offline 9A5AA

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 25. Studeni. 2018, 11:29:22 »
Na koji način i kada stižu darovi?
Ja imam jedan DMC oscilator za pokloniti.
Za njeg treba napraviti OCXO....
PA od Ernija je predviđen za povećanje snage na Sljemenskom faru.
Na faru je trenutno posuđeni 300mW PA.

73, Dragan

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #4 : 27. Studeni. 2018, 09:04:06 »
Pozdrav podsekciji mikrovalaca  24G.

Potvrđujem načelni dogovor s Ernijom da na proljeće negdje u HA preuzmem jedan PA i GPSDO , kolko sam upoznat za ZGB far.

U međuvremenu potvrđujem regularno primanje fara 9A5AA/B koji se čuje gotovo stalno od 579 do 519 zna i nestat po par minuta , jako izražen feding zbog prepreke između mene i njega. 
Ne znam da li bi za 24 G  bio dobar onaj PLL LO koji može raditi na 11 GHz ( FSH izvor) . Meni se stabilnost čini OK. Evo moje izvedbe koja služi kao izvor signala za mixer  10GHz, 24 GHz te za test prijemnika 3cm cijeli band ( uključujuću Es`hailSat -2 band).

https://youtu.be/F3LKIzh2ovU
Popravljen video
« Zadnja izmjena: 28. Studeni. 2018, 07:58:53 9A1Z »
Luci, 9A1Z

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #5 : 28. Studeni. 2018, 07:54:36 »
Evo podsjetnika na cijeli projekt:
https://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=3378.msg27639#msg27639 Uff .. koliko mjeseci treba da se nešto dovrši   :o
« Zadnja izmjena: 28. Studeni. 2018, 10:10:56 9A1Z »
Luci, 9A1Z