Autor Tema: Novi rekord na 2M tropo  (Posjeta: 2233 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
Odg: Novi rekord na 2M tropo
« Odgovori #15 : 05. Studeni. 2020, 18:44:37 »
Ja bih rekao da je ovdje možda najključniji element brojnost radioamatera sa obje strane. Mi smo tu u puno nepovoljnijoj situaciji jer kod TEP otvaranja nemamo s druge strane korespodenata. To su afričke zemlje bez radioamatera. Otvaranja se sigurno događaju i na našoj hemisferi ali kako ih detektirati ako s druge strane nema nikoga? Evo paralela sa Es otvaranjima. Sporadik prema EA/CT i u logu je brdo stanica. Sporadik satima prema Rusiji a u logu jedna ili dvije stanice.
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #16 : 05. Studeni. 2020, 20:42:54 »
......Sporadik satima prema Rusiji a u logu jedna ili dvije stanice.
.....  :o
Ovo za  Afriku se  slazem jer imaju ljudi tamo  pametnija posla  ,ratovi ,Lavovi a kako cujem nema  ni vode bas, nego se  bavit  ovim glupostima.
Slazen se i za EA/CT da zarpaju band   , ali  da  Rusa  nema  za vrime E sporadica ? ? ! ???
Sjecam  se  , ne tako davno ,radia sam ih po otvaranju  vise puta po  20tak.  ,40tak par puta , a rekord mi je,  62 ! . . tako da ta ti teorija da  nema Rusa . . ..

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #17 : 06. Studeni. 2020, 00:56:52 »
Radio sam i ja sporadike sa puno Rusa u logu. Ali baš kada pogodi u neki lokator gdje je neki veći grad. Rusija je velika ali kada pogledaš broj stanovnika na toliku površinu vidiš da je i jako raseljena. I kada se otvori uglavnom su to iste stanice i jedni te isti lokatori koje sam radio puno puta.
Koristio sam program Live MUF od G7RAU dok još nije bilo EA6VQ. I gledam kako sporadik tuče po lokatorima koji mi fale ali tamo nema žive duše. Gledam i plačem ;D
A kad okrene recimo prema Moskvi eto ti narodnog veselja.
73 de 9A2M, Hrvoje