Autor Tema: activity 2017  (Posjeta: 667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2ki

• Newbie
  • *
  • sve je upravo onako kako mi to napravimo da bude
activity 2017
« : 16. Listopad. 2017, 08:13:53 »
Konačno jedna nedjelja ove godine da sunce sija čitav dan.
Za odlazak na vrh Dilj-gore, Vis, JN95BG, 350m, kojeg vidim od kuće.
Moj matićni RK 9a1crs u ovom periodu ima lokalno natjecanje KUP Divljeg gusana, pa su koliko sam vidio ili čuo radili- 9a1crs 9a1csb 9a2ki/p 9a5alc 9a5czk 9a6djx 9a7ind.

Uz podosta tehničkih problema ipak održano 56 veza sa 25W i 9el.

Offline 9A5CZK

• Newbie
  • *
Odg: activity 2017
« Odgovori #1 : 16. Listopad. 2017, 11:16:39 »
Pozdrav svima, konačno odlično vrijeme u ovogodišnjim activitijima, evo da se pridružim sa slikom.
9A5CZK iz JN95DG.

Offline 9A5ALC

• Jr. Member
  • **
  • Proud member of 9A1CRS contest team.
    • 9A1CRS wep page
« Odgovori #2 : 19. Listopad. 2017, 08:49:06 »
Evo i nekoliko mojih fotki, lokacija Sovsko jezero.
Proud member of 9A1CRS contest team.

Offline 9a2ki

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 20. Listopad. 2017, 07:09:07 »
Bojane , 9a5alc,
kradem ti sliku Panonskog mora, super je...

evo jedne sa Vučjaka JN74LT , isto nije moja ali je posebna...
sa stranice Ljubitelji Velebita...

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #4 : 24. Listopad. 2017, 14:01:19 »
Za UKV managera i CTEST managera.
da ne ostane neprimjećeno među LOGovima ;)

Predlažem da se u propozicije 9A AKTIVITIJA za 2018. uvrste SVI 9A amaterima dodijeljeni mikrovalni opsezi... sve do 400GHz i lasera! (slično kao u OE propozicijama). Postojećim propozicijama ograničena je upotreba viših frekvencija!  :( :'(
Zašto?  :-\ ???
I onda se čudimo da na NAŠIM bandovima ima svašta.. telemetrija(70cm),  kabelska TV distribucija S6+S26(2m+70cm),  Wirelles linkovi(13,9,6cm),  TV distribucija(3cm).
TREBAMO što više koristiti "naše" GHz dok su NAŠI !
Poslije će biti kasno !!!!!!!!!

Offline 9a2ki

• Newbie
  • *
« Odgovori #5 : 25. Listopad. 2017, 08:27:22 »
Zlatko 9a3aq,
dakako da te podržavam u tvom KRIKU kako bi saćuvali dodjeljene frekvencije,
ali ima tu dosta problema - evo mog primjera- jedva sam dogurao do 1296MHz i to uz pomoć Marjana 9a4df . Htio bi kazati da nema puno aktivnosti na 144 a kamoli na 10GHz iz 9A...

Možda bi pomoglo da vi sa visokih frekvencija uz nekakvu pomoć saveza ili sponzora napravite nekavu prezentaciju ili nekakve jednostavnije uređaje ili štogod u tom smislu...
 Mislim da razumiješ o čemu pišem.

mozda da savez sufinancira kupovinu gotovih uređaja za visoke frekvencije...

sigurno ima opcija ali netko mora početi raditi na tome jer sigurno ima zainteresiranih...

osobno nisam elektonički jako potkovan ali sam više puta pokušavao početi sa izgradnjom uređaja za 10GHz i sve je ostalo na nabavljenim LNB-ima za satelitski prijem...

složit ću svoju priću o tome , pa možda da tako počnemo...

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #6 : 25. Listopad. 2017, 09:18:28 »
Zlatko , nije topic direktno ali je nastavak na tvoj post oko zauzeća frekvencija.
Savez a poslije i Hakom bi trebao ururgirati prema S5  zbog TV odašiljača na 3cm . U potpunosti blokira cijeli band signal S9+ smjer Mariborsko Pohorje.  Razgovarao sam sa Jožetom S51ZO , znaju za to ali su očito i oni nemoćni.
Nekoma možda izgleda da je smetanja minorna  jer su antene uskog snopa,  no kod mene je to nekih 10 stupnjeva  u kojem se nalaze dva fara OE8 i većina  talijana iz I3. To je i smjer u kojem se često pojave oblaci . Ove godine je bilo tako dva puta u kontestu. Cijelo popodne fanstastičan oblak,   a ja slušam digitalni šum  S9.
Ako se nećemo buniti neće bit ništa.

1z
 P.S. probajte posluhnuti da li se i kako čuje u Zagrebu i okolici.
Luci, 9A1Z

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 28. Listopad. 2017, 11:01:43 »
Trebalo bi sjesti za stol sa susjednim savezima i onima do kojih možemo dobaciti (OK, OM...) i probati sve uskladiti... tada bi bilo svima zanimljivije raditi jer bi imali sa kime i koju vezu više odraditi...
Koliko vidim i znam naš robot radi super i ne bi trebalo biti problema da se zbog njega uvedu svi ghz u aktivitije... tko ima sa čime tada bi bez problema mogao raditi, a možda bi onda postalo interesantnije i onima koji još nemaju opremu da  ju nekako nabave pa se aktiviraju...
Možda ne bi bilo loše da naš manager napraviti jednu anketu što ljudi na terenu (koje on na kraju krajeva i predstavlja i zastupa) žele i hoće... ako može IARU pitati, zašto ne bi tako što napravio i HRS...?!?!

73