Autor Tema: IARU I. region VHF contest 2016.  (Posjeta: 5204 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: IARU I. region VHF contest 2016.
« Odgovori #15 : 13. Rujan. 2016, 13:04:54 »
Krešo, ja jesam nerazuman ali još nešto i kužim taj Engleski.

Not later than the second Monday bi trebalo značiti ne kasnije od drugog ponedjeljka nakon natjecanja. To znači da cijeli ponedjeljak igra za zaprimanje logova što u slučaju 9A2SB nije bilo moguće. Dakle čovjek je htio uplodati log u ponedjeljak do 23.59.59 ali to mu nije bilo omogućeno !

Još jedna stvar koju ne poštuje naš robot je ta, da bi i nakon isteka tog roka, log trebao biti zaprimljen ali bi se isti našao u check log skupini.

Dakle, di je zapelo?
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #16 : 13. Rujan. 2016, 13:14:56 »
Adame, to što je rok bio kraći za 24 sata je bug u programu da ne kažem Miljenkov propust za konkretan contest, ali to nije razlog da se log ne pošalje meni na mail pa ako i postoji problem u AI, onda ga živi čovijek popravi!
Ako netko želi raditi predstavu onda uvijek nađe način da to i napravi, a ako netko konstruktivno želi riješiti problem to i napravi i iznađe način za to!

Također naknadni logovi za check skupinu se mogu poslati na mail, zašto mora biti direktno preko robota?!
Ja radit ovako, valjda će novo vodstvo HRS-a naći kavlitetnije ljude za obavljanje ovog posla svima na volju, a do tada me na žalost moraš trpiti.

LP
K
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #17 : 13. Rujan. 2016, 13:32:17 »
Eto, došli do smo do buga... ja osobno nemam problema s contest koordinatorom i ne bih mijenjao :D

Ispričavam se što nisam išao u potragu za origigi contest pravilima, ali eto, ipak na iaru robotu moš poslat i nakon drugog ponedjeljka, sad me zanima jel taj koji ode poslije ide u check-log ili u plasman.  To ćemo pričekati pa vidjeti.

Duboka isprika manageru glede izjave o neusklađenosti pravila.

A osobno bih volio da imamo stroj koji neće opterećivati nikoga, ni natjecatelje, a ni admina, bez obzira koliko ima dobre volje.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #18 : 13. Rujan. 2016, 15:11:18 »
Ja i dalje ne vidim razlog zašto Krešno ne bi napravio upload loga i mirna BiH...
Jebiga, svi smo mi ljudi od krvi i mesa, svakom se desi da zaboravi na log.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #19 : 13. Rujan. 2016, 15:28:44 »
Nije problem u krvi i mesu, ali rokove treba poštovati. U roku koji je propisan pravilima log može iz usluge ubaciti bilo tko, pa i Krešo, što je za pohvalu. Nakon toga samo admin i log ide na check listu.

Nije u plasmanu, ali pomaže da rezultati budu vjerodostojniji, što je također za pohvalu, a u toj kategoriji smo jako deficitarni - možda ne bi bilo loše dozvoliti upload i nakon dedlajna, ali s tim da log ne ide u plasman, pa tako ne bi gnjavili nikoga ::)  Jasno, i tu treba potegnuti crtu da se stvar ne rtastegne do beskraja.

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #20 : 13. Rujan. 2016, 16:23:29 »
Adam je jedini pogodio sve punte-u sridu!!!!!-
HRS UKV kontest koordinator,je tek nakon Adamovog "bezobraznog upita" (jer i on kao i ja spada u kategoriju provokatora-protivnika sistema,belosvetskih agenata E-W-S-N,bla-bla). Sinoć oko 7 sat,nakon nekoliko dana otvorim ovu stranicu,pa ajd-ponedjeljak je -zadnji dan za upload dnevnika-da i ja priupišem svojigh 100-tinjak veza.Ne radi moga ubitačnog plasmana već radi onih koje sam odradio prošlog vikenda.Otvorim upload,odaberem file-enter...kad robot izlista sve moje veze (u "našoj" crvenoj boji!)...Stisnem gdi treba ,a on kaže NEMERE - prošo voz-iscurilo vrijeme!Pogledam deadline :piše 11.09.2016. 23.59.  uzmem čitati Pravila-piše 8 dana----to smo već napisali(noćas oko ponoći je stavljen datum 12.09.).Odem na IARU...oesv log upload stranicu...lijepo piše "Izvolte dragi gosn. dugački seronjo- provokatoru" deadline je 13.09.2016 u 00.00...A ne kako poneki nagađaju 14-15 dana nakon kontesta....I eto mog loga u Europi.Nek tamo i ostane,samo kada ste već našli "bug" (ispravno bi bilo "kolega je izgubio kalendar-ne prvi puta ove godine !").Bez ikakvih citata,iz falične knjige zvane VHF handbook...al tko će priznati da je "laka ženska".....lakše je drugoga proglasiti provokatorom i sl
Eto to je priča-nemojte se lomiti uvlačeći se u pozadinu...ljudski je pogriješiti,a priznati pogrešku......
Gudlak svima i radite nešto,dosta lajanja!
P.S. nastojao sam se kontrolirati da si ne dozvolim spustiti se na nivo bezobraštine .... a možda bi se lakše shvatilo ....
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #21 : 13. Rujan. 2016, 16:35:16 »
Poz.
cijela ta trakavica se mogla riješiti jednim jedinim mailom, ali...onda nema publike!!!

LP
K

PS
30 % učesnika me molilo za ispravkom krive kategorije bez ikakve pompe! ali jbg to nije provokatorski!
Kreso

Offline 9A4CW

• Full Member
  • Member of 9A1CRS contest team
« Odgovori #22 : 15. Rujan. 2016, 12:16:31 »
Sada je prošao cijeli cross check, ali je nažalost tablica
poprimila oblik kao u prošlogodišnjim IARU natjecanjima.

Ima li šanse da se ovo riješi?
Težak je život nas naivnih umjetnika,
mi slikamo a nitko ne kupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZDbD9LVeYE
https://vimeo.com/239618744

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #23 : 15. Rujan. 2016, 12:25:09 »
naravno da nema
ponavljam obrada IARU contesta se radi na IARU robotu
http://iaru.oevsv.at/ a na našem se stanje "zaključava"!

LP
Krešo
Kreso

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #24 : 07. Ožujak. 2017, 20:21:23 »
Evo čestitam brojnoj OE1W ekipi na odličnom uspjehu.

http://www.ok2kkw.com/contests/16/vhf_2016_iaru.html

Pozdrav jakim snagama UBN-a  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #25 : 08. Ožujak. 2017, 09:42:44 »
Malo si u krivu Miško, ipak smo prvi. Došlo je do greške na IARU robotu, fali im na nekoliko logova veze poslje 09z. Isto tako u našem.

Prvi smo sa ubn-om  od 0.76%

Original verzija:

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #26 : 08. Ožujak. 2017, 09:49:56 »
Sad vidim da ako se ne ide direktno na link vec se otvori ok2kkw stranica pise ovo:

Citat:
Date: Mon, 6 Mar 2017 21:06:16 +0100
From: "Jacques Verleijen" <ON4AVJ>
To: <Iaru_c5@ml.oevsv.at>
Subject: [Iaru_c5] Problems with the IARU Contest robot

Dear all,

I was informed that there are some technical problems with the IARU Contest Robot. Some of
the logs are not uploaded on the right way and apparently some entries are missing.

Therefore we decided to take the result offline, until the problem is solved.

We will keep you informed about the results.

73

Jacques ON4AVJ

Tako da ismijavanje rezultata odnosno ubn-a krivih rezultata direktnim linkanjem je prilicno jadno

73 UN

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #27 : 08. Ožujak. 2017, 10:00:34 »
Smajo,
konji... prije nego ča provjeris informacije nemoj s*** po ljudima.

Hvala na razumijevanju.

one of OE1W

Evo čestitam brojnoj OE1W ekipi na odličnom uspjehu.

http://www.ok2kkw.com/contests/16/vhf_2016_iaru.html

Pozdrav jakim snagama UBN-a  ;D

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #28 : 08. Ožujak. 2017, 12:17:14 »
Patrik

Ja sam situaciju pratio na jednom drugom forumu i probleme oko Robota, zato sam vam i čestitao na odličnom rezultatu i UBN-u. Mislim da od top ekipa samo Robi ima bolji ubn.

Kako si ti to shvatio, to je tvoj problem, i izgleda samo tvoj.
Problem sa robotom je naveden na OK2KKW kao što je i Davor naveo ali imaš isti mail i na SLOVHF forumu gdje se takđer spominje isto krivo obračunavanje bodova i UBN.

Kako god...ti ćeš vjerovatno shvatiti jedino onako kako umiješ.

QV
« Zadnja izmjena: 08. Ožujak. 2017, 12:32:10 9a4qv »
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #29 : 08. Ožujak. 2017, 12:42:32 »
Inace UBN je nesto drugo a ono je postotak Unique veza :P
Digao sam prasinu prije nego sto su izasli na vidjelo mejlovi u prilogu. Posto se u 9A nemas kome obratiti, islo se direkt samome vrhu! Tnx 8mm!
Ostale stvari oko robota zadržat cu za sebe... vec ce Iaru R1 VHF nesto objaviti o ovome slucaju, nadam se uskoro.

NHF Smajo al J ponekad pretjerujes!

73, Patrik