Autor Tema: IC706MkIIg + TRV  (Posjeta: 648 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
IC706MkIIg + TRV
« : 06. Studeni. 2016, 12:21:40 »
Da li je netko koristio ili još koristi navedeni uređaj kao bazno za transverter. IF na 144mhz.
Zanimaju me pikovi... strah me da kroz att ne proleti nešto preveć i tako da nastrada trv...
Po netu sam vidio da neki koriste te uređaju solo, a neki ga kontroliraju preko ALC, tj. tako mu ograničavaju pikove.

73 de 9a6ndd

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
Odg: IC706MkIIg + TRV
« Odgovori #1 : 06. Studeni. 2016, 15:32:47 »
Pozdrav!

Koristio sam i koristim još uvijek IC706 MK I uz sve transvertere. Ni jedan nije imao problem sa RF špicama predajnika. No znam da je bio problem sa  pobudom linearnih SS pojačala koja su od početog impulsa pregarala. Kod transvertera se nakon ulaznog attenuatora ne pojavljuje snaga koja bi mogla štetiti transverteru.  Iz predostrožnosti može se poslije ulaznog atenuatora u transverteru ugraditi limitator.  Pin dioda  i zavojnica. Neki transverteri imaju već imaju  kliping diode. Sada na tržištu ima jako zgodnih gotovih  komponenti limitera (modificirana pin dioda za funkciju limitiranja). Našto literature na linku http://electronics.stackexchange.com/questions/74633/pin-diode-limiter.

1z
Luci, 9A1Z

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
Odg: IC706MkIIg + TRV
« Odgovori #2 : 08. Studeni. 2016, 11:40:17 »
Za one koji su se malo zadubili u tematiku bitno je reći da postoji razlika  u snazi na 144 MHz na MKI i MKII modelu IC706.   I minimalna  snaga i maksimalna snaga su različite : IC706 MKI  1-10 W , MKII 5-50W.   To znači da je potrebno u transverterima dodatno ograničiti snagu i zaštiti mješač koji obično izdrži do 50 mW.

Ako se na bilo koji način ograniči snaga na 3W onda će eventualni impulsi  pune snage biti ispod maksimalno dozvoljenih vrijednosti.  A postoje i  rješenja sa vanjskim ALC-om ...više zna Drago..

Pozdrav!

1z
« Zadnja izmjena: 08. Studeni. 2016, 14:10:34 9A1Z »
Luci, 9A1Z