Autor Tema: Bodovanje za generalni plasman  (Posjeta: 8497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: Bodovanje za generalni plasman
« Odgovori #30 : 20. Srpanj. 2016, 08:28:22 »
Akio bi se usvojio ovaj sistem bodovanja, mogli bi svi u jednu listu za generalni plasman, jer se opet kod svih boduje rezultat u relativnim brojevima, a oni su usporedivi skroz.

Uvijek je stvar odluke u koju kategoriju ići i s koliko snage raditi. Možda je u ovom kontekstu razumnije ići na 6 bandova sa 100W, nego na 2 banda po 300W?  Nije sve u snazi i smetnjama, koji put treba razraditi i nekakvu strategiju za ostvarenje cilja ;)

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #31 : 20. Srpanj. 2016, 10:18:29 »
Pozdrav
evo da se ja uključim sa svojim mišljenjem i iskustvom.
Lijepo je to što Zvone, Gogo i Boris pričaju, ali trenutno neizvedivo! Zašto?
Ljudi lažu i na sve moguće načine žele zeznuti sustav u svoju korist!
100% sam siguran da u Activitiyu u kategoriji do 100W ima i onih koji rade sa više! Zvone  ne znam da li si previdio Gogov odgovor na fix i portabl stanice?! Recimo mom klubu 9A1W brdo je fix lokacija sa dozvolom izdanom na toj adresi, takvih primjera ima još! Boris, kategorije po godinama, imamo u nekim conetsitma a nemamo evidenciju tko ima koliko godina, a da ne pišem o tome da natjecatelji u EDI datoteci ne upisuju niti svoju mail adresu kako bi ih mogao kontaktirati, ili neki drugi "bitniji" podatak. Ili za primjer Zvone koji kaže da nije mogao samo u AA UHF nego je morao u Activity što nije istina jer ako to nije znao napraviti sam, a sve piše u uputstvu, mogao je poslati poruku meni!
Ljudska (hamradio) civilizacija još nije spremna za tako nešto (ham spirit)!
LP
K
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #32 : 20. Srpanj. 2016, 10:38:02 »
A čuj, ja uopće ne bih razbijao glavu s tim da li će netko krasti kad je snaga u pitanju, jer to nas neće odvesti nigdje. To neka svatko sa svojom savješću riješi kao i uvijek.

Radije ću vjerovati da svatko radi pošteno.

Za Activity sam i ja čuo...navodno netko tko je do pojave ove kategorije redovito imao 300W, sad ima samo 100W, ali to je daleko od mene pa ne mogu reći. Evala mu.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #33 : 20. Srpanj. 2016, 13:57:35 »
Slažem se sa Krešom, previše smo idealizirali naše teze, a i previše se rasplinuli.  I zato da konkretiziramo neke teze:

1. Ukinimo HP i LP kategorije. Imamo ih u lokalnim natjecanjima. Time ćemo anulirati pojavu lopova
2. Stimulirajmo rad na višim bandovima, a na način da ne diskriminiramo 2m
3. Uvedimo postotni obračun
4. Uvedimo 6m band za one koji to žele
5. Stimulirajmo učestvovanje mladih i početnika kroz "overlay kategorije"
6. Povećajmo broj YL u takmičenjima kroz "overlay kategorije"
7. Ukinimo skupe nagrade ako ih HRS ne može financirati
8. Pomozimo klubovima da nastave s lokalnim natjecanjima, povečajmo njihov broj
9. Izradimo nove pravilnike
10. Uskladimo propise sa IARU Reg. 1

O točki br. 1 možemo diskutirati, no osporavati ostale točke je destruktivno.
Osobno sam protiv sankcioniranja svih nas zbog šačice pojedinaca koji ne poštuju propise i ne rade u skladu hamspirita.
« Zadnja izmjena: 20. Srpanj. 2016, 16:20:25 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #34 : 20. Srpanj. 2016, 14:12:54 »
Krešo:
Citat:
Zvone  ne znam da li si previdio Gogov odgovor na fix i portabl stanice?! Recimo mom klubu 9A1W brdo je fix lokacija sa dozvolom izdanom na toj adresi, takvih primjera ima još!
To je to! fiksna lokacija, uostalom kao i od 9A1N itd...
Krešo:
Citat:
Ili za primjer Zvone koji kaže da nije mogao samo u AA UHF nego je morao u Activity što nije istina jer ako to nije znao napraviti sam, a sve piše u uputstvu, mogao je poslati poruku meni!
Točno drugi dio. I poslao sam ti poruku, samo opet si me stavio u Activity iako on traje do 12:00 UT, a moje veze su počele od 15:00. To je i razlog zašto nisam uopće mogao uploadati log. K tome ne slažem se s prvim dijelom da sam npr. mogao uploadati za Ivanić grad a ne i za Activity. Prema programu, Krešo, prisiljen si uploadati u prvi ponuđeni kontest, a zatim tek dozvoliti još ponekom...
Gogo:
Citat:
Za Zvonu bi mogli ustanovit posebnu kategoriju i za nagradu davat kabanicu :D
Gogo nisam znao da ti toliko smetam da me iz radio amaterizma želiđ potjerati u ribare. Doduše, unosniji hobi jest! Što jest, jest!!!
Boris:
Citat:
Slažem se sa Krešom, previše smo idealizirali naše teze, a i previše se rasplinuli.  I zato da konkretiziramo neke teze:
Boris, opet ne prihvaćaš ničije opravdanje, već, uostalom kao i milijun puta do sada, tjeraš samo svoje. Sreća ionako nas nitko ne sluša HI!
pozdrav,  Zvone

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #35 : 20. Srpanj. 2016, 14:30:20 »
Eto da se  Boris i ja jednom složimo od A do Z :D

Samo da izbacimo G, K i NJ i eto nas. daklem, sve stoji osim 1,5 i 6 i možemo na kraj svita!

A ti Zvone, provokatoru jedan, ajde lipo vidi čim se bavi Marinko 2GH pa mi onda reci je li ja tebi želin dobro ili zlo 8)  A ko ti brani kombinirat, lipo staviš antenu na brodić, malo loviš malo slušaš i divota :) I neš pokisnit, ako krene, a ti u kabinu i eto.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #36 : 20. Srpanj. 2016, 16:27:11 »
Boris, opet ne prihvaćaš ničije opravdanje, već, uostalom kao i milijun puta do sada, tjeraš samo svoje. Sreća ionako nas nitko ne sluša HI!
pozdrav,  Zvone

Tjeram svoje jer mi može biti. Do sada sam rijetko kad promašio, uvijek je došlo na moje. Bude li opet krenula neka hegemonija s bilo koje strane, kreće ponovni bojkot takmičenja, kao što sam svojevremeno bojkotirao KV kupove. Demokratizacija pokreta i podmlađivanje operatora je imperativ.
Oni koji to ne prihvaćaju, ići će "u šturc". Takmičenja su samo jedan segment problema. Zajednički nazivnik je zastarjelo i tradicionalno razmišljanje. Najbolji primjer je suludo forsiranje sao 2m banda. Jedino luđe od toga je izmišljanje kategorija da i prijatelj dobije nešto. Nismo sami sebi svrhom.

5TD i 4QV imaju solidne ideje, možda da ih izglasate za zamjenike KV menaždera, ako baš ne žele biti šefovi.  ;)

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #37 : 20. Srpanj. 2016, 18:47:37 »
A je, uvijek si u pravo, osobito oko bojkota  KV kupova, još se nisu oporavili od toga, šta je-je, a tek ono da svi mogu radit u kupu, to je tek dalo vrhunske rezultate za krepat od smija :P :P :P

Ne znam odakle ti forsiranje 2m banda? Fakat je da na tom bandu ima najviše aktivnosti i zbilja ne vidim ko ga i kako forsira, on se sam forsira.
Zato i ima najniži multiplikator u generalnom plasmanu i na neki način je nulti band.

A najbolja ti je ova s izmišljanjem kategorija - svaka čast ;D ;D ;D

Pa jedino ti forsiraš YL i još neke bzvz kategorije. Ili za prijateljice ne vrijedi isti kriterij kao za prijatelje? Ili da uvedemo i XYL kategoriju, ali njima bi dao koeficijent od 0,5-0,7, zavisno od bračnog staža.

HP/LP kategorije su klasika koju nismo mi ni izmislili ni ustanovili i dobro da je primjenjujemo. Kategorije same po sebi nisu problem, problem su uvijek oni koji krše pravila, a i organizatori koji se premalo zalažu u svom segmentu djelovanja pa puno dobrih stvari prolazi bez pravog odjeka.

Samo ti tjeraj svoje, to je najmanji problem, ionako će većina na kraju presjeći pa kako bude.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #38 : 20. Srpanj. 2016, 19:35:41 »

Točno drugi dio. I poslao sam ti poruku, samo opet si me stavio u Activity iako on traje do 12:00 UT, a moje veze su počele od 15:00. To je i razlog zašto nisam uopće mogao uploadati log. K tome ne slažem se s prvim dijelom da sam npr. mogao uploadati za Ivanić grad a ne i za Activity. Prema programu, Krešo, prisiljen si uploadati u prvi ponuđeni kontest, a zatim tek dozvoliti još ponekom...
Zvone potpuno si u krivu
6. period Activitiya traje do 15 GMT isto kao i AA UHF baš iz tog razloga da nema problema sa uploadom, iako mi nije jasno kako si ti tek počeo u 15 GMT!?
Kada uploadaš dnevnik i ne želiš biti u plasmanu activitiya u padajučem meniju odabereš nepostojeću kategoriju to je ona sa "()" i naravno nema te u plasmanu Activitiya, a onda u drugom koraku odabereš kategoriju takozvanog "Add" contesta
LP
Krešo
Kreso

9A3IV

• Gost
« Odgovori #39 : 20. Srpanj. 2016, 21:16:05 »
Možda i nisam pravi da govorim o takmičenjima ali nakon ove rasprave imam još manje volje za takmičenje. Zadnje dvije godine nemam ssb/cw uređaj pa se i ne takmičim. Prije toga sam odradio nekolicinu jakih postaja, tek toliko da nebudem unique jer znam da će one slati log. Ostatak takmičenja odradio sam 3 ili 5 ili 23 veze sa meni interesantnim postajama. Nisam slao log. Nemam interesa. Mene zanima samo veza i QSL kartica da potvrdim tu vezu.

Nakon ove rasprave još sam uvjereniji da je moja filozofija ispravna. Ukinuti razlikovanje po snazi. Što ja onda mogu sa svojim 10W u istoj kategoriji sa 1kW? Odem u portabl, nateglim se kao magarac i kakav rezultat imam? Ukinemo portabl/fix i svi su u istoj kategoriji. kako ja mogu konkurirati nekome tko ima 1kw i fix lokaciju na 2000 m nadmorske visine? Iz portabla nikako, od kuće još manje. Po pravilima u redu ali da li je baš u redu??????????????????????????????????

Zaključak: radim iz svog zadovoljstva, ne šaljem log, baš me briga za upload, robota i sva ostala sr..... Tko hoće neka se takmiči, neka se prepucava i izmišlja kategorije. Radioamaterizam je hobi. Hobi je nešto što radiš iz zadovoljstva. A nije mi zadovoljstvo konkurirati u tome u što su se takmičenja pretvorila.

73  Damir

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #40 : 20. Srpanj. 2016, 23:10:34 »
A je, uvijek si u pravo, osobito oko bojkota  KV kupova, još se nisu oporavili od toga, šta je-je, a tek ono da svi mogu radit u kupu, to je tek dalo vrhunske rezultate za krepat od smija :P :P :P

Da li sam ja uspio u svom naumu da se svi radioamateri mogu ravnopravno takmičiti, bili oni članovi saveza ili ne? Jesam.
Da li sam svojim bojkotom usmjerio pažnju na problematiku? Jesam.
Da li je moj bojkot upalio? Je.

A ti sad krepavaj od smijeha koliko god želiš, ja sam se zadnji smijao.  8)

A najbolja ti je ova s izmišljanjem kategorija - svaka čast ;D ;D ;D

Pa jedino ti forsiraš YL i još neke bzvz kategorije. Ili za prijateljice ne vrijedi isti kriterij kao za prijatelje? Ili da uvedemo i XYL kategoriju, ali njima bi dao koeficijent od 0,5-0,7, zavisno od bračnog staža.

Pogledaj (neke) KV konteste i njihove overlay kategorije, pa ćeš uočiti da to nisam ja izmislio, npr. "Rookie", "Tribander/Wires" i sl. I što je najbolje, te kategorije su se pokazale kao pun pogodak za one koji udovoljavaju tim propozicijama.

A kako živimo u vremenima u kojima se posebno cijeni i vrednuje rad s mladima, rad s početnicima i poticanje spolne jednakosti, na tebi je da uzjašeš na taj val i to iskoristiš. Ili ne.
Za ilustraciju, ako baš moramo materijalistički gledati, jer je to najjednostavnije, projekt kontesta za mlade će klubu/savezu donijeti daleko više (financijske) koristi od nekog kontesta za nas fosile.

I opet moram ponoviti, naš je primarni interes podmladiti članstvo akcijama koje su usmjerene prema mladima.

Samo ti tjeraj svoje, to je najmanji problem, ionako će većina na kraju presjeći pa kako bude.

Ma da, to je jasno, opet će sijede glave pokušavati mamuzati mrtvog konja, to smo gledali svaki put do sada kad god se nešto trebalo unaprediti. Na kraju su svježe ideje ipak uspjele pronaći put do realizacije, zato me nije strah tvog i vašeg otpora. Vi ste produkt nekih starih vremena koja su srećom prošlost.

Nakon ove rasprave još sam uvjereniji da je moja filozofija ispravna. Ukinuti razlikovanje po snazi. Što ja onda mogu sa svojim 10W u istoj kategoriji sa 1kW?

O HP/LP podjeli možemo diskutirati, to uopće nije problem, niti je itko do nas donio finalne zaključke koji se moraju prihvatiti. Ovo je samo diskusija.

Što se tiče HP/LP "u đuture", dijelom se slažem s tobom, no uzmi za primjer 70 ili 23cm band. Svi smo u istoj grupi, osim klubova (multi) i uredno radimo bez većih problema. Na 70cm koristim 50W, na 23cm imam 10W, uz bolji antenski sistem, pogotovo s moje portabl lokacije, s tom mizerijom mogu konkurirati daleko jačim igračima.
Kao što je rekao 4QV, treba se potruditi. Ne vredi samo ona stara: "Tko nabije - taj dobije", već i ona još starija: "Boj ne bije svijetlo oružje..."  ;)

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #41 : 21. Srpanj. 2016, 00:17:47 »
Bit pun sebe, to je super, ali kad iza toga ne stoji nešto, to je već problem.

Tvoj bojkot... ;D To što je ta tvoja tzv inicijativa usvojena ne znači ništa, a osobito u praksi, što se pokazuje  u više navrata. Izgleda da naš predsjednik i pripadajući IO imaju sluha za bezvezne inicijative više nego za neke druge, ali ako ništa drugo - prijemnik im još radi, samo su im filteri bezveze.

Tvoj bojkot...čovječe...

9A3IV

• Gost
« Odgovori #42 : 21. Srpanj. 2016, 00:44:24 »
što se tiče spolne jednakosti mislim ako se uvodi kategorija za žene da se treba uvesti i kategorija za muškarce. A oni kojima je svejedno da budu treća kategorija. Ali zbog ravnopravnosti preba uvesti i lgbt kategoriju. Ah, sve mi je to bljak

73 Damir

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #43 : 21. Srpanj. 2016, 05:31:26 »
Pa dobro, poštujem, meni nije baš sve iz navedenog bljak :D Svatko može iznijeti svoje mišljenje, ne bi trebalo odmah pucati iz topa, uz dovoljno argumenata ili pritisaka možda i prođe. Ili ne.

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #44 : 21. Srpanj. 2016, 06:06:12 »
Borise !
Nije baš da su svi klubovi u multi kategoriji.
Pogledaj privremene rezultate HLJK 2016.

9A5ST
Zeky