Anketa

Koji je od predloženih naziva najbolji za me?unarodno natjecanje na 50 i 70 MHz u organizaciji HRS-a ?

Croatian 50/70 MHz contest
19 (48.7%)
Croatian magic contest
12 (30.8%)
(Croatian) LOW BANDS VHF CONTEST
4 (10.3%)
9A six AND four CONTEST
4 (10.3%)

Ukupno Glasova: 37

Autor Tema: Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila  (Posjeta: 21370 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2d

• Sr. Member
Odg: Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila
« Odgovori #45 : 26. Siječanj. 2008, 20:36:49 »
Dušebrižnici naši dežurni, nemojte lajati na mjesec prije nego li je izašao.

73 de 9a2d

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #46 : 27. Siječanj. 2008, 12:09:30 »
Lajanje na mjesec ;)
Slazem sa 3LN oko snage, 50w je i vise nego dosta.

Nego ovako trazi se HITNO: BLY88A za 9A2EY xverter
Nego ovako trazi se HITNO: BLY88A za 9A2EY 4m xverter !!!!

Ili u prijevodu 10w tranzistor za PA ... placam unaprijed!

73, Patrik

P.S. xverter za 4m radi, antena spremna, jos samo izlazni PA da se montira

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #47 : 27. Siječanj. 2008, 13:45:25 »
Došlo je vrijeme privođenja ankete kraju. Ako još netko nije glasao, može to učiniti do ponoći. Nakon toga će biti predložene konačne propozicije ovdje na forumu, prevođenje na engleski jezik i distribucija svim UKV managerima iz IARU R1, kao i svim poznatim UKV portalima.

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #48 : 27. Siječanj. 2008, 14:39:36 »
Patrik, javi se Zlatku, 9a2sb, siguran sam da ima nešto u furdi.

Ako ja nabavim automobil koji može voziti 300 km/h, da li u mojoj vozačkoj dozvoli treba unaprijed upisati podatak  da sam sumnjiva osoba koja krši zakonske propise?

Čujemo se u Croatian 50/70 Mhz contest-u (koliko mi se čini po rezultatima glasovanja).

73 de 9a2d

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #49 : 27. Siječanj. 2008, 19:53:03 »
Kefa govoriš ka Sveto Pismo.Simply,life is too short for QRP !
Čujemo se na 4M.

Nine Alpha Six Radio
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #50 : 27. Siječanj. 2008, 20:28:05 »
Gospodine, 9A2D, ???
niti sam Vas prozivao, jer Vas niti ne poznam, a niti Vam znam ime (nigdje ne piše).
Nisam neki dušebrižnik, već mi je cilj bio samo dati prijedlog koji bi donekle ujednačio kategorije u ovom natjecanju, da nam rad bude užitak a ne frustracija. Kako bi plasman bio međunarodni, u jednoj je državi dopuštena snaga npr. 10 W a u drugoj npr. 1 kW, to nisu izjednačeni uvjeti za plasman u istoj kategoriji. Iskreno, čak mi je svejedno s kolikom snagom radite. U natjecanjima radim uglavnom turistički, iz zabave,  jer volim magic band (UKV je, mali su gabaridi antena, dovoljna je snaga uređaja a i sporadici su svaki dan, HI! ;D).
Da, rezimiram >>> nemam  n i š t a   protiv  v a š e  i tuđih kW   p i l a,  sve dok mi:
- nagazite CQ bez prekida na 50.110 ili 144.300 MHz i radite s kW ono što se može odraditi i sa 10 W
- kada se samospotate, hvalite i pozdravljate jedan drugoga na clusteru (za to su forumi ili sl.)
- odradite DX-a na deset znakova bez prekida (dajte nama ostalima par minuta za DX-a pa onda zovite i za te fantomske znakove)
- pokazujete zavidnu dozu arogancije i prezira prema ostalim ne-kW stanicama

Priznajem, ni ja nisam cvijeće i ja imam grijeha, ali ipak treba imati mjeru. Ovo je ipak samo hobi.

Pozdrav, Damir  8)

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #51 : 27. Siječanj. 2008, 20:54:41 »
Zanimljiv post,

odmah mi je pala na pamet ideja: samo dvije kategorije, 1. stanice koje poštuju pravila i zakonske odredbe i 2. stanice koje ne poštuju pravila i zakonske odredbe

Dakle, ako svi znamo da postoje oni koji nesto muljaju i to je svima prihvatljivo, trebalo bi napraviti i dvije takve kategorije kojima bi bio nepotrebno navoditi propozicije takmičenja, samo datum, vrijeme i navedene kategorije iz kojih proizlazi sve ostalo  ;D .

QV

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #52 : 27. Siječanj. 2008, 21:32:04 »
Dušebrižnici naši dežurni, nemojte lajati na mjesec prije nego li je izašao.

73 de 9a2d

Nemam komentara.

73 de 9a2d
(Vlado Živković, Cvjetna 11, 43500 DARUVAR), ako treba JMBG i to ću ovaj puta rado dati.

PS - Kolega dragi, mene sigurno nisi čuo niti sam te smetao u postizanju tvojih rezultata. Sve što ćeš ti u narednom razdoblju raditi (na 50 MHz) ja sam uglavnom već radio sa legalnom snagom pa mi na kraj pameti ne pada da te ograničavam u tvojoj radosti i užitku. Kada me čuješ i kada ti budem eventualno smetao, onda pričaj. Hvala. Provjeri i kojeg RK sam član pa onda udaraj.

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #53 : 27. Siječanj. 2008, 23:33:53 »
Evo konačnog prijedloga propozicija...

Croatian 50/70 MHz contest 2008
Pravila natjecanja

SUDIONICI - Pravo sudjelovanja u natjecanju imaju sve licencirane radijske postaje iz I. regiona IARU-a.

KATEGORIJE

Kategorije na oba banda (50 i 70 MHz) su:

A - Jedan operator, bez pomoći drugih, koristeći se svojom vlastitom opremom i antenama, a može raditi s bilo koje lokacije
B - Više operatora (natjecateljski timovi i klupske postaje)

Dopušten je maksimalno jedan signal na opsegu u bilo kojem trenutku. Nije dopuštena promjena jednom odabrane lokacije tijekom natjecanja.
 Natjecatelji moraju raditi prema propozicijama natjecanja i u duhu hamspirita, te se strogo pridržavati odredaba o snazi predajnika na svakom bandu, a u skladu sa zakonom o telekomunikacijama pojedine zemlje.

NADNEVAK NATJECANJA - Natjecanje se ove godine održava 17. svibnja 2008. godine (Subota) u terminu od 1200 - 1700 UTC.

VEZE - Veza sa istom postajom dopuštena je samo jedanput tijekom natjecanja na istom bandu. Ako se sa istom postajom uradi dupla (dvostruka) veza, valja je obvezno unijeti u log, jasno je označiti i bodovati s 0 bodova. "Crossband" veze nisu dopuštene. 

VRSTE RADA I FREKVENCIJE - Dopuštene vrste rada su A1A i A3E, uz strogo pridržavanje IARU-ovih band-planova za 50 i 70 MHz. "DX-prozor" od 50,100 do 50,130 MHz smije se koristiti isključivo za interkontinentalne veze.

RAZMJENA PODATAKA - U vezama se obvezatno izmjenjuje ocjena čujnosti po RST (RS) skali, redni broj veze koji obavezno počinje od 001, te WW lokator.

BODOVANJE - Bodovi se računaju na načelu 1 bod = 1 kilometar.

NATJECATELJSKA PRIJAVA treba obvezatno sadržavati zbrojni list i natjecateljski dnevnik veza u EDI formatu

DISKVALIFIKACIJA - Svako kršenje ovih pravila ili nepoštivanje band-plana I. regiona IARU-a povlaci za sobom diskvalifikaciju natjecatelja.

ODUZIMANJJE BODOVA - Bilo koji pogrešno zaprimljen podatak veze bit će kažnjen gubitkom bodova. Pogrešno zaprimljena pozivna oznaka ili redni broj veze bit će kažnjeni oduzimanjem bodova za obje postaje

NAGRADE – Prve tri postaje u svakoj kategoriji biti će nagrađene plaketom s naznakom plasmana. Diplomom će biti nagrađeno prvih 10 postaja u svakoj kategoriji.

NATJECATELJSKE PRIJAVE - Natjecateljski dnevnik mora biti prema standardima I. regiona IARU-a, tj. isključivo u EDI formatu.
Zbrojni list, kao dio EDI datoteke, mora sadržavati izjavu o pridržavanju propozicija i radioamaterskog kodeksa.

ROK ZA DOSTAVLJANJE LOGOVA – drugi ponedjeljak nakon vikenda u kojem je natjecanje održano (do 26. svibnja 2008). Za poštanske pošiljke vrijedi žig pošte.

SLANJE LOGOVA - Adrese za dostavu logova su:

UKV robot:  www.hrvhf.net  Rubrika „Contest“ -> Upload EDI
- e-mailom na: 9a4fw@hamradio.hr
- poštom na: Željko Dražić-Karalić, 9A4FW, M.Gupca 93, 32100 Vinkovci

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #54 : 28. Siječanj. 2008, 05:43:01 »
Podržavam sa zakašnjenjem.

Nadajmo se da će u pola svibnja biti nekakvih prilika. Međunarodna konkurencija je odskočna daska za sudjelovanje stranih postaja i opću gužvu na bandu.

Pet sati u nedjelju su OK format. Ionako je noć nula bodova na oba banda. Još ako si na vrhu Biokova, možeš samo gledati zaljubljene OK parove kako se dive zvjezdanom nebu.

Kako potaknuti contest gentlemanship, to je već drugo pitanje.

Ekšn, to se traži.

POzdrav.

GG

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #55 : 28. Siječanj. 2008, 06:30:35 »

Pet sati u nedjelju su OK format.

GG

GG, natjecanje je u subotu, da ne zakasniš.

73 de 9a2d

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #56 : 28. Siječanj. 2008, 09:39:51 »
Poštovani gosp. Vlado,
primite moje izvinjenje za krivu percepciju mikrolokacije, hi. Danas, kada pročitam svoj post ne bih pola toga napisao. Jutro je ipak pametnije od večeri, kada se uvijek malo zastrani. No, nadam se da nema ljutnje i čujemo se na 50 i 70 MHz.
Pozdrav, Damir

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #57 : 28. Siječanj. 2008, 10:05:39 »
Evo kako se mire i poštuju kolege iz prosvjetarskog sindikata (2D i 3LN),ma odmah su se nanjušili.......hi.
Mir s Vama,oštrite koplja pa u svibnju sitno po "nožnim zglobovima"....tko koga dohvati-GL de Zlatko 9A2SB.
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #58 : 28. Siječanj. 2008, 10:27:11 »
Glasovao sam za izabrani naziv natjecanja.Ako Bog da biti ću QRV na oba banda možda i sa kontest lokacije.5 sati je dobra mjera,ne ogladni se,ne ožedni se i neće nas vatat grčevi u mišićima,hi.
Ako primjetimo nedostatke u propozicijama možemo ih promijeniti za 2009.
Molim učesnike sa sjevera da tijekom natjecanja(i inače)okrenu ponekad antene malo i prema jugu,hi.
Lipi pozdrav iz Splita

Renny,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A4ZM

• Full Member
  • Maki
« Odgovori #59 : 28. Siječanj. 2008, 10:43:05 »
Sa malim zakašnjenjem :

> "Crossband" veze nisu dopuštene.

Ako je namjera da se potakne učešće što više stanica na 70 MHz, onda bi trebalo nagraditi i "crossband" veze 70/50, barem sa polovicom bodova za izravnu vezu.

Izravnih veza 70/70 MHz će biti dosta malo, jer malo država ima ovaj band dozvoljen. Ali i tamo gdje (još) nije dozvoljen, ima stanica koje mogu slušati na 70 MHz. I njih i naše bi trebalo nagraditi za trud.

73 de Maki