Autor Tema: Konferencija IARU R1  (Posjeta: 2227 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: Konferencija IARU R1
« Odgovori #15 : 09. Listopad. 2017, 20:43:57 »

To ti mogu objasniti uz pivo  :)

Sva sreća pa su ljudi izmislili pivo koje riješava većinu problema  ;D

Ja sam i dalje mišljenja da ovaj izlet u nepoznato sa prijedlogom da se onaj koji koristi više od dva antenska sistema svrsta u high power neće dobro završiti.
Problemi su puno veći a da vidiš koji su razmjeri tih problema pročitaj slijedeće sa OK foruma (prevedeno) na Engleski:

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.darkside.cz%2Fboard.php%3Fidprispevek%3D2&edit-text=

Što se tiče Talijanskih postaja, najveći broj se javi u nedjelju od 9 ujutro do 11 ujutro i gotovo.

A zanimljivo da je nešto slično primjetio i :

ok1vpz
16. 09. 2017, 10:29:39 from: 89.177.34.174 - ip-89-177-34-174.net.upcbroadband.cz

PWY: with all due respect, I think it's a perverse debate. Everyone who moves on the band during the races knows well what the trends are. Look at what I counted in 2005: http://www.ok2kkw.com/vliv_qro.htm Using the QRO above the legal limit limit limit in conjunction with multibeaming leads to a drop in the number of hours that the middle class stations (up to 500 watts) will spend in the race. While 20 years ago it was almost an exception for 24 hours, today they only turn on the equipment, give out points to their friends and spend only 2-3 hours in the race because they are not fun at the interference.

Živi bili pa vidjeli...

pozz
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 10. Listopad. 2017, 08:16:24 »
Ovo da se Talijani javljaju od 9-11 je cista predrasuda.
Pogledaj Robijevu analizu IARU 2016. Druga stvar mene iznimno veseli da u odnosu na prije 5 godina, znatno ozivila aktivnost talijana u 2m contestima. Bili smo pali na 130-140 workable, sad smo debelo preko 200.

73 UN

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #17 : 10. Listopad. 2017, 09:06:58 »
Davor pozdrav,

ovo da se Talijani javljaju najviše od 9-11 nije predrasuda nego statistika.
Uostalom, poznam ih jako puno i znam kako susjedi funkcioniraju.
U prilog tome mogu evo uzeti i Robijevu statistiku koja je stvarno super a pogotovo S52AA vizualizacija, perfektno. Pogledaj žutu liniju koja predstavlja aktivnost Talijanskih postaja. Vrijeme je u GMT tako da moraš dodati +2 sata i onda dolaziš upravo na "mojih 9-11 sati".
Zanimljivo je upravo to da ih se više odradi taj drugi dan u nedjelju od 9-11 nego u prva dva sata kontesta.
Naravno, i tu postoji odgovor zašto je tome tako, samo treba malo povezati predstavljenu statistiku.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #18 : 10. Listopad. 2017, 10:11:18 »
Samo da se ipravi u Adamovom nastupnom postu:
-Proposed HRS...treba pisati: Proposed ZRS
Za to je glasovalo 53 grla od ukupno 53..... Kako,ako predstavnik HRS-a uopće nije bio na sjednicama C5 odbora (tako piše S53WW)...jedino ako njemu nije dao svoju markicu za glasovanje  :o
Obzirom da su imali vremena pričati putem (bili su u istom autu) možda su S5 boysi "uvalili" 9A predstavniku (nebi im bilo prvi puta!!!!), da to predloži.
Adame,svih onih 5 točaka (pitanja,pridjeva i epiteta) potpisujem za onoga tko je to predložio,iako predstavnik 9A to sigurno nebi predložio, ipak je on iskusan u problematici UKV i KV natjecanja i rada ,kao nadasve uspješan menađer na jednom i drugom polju!Tak da ,ipak nemojte kvariti sveopći utisak.Pustite "velike" nek pokriju svaki stupanj sa sistemom i što većim ERP-om ...a ostali...pa tko kaže da moraju raditi?!?
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #19 : 10. Listopad. 2017, 10:19:10 »
Definicija statistike -  :D

Znaci to ne vrijedi samo za I nego za sve...  Ono sta su tebi talijani to su u OE "Berlineri" u DL "Hollanderi" itd... Opce je poznato da se casual op javi u nedjelju poslje "dorucka" i prije "rucka" neovisno o nacionalnosti...
U zadnjih 10 godina mislim da samo jedan IARU nisam radio 24 sata toliko o statistici :)

73 UN

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #20 : 10. Listopad. 2017, 10:51:23 »
Samo da se ipravi u Adamovom nastupnom postu:
-Proposed HRS...treba pisati: Proposed ZRS

Da ti budem iskren, vidio sam ja Robijev prijedlog koji je pripremljen prije konferencije i u njemu je definirano onako kako on kaže. Ima negdje na webu.http://thf.r-e-f.org/c5_iaru_r1/17landshut/agenda/LA17_C5_45%20ZRS%20-%20New%20SO%20LP%20section%20in%20IARU%20Region%201%20VHF%20contest.pdf

Ali onda mi nije bilo jasno, kako je tako tehnički ispravno sročen prijedlog završio u zapisniku sa onim dipolom  ;D i 4 el.yagi ili neki loop? WTF?

Možda je zapisnik pisao onaj IARU UKV menadžer, znaš onaj što je bio na safariju 3 mjeseca pa IARU robot nije radio  ;D
U tom slučaju, moje duboke isprike predlagateljima.

A sad postoji i ta mogućnost koju si ti napomenuo, da su putovali naši i Slovenski predstavnici zajedno vozilom pa su susjedi našeg predstavnika indoktrinirali sa svojim prijedlogom pa nije mogao birati (ili će ga izbaciti iz vozila ili predloži naš prijedlog i daj karticu za glasovanje)  ;D ;D ;D
Samo tu su se i oni zahebali, kako je put krajao kratko, nisu ga stigli obrazovati dovoljno pa je ispao dipol i 4 el.yagi. Da je barem konferencija bila u Norveškoj možda bi i sta pohvatao od onoga što su mu htjeli objasniti  ;D
A mogli smo i gore proći, zamisli da su putovali avionom, dobili bi ograničenje na antenu koja bi mogla biti živi kraj PL-259 konektora  ;D
Joooj
Zemljo - otvori se.......
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #21 : 24. Listopad. 2017, 19:07:47 »
dobra ti je ta kategorija ...
ali je još bolja
kategorija  2l pive
kategorija  5l vina
9a9c

Offline 9a9c

• Full Member