Autor Tema: 6m contesti u 9A  (Posjeta: 1488 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
6m contesti u 9A
« : 13. Svibanj. 2016, 10:46:29 »
Možda nisam u pravu, ali čini mi se da za sada na listi contesta u kojima se za 9A proizvodi nekakav plasman na 6m imamo samo IARU 6m i 9A 50/70 contest, što je za svaku pohvalu. Ali opet, ako nam je cilj veća pojavnost naših postaja čak i na ovom opsegu, možda ne bi bilo loše da razmisliti o tome da se izbor poželjnih opsega za naše kupove dopuni i opsezima od 6 i 4m? Istina da su kupovi po kalendaru raspoređeni u mjesecima ukojima ima nimalo, jako malo i možda dovoljno prostiranja na 6m, kao i na 4m, ali mislim da bi unatoč tome netko pronašao dovoljno motiva da upali uređaj i zavrti ono veliko dugme s prednje strane uređaja ::)

Kao netko kronično neuhranjen kad je broj veza u pitanju, mislim da bi čak i lokalne veze u tim mrtvim periodima potakle protok adrenalina kroz kronično zaštopan krvotok naše VHF aktivnosti :o

I još kad bi se kroz nadasve skromni budžet HRS kad su u pitanju nagrade najvrijednijima pronašao neki način da se ti frikovi i nagrade, možda bi nam život bio za koji postotak zanimljiviji?

Offline 9a6arp

• Full Member
Odg: 6m contesti u 9A
« Odgovori #1 : 13. Svibanj. 2016, 13:09:38 »
Sam si dao večinu odgovora. Prvo treba izabrati vrijeme tog kontesta koje nije jednostavno na kolićinu kontesta, drugo - kako da povučeš ostale kad se nije aktivirao  dovoljan broj za kritičnu masu na gornjim bandovima za podjelu nagrada, pritom mislim da pojedine kategorije koje nisu popunjene sa prva tri mjesta, pa se nemogu dodjeliti nagrade. te se pitam kako se osjećaju operatori u pojedinim kategorijama gdje su samo njih dvoje ili jeden. Slažem se sa tvojom idejom, da bi se trebalo nešto zakotrljati ali očito baza nedostoje, nadam se da se slažeš samnom. što se mene tiće sutra se napiše kontest samo ne želim ćuti poslje ,, uuuu krivo vrijeme, nevaljaju pravila i tome slično. Otvorena diskusija sa prijedlozima i nađimo se na sredini. Osobno sam za kontest.

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 13. Svibanj. 2016, 15:30:36 »
Mislim da je ovdje stvar jednostavna - imamo tri UKV kupa i Superkup kao kumulativ poput onog u KV natjecanjima.

Sve što treba je postojeća pravila proširiti za dva opsega ispod 144 MHz i riješeno, a u troškovima predvidjeti nagrade.

Naravno, malo poraditi na promociji i nedajbože svojim primjerom motivirati sve oko sebe...

Kako rekoh, termini nisu blistavi, jer ožujak nije špic Es sezone, ali možda proradi TEP, svibanj je nepoznanica, a srpanj skoro pa siguran dobar provod.

Jedinu olakšicu bih dao u vidu da se priznaju i veze bez primjljenog rednog broja tako da i putnici namjernici nađu svoje mjesto u logovima, a možda se neki od njih  pojavi u plasmanu poput 5B4 prije koju godinu?  Ne bih se složio da je u ovom slučaju baza problem, danas gotovo svaki uređaj ima  i 6m band, recimo IC7000 i slične igračke, ipak to nije SHF/UHF ili neki od Zepter bandova u kojim presuđuje promjer poklopca express lonca.  Osnovno je dati ljudima motiva da se pokrenu, upale uređaj, zavrte malo gore-dole, odrade nešto i slično.

Kad pogledaš listu talijanskih contesta, vidi se dosta njih van onog što bi se smatralo špic-sezonom, a vjerujem da su pokretački motivi jednaki ovima - raditi i kad se ne očekuju super prilike.

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 13. Svibanj. 2016, 15:49:24 »
U posljednje vrijeme nisam baš radioaktivan, iz sto razloga (na sreću, zdravlje me drži). Posuđujem 4 m transverter za 4/6 m naš contest, PA0ZH koncepcija, adaptirano by 9A2SB, radi kao curica, uz tri uvjeta. 

1. Da vidim sliku antene za 4 m na stvarnoj lokaciji
2. Da mi pruži garancije da će stvarno raditi
3. Da mi vrati transverter u prijašnjem stanju

Transverter posuđujem na poćetku ES sezone, vrati mi kad prođe contest. Imam još jedan. pa se i ja ove godine javim, radim na antenskom sistemu. Prošle godine sam i na FM-u u sporadicima radio sa G stanicama, ali sa Motorola GM-350, za taj opseg.

73 de 9a2d

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #4 : 13. Svibanj. 2016, 20:17:12 »
Nekad je bila kategorija 6m u našim kupovima, pa je ukinuta šta ti ja znam zašto.
Ni tad nisu veze ulazile u generalni plasman.Ni to neznam zašto.
Možda zato jer je nama s juga to jedina šansa da "šišnemo" kolege iz unutrašnjosti.

7 van 3
9A5ST
Zeky

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #5 : 14. Svibanj. 2016, 01:20:22 »
Te veze i ne bi trebale ulaziti u generalni plasman, ali da je band trebao ostati, je.
Kontinentalnu ekipu ćemo lako oprat i samo na 6m.

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #6 : 16. Srpanj. 2016, 08:52:35 »
Citat:
Nekad je bila kategorija 6m u našim kupovima, pa je ukinuta šta ti ja znam zašto.
Ni tad nisu veze ulazile u generalni plasman.Ni to neznam zašto.
Možda zato jer je nama s juga to jedina šansa da "šišnemo" kolege iz unutrašnjosti.
Baš šteta, jer i S5 ima u aktivity i 50 MHz, a zašto mi ne bi uveli 50 i 70 MHz, pa tko voli nek izvoli...
Još nije kasna rasprava, a ionako će biti izbori, pa možda netko čuje što bi mi mali smrtnici željeli....

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #7 : 16. Srpanj. 2016, 10:34:22 »
Mislim da je ideja o aktivitiju na 6&4m dobra stvar s ciljem da se popularizira opseg i poveća aktivnost, ako ništa drugo, umjesto da se gleda u DXcluster, možda netko pozove i CQ pa ga uradimo :D  Prijedlog o izračunu bodova u tzv generalnom plasmanu postoji u drugoj temi pa ne bi o tome.  Istina, izbora će biti, samo je pitanje kakav će nam izbor biti.  Oću reć - da se ne radujemo izborima bez razloga ;D

Ono što je najtužnije od svega je da u doba svrepisutne internetike i informatike tako malo treba da se bilo što odradi, a sve s ciljem da se ham pučanstvo malo razveseli, ali avaj....

A opet, ko zna, možda na izborima izvučemo super sedmicu, hehehehe...

PS - ako nekog zanima nekorišten predsjednički program iz 2007 godine, neka se javi ::) ::) ::)