Još uvijek na webu stoje stara pravila u kojima stoji:
Adame
stara ili nova pravila stoje do i od onda kada IO HRS-a odobri promjene istih. Ovdje na forumu sigurno se neće riješiti status "6H" kategorije, postoji procedura. (i ne zaboravi pečat)
LP
K
Evo što kaže IARU R1 letter:
5.2 PROCEDURE FOR ORGANISING IARU REGION 1 50MHz / 70 MHz /
145MHz / UHF/ MICROWAVE CONTESTS
5.2.1 Information
In January of each year the Chairman of the VHF/UHF/Microwaves Committee shall send a letter to
the societies organising the IARU Region 1 VHF, UHF/Microwaves, 50/70 MHz and ATV contests in
that year, containing an up-to-date copy of the rules for these contests.Pa ne određuje HRS pravila IARU R1 VHF natjecanja. HRS može organizirati UKV takmičenje sa pravilima koja nisu sukladna IARU R1 na isti nadnevak ali onda to natjecanje ne može nazvati IARU VHF natjecanje nego recimo Bacanje kamena s ramena na 144MHz.
Mislim da je to svima jasno. Jasno je i to da nacionalni savez aka HRS ne mora imati robot za upload dnevnika za to natjecanje vec postoji opcija direktnog upoada nastranice organizatora a to je IARU.
Stvari su veoma jednostavne, dosta je objaviti da pravila koja imamo nisu ista kao IARU pravila i tko se želi takmičiti po IARU pravilima neka prijavi svoj dnevnik na IARU robot, a tko se želi takmičiti po HRS pravilima neka prijavi rezultate na HRS robot i gotovo. So simple.. naravno, nazivati natjecanje IARU VHF je sve samo ne ozbiljno ako to ono nije.
pozz
QV