Anketa

Koji je od predloženih naziva najbolji za me?unarodno natjecanje na 50 i 70 MHz u organizaciji HRS-a ?

Croatian 50/70 MHz contest
19 (48.7%)
Croatian magic contest
12 (30.8%)
(Croatian) LOW BANDS VHF CONTEST
4 (10.3%)
9A six AND four CONTEST
4 (10.3%)

Ukupno Glasova: 37

Autor Tema: Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila  (Posjeta: 21369 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila
« : 23. Siječanj. 2008, 01:21:19 »
Evo i prijedloga propozicija:

Croatian 50 MHz contest 2008
Pravila natjecanja

SUDIONICI - Pravo sudjelovanja u natjecanju imaju sve licencirane radijske postaje iz I. regiona IARU-a.

KATEGORIJE

A - Jedan operator, bez pomoći drugih, koristeći se svojom vlastitom opremom i antenama, a može raditi s bilo koje lokacije
B - Više operatora (natjecateljski timovi i klupske postaje)
Dopušten je maksimalno jedan signal na opsegu u bilo kojem trenutku. Nije dopuštena promjena jednom odabrane lokacije tijekom natjecanja.

NADNEVAK NATJECANJA - Natjecanje se ove godine održava 17. svibnja 2008. godine (Subota) u terminu od 1200 - 1700 UTC.

VEZE - Veza sa istom postajom dopuštena je samo jedanput tijekom natjecanja. Ako se sa istom postajom uradi dupla (dvostruka) veza, valja je obvezno unijeti u log, jasno je označiti i bodovati s 0 bodova.

VRSTE RADA I FREKVENCIJE - Dopuštene vrste rada su A1A i A3E, uz strogo pridržavanje IARU-ova band-plana za 50 MHz. "DX-prozor" od 50,100 do 50,130 MHz smije se koristiti isključivo za interkontinentalne veze.

RAZMJENA PODATAKA - U vezama se obvezatno izmjenjuje ocjena čujnosti po RST (RS) skali, redni broj veze koji obavezno počinje od 001, te WW lokator.

BODOVANJE - Bodovi se računaju na načelu 1 bod = 1 kilometar.

NATJECATELJSKA PRIJAVA treba obvezatno sadržavati zbrojni list i natjecateljski dnevnik veza u EDI formatu

DISKVALIFIKACIJA - Svako kršenje ovih pravila ili nepoštivanje band-plana I. regiona IARU-a povlaci za sobom diskvalifikaciju natjecatelja.

ODUZIMANJJE BODOVA - Bilo koji pogrešno zaprimljen podatak veze bit će kažnjen gubitkom bodova. Pogrešno zaprimljena pozivna oznaka ili redni broj veze bit će kažnjeni oduzimanjem bodova za obje postaje

NAGRADE – Prve tri postaje u svakoj kategoriji biti će nagrađene plaketom s naznakom plasmana. Diplomom će biti nagrađeno prvih 10 postaja u svakoj kategoriji.

NATJECATELJSKE PRIJAVE - Natjecateljski dnevnik mora biti prema standardima I. regiona IARU-a, tj. isključivo u EDI formatu.
Zbrojni list, kao dio EDI datoteke, mora sadržavati izjavu o pridržavanju propozicija i radioamaterskog kodeksa.

ROK ZA DOSTAVLJANJE LOGOVA – drugi ponedjeljak nakon vikenda u kojem je natjecanje održano (do 26. svibnja 2008). Za poštanske pošiljke vrijedi žig pošte.

SLANJE LOGOVA - Adrese za dostavu logova su:

UKV robot:  www.hrvhf.net  Rubrika „Contest“ -> Upload EDI
- e-mailom na: 9a4fw@hamradio.hr
- poštom na: Željko Dražić-Karalić, 9A4FW, M.Gupca 93, 32100 Vinkovci

Ovo su standardne propozicije uz poštovanje pravila ovog "magičnog banda". Ako ima drugačijih ideja vrijeme je za raspravu pa bi to mogli brzo prevesti i poslati na adrese svih IARU R1 UKV managera i adrese najpoznatijih portala i VHF chat-ova.

73 de Željko, 9a4fw
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj. 2008, 15:39:51 9A4FW »

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
Odg: Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila
« Odgovori #1 : 23. Siječanj. 2008, 06:24:07 »
Mislim da bi bilo bolje izbaciti dio oko dostave logova u papirnatom obliku...

M

9A4DB

• Gost
« Odgovori #2 : 23. Siječanj. 2008, 07:24:13 »
Slazem se,
medjutim to onda moze nekome biti razlog zasto ne poslati LOG,
pa za sada je bolje da ostane...

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 23. Siječanj. 2008, 07:49:21 »
Podržavam inicijativu, jedino mi rad FM-om malo strši, budući da kod nas nije dozvoljen. Možda dodati i 70 MHz, već nas polako ima a bila bi to prilika za testiranje prilika.

73 de 9a2d

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #4 : 23. Siječanj. 2008, 07:51:13 »
Odlicno, jos neka se to prevede na engleski pa da prosirimo info dalje...
Ima li koji ctest u tom periodu, da bude vise aktivnosti...

73

p.s. ozbiljno sam mislio o plaketama ...
p.s..s 70MHz i ja bi to stavio... xverter mozda bude u pogonu do onda...

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #5 : 23. Siječanj. 2008, 11:25:11 »
Možda dodati i 70 MHz, već nas polako ima a bila bi to prilika za testiranje prilika.

73 de 9a2d

I meni se dopada ova ideja oko 70MHz. Nekako mi se čini da je pomalo zapostavljen band, a što kaže Vlado - zanimivo će biti testirati condx s korespondentima koji imaju oba banda.

M

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #6 : 23. Siječanj. 2008, 11:32:16 »
70MHz je zanimljiv isto za cross band veze... ;)
Talijani,madjari,portugalci i nijemci mozda ne dobiju dozvole za 2008 godinu pa ce biti i crossband aktivnosti.

Meni se cini ideja ok... cak sam razmisljao o JT6M... naravno sve ovisi sta kaze VHF manager.

73

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #7 : 23. Siječanj. 2008, 12:11:43 »
Ola,pa to se radi.Bilo bi zgodno to sa 70Mhz,ali klasično - u skladu sa int. pravilima natjecanja.Mislim da JT6 i sl.veze nisu priznate u natjecanjima.
GL de Zlatko 9A2SB
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #8 : 23. Siječanj. 2008, 13:03:55 »
Pozdrav dečki,

ideja sa 70 MHz je UFB i lako je možemo dodati. Propozicije sam kasno radio pa mi je promakao FM kao vrsta rada...to izbacimo.
Jt6m se ne priznaju u natjecanjima.
Cross band veze se ne priznaju također.
Logovi se zaprimaju samo u elektroničkom obliku (EDI) jer je to uvedeno početkom prošle godine u IARU R1 pravila, ali sam ostavio mogućnost da ih još netko može slati poštom na disketi ili CD-u. Ovo u pravilima o zbirnom listu i izjavama je sada dio EDI datoteke, ali mora biti naznačeno jer neki natjecatelji u EDI-ju samo promjene svoj znak i lokator...hi

E sada, kako nazvati natjecanje?

Croatian 50/70 MHz contest ?
Croatian magic contest ?   

Dajte prijedloge... hi

73 de Željko, 9a4fw
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj. 2008, 13:14:28 9A4FW »

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 23. Siječanj. 2008, 13:10:18 »
Bravo decki, ruze za obitelj i stisak ruke!
Nebi bilo lose ubaciti u propozicije i SWL kolege.
Puno DX i 73 Eduard od Crikvenice

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #10 : 23. Siječanj. 2008, 14:52:10 »
Croatian magic contest, definitivno
Slazem se, samo ssb i cw kategorije single i multi (i kategorija 5CW, onih par FM kanala sta ima isprogramirano na 70mhz)  :P
mislim da je termin isto odlican, nemoze bolje, mislim da bi moglo privuci veliku aktivnost posgotovo susjeda iz Italije koji su se zapalili za 4m, a UK samo cekaju nova polja.....

QV
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj. 2008, 15:13:01 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #11 : 23. Siječanj. 2008, 15:08:31 »
Izvinjavam se svima prisutnima... Smajo ne seri...
Jt6m sam radio u nekom Nordic activity ctestu na 50MHz...

Kontest se moze zvati "9A six AND four CONTEST"... ili "SMAJO ANALOG-DIGITAL CONTEST"  :-*
Talijani tesko da ce opet dobiti licencu za 4m band, zato bi moralo bit nesto Estonaca ...
73... nemojte kaj zamerit

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #12 : 23. Siječanj. 2008, 19:12:25 »
A moze li se ura maknit od 09:00 do 17:00 UT ?
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #13 : 23. Siječanj. 2008, 19:32:47 »
Pozdrav Zeky,

moguće je i termin pomicati. Predloženi termin od 12UT je takav jer je ipak subota pa ima i onih koji rade do cca 13 ili 14h LT.  Drugi razlog je mogućnost odlaska na portabl lokaciju pa se ima vremena postaviti antene do početka contesta. Ako bude prerano, onda bi se moralo doći dan ranije postaviti antene, ili isti dan jako rano ...
Ali dobra tema za raspravu...

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #14 : 23. Siječanj. 2008, 19:39:45 »
Eh, opet se malo zastranilo.

Drago mi je za pozitivne reakcije za 70 MHz, ja osobno ne radim na "klasičnim" UKV opsezima najmanje 25 godina pa nisam možda meritorna osoba ali smatram da, ako već imamo mogućnosti rada na opsezima ispod 100 MHz, onda to stvarno treba iskoristiti i propagirati te unaprijediti taj rad.

Ako su HA i I amateri nakon jedno i nekoliko-mjesečnog rada napisali cijeli elaborat o radu, a kod nas nema ni zuc o radu, trebamo se zabrinuti (sada govorim o 70 MHz). Dok god našim ljudima to ne bude zanimljivo, neće biti ni povećane aktivnosti. Meni osobno se živo fućka za diplome i osvojena mjesta, ali nekoga to zanima pa mu to treba i omogućiti. Naš cilj bi trebao biti povećanje aktivnosti na tim opsezima ali da se ne pretvori kao na KV-u, 10 za jednog, jedan za sve (tj. za sada se, na sreću, može -primjer- znati da iz JN85OO nema 10 stanica koje sa istim signalom ali pod različitim oznakama rade neku postaju u roku 5 minuta pa da sve bude OK. Nekoga treba diskvalificirati, ako se takvi i pojave.

Ako bude i 70 MHz, predlažem da važe i cross band veze, ali samo unutar 4 metarskog opsega (namjerno ne navoditi frekvencije, radi nekompatibilnosti dozvoljenih opsega). Na KV-u je to normalno (npr. 7 MHz sa USA).

Osobno se zdušno borim da 70 MHz oživi.
Možda se može zvati i  (Croatian) LOW BANDS VHF CONTEST.

73 de 9a2d