Anketa

Koji je od predloženih naziva najbolji za me?unarodno natjecanje na 50 i 70 MHz u organizaciji HRS-a ?

Croatian 50/70 MHz contest
19 (48.7%)
Croatian magic contest
12 (30.8%)
(Croatian) LOW BANDS VHF CONTEST
4 (10.3%)
9A six AND four CONTEST
4 (10.3%)

Ukupno Glasova: 37

Autor Tema: Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila  (Posjeta: 21335 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline yu1qt

• Jr. Member
  • **
Odg: Croatian 50 MHz contest - prijedlog pravila
« Odgovori #30 : 25. Siječanj. 2008, 10:15:42 »
A, ja samo da vas mrzim na 70? Sa sve oblongom i otvorenim 706/10w.
Koji oblong, 9A2D?
Andra YU1QT

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #31 : 25. Siječanj. 2008, 12:08:41 »
Andra, pa onaj tvoj (6 el.), naravno. Nisam ga još isprobao, samo su elementi složeni, ali čim sredim rotator evo ga gore. Ako stignem, napraviti ću i i EF0406WL1 po Popi pa bih malo uspoređivao.
Ništa, malo kibiciraj u contest-u pa ćeš nam javiti dojmove. A smiješ ti doći i u naš kraj, mislim da ćemo i Leona bez problema nagovoriti pa jedan na 6, jedan na 4 m, a jedan na roštilju (ja, zna se). Imamo UFB lokaciju za sve ove aktivnosti.

73 de 9a2d
« Zadnja izmjena: 25. Siječanj. 2008, 12:28:08 9a2d »

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #32 : 25. Siječanj. 2008, 12:47:04 »
Mislim da je ovaj kontest pravi pogodak, duzina od 5 sati trajanja je UFB, taman da stigne izdrzati akumulator  ;D
Ujutro se ima vremena otici na lokaciju i sve sloziti i poslije sve to spakirati nazad.
Osjecam da ce to biti onaj stari kontest, gdje nitko nikome nece smetati pretjerano, male snage, home made oprema uglavnom, prava stvar.

Nevezano za kontest, moze se na forumu dogovoriti i poslije kontesta ostati jos sat vremena za sve one koje zele crossband odraditi veze, dakle za one koje nemaju ili opremu ili dozvolu za rad na 70mhz a mogu slusati. Naravno to bi trebalo onda i na drugim forumima obznaniti, ako ima zainteresiranih, mislim da ce time porasti polularnost na 70 mhz, barem konverter svi mogu zalotati danas bez previse muke.

Dakle našiljimo opremu za magic contest, do svibnja je blizu, mislim da bih mogao jedan beacon za 70 mhz postaviti da si ljudi mogu nastimati transvertere, hm.

QV
« Zadnja izmjena: 25. Siječanj. 2008, 12:58:13 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #33 : 25. Siječanj. 2008, 12:57:22 »
Nešto su se diskusije u zadnje vrijeme svele na 70 MHz, a što je sa 50 ??? E, jesam vam stavio bubu u uho, baš mi je drago. Mislim da tako i treba raditi, čoporativno (nadam se da se netko neće uvrijediti).

73 de 9a2d

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #34 : 25. Siječanj. 2008, 13:13:15 »
Evo ideje za one koje ne znaju sta i kako, ne pitajte odakle je, da ne bi bilo problema sa copyright, copyleft, copy sim copy tam, uglavnom iz najboljeg casopisa na svijetu kako kaze martin 3GE, ovo je iz broja 12/07 dakle dosta frisko. Ekipa je to slozila dirthy design, sve na vitroplastu bez stampanih veza i radi.
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #35 : 25. Siječanj. 2008, 13:19:38 »
Smajo shema je ukradena od IK0IXI  ;D
Ima i za 6m tamo!

73

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #36 : 25. Siječanj. 2008, 13:34:04 »
Samo kratki offtopic, Patrik, kao sto se moze vidjeti shema je iz casopisa, inace kad se nesto objavi i za to budes placen, onda je taj clanak vlasnistvo casopisa i kao takvog ga ne bi smio objavljivati u drugima. Dakle clanak ne moze biti ukraden od onoga kojega si ti naveo, nego samo od onoga tko ga je objavio u svojem izdanju.

QV
Heinrich Rudolf Hertz

s56a

• Gost
« Odgovori #37 : 25. Siječanj. 2008, 14:56:30 »
9A4QV, ti imas malo cudne ideje o autorskim pravima!  Verovatno jos nisi doziveo da ti ukradu neku ideju?

Izbor MF od 25 MHz je verovatno strateskog znacaja, da bi treci harmonik bio sto blize radnoj frekvenciji pri upotrebi ne-balansiranih mesaca. 

LP MMM S56A

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #38 : 25. Siječanj. 2008, 15:58:13 »
offtopic: dakle sada si ti vlasnik posto si kupio casopis, da li negdje stoji da "vlasnik casopisa - ti" moze slobodno objaviti
na netu skenirani clanak, bez da upozna upozna izdavaca - tj. autora clanka. ?
Imali smo polemiku oko objavljivanja clanka na contesting.info ... koji su od rijeci do rijeci preuzeti
sa neta bez znanja vlasnika...

Na shemi se potkrala jedna greska koju ce graditelj otkriti na predaji -TX.

Uz duzno postovanje prema vlasniku objavljujem link talijanskog transvertera...

http://www.geocities.com/ik0ixib/4m.html

73

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #39 : 25. Siječanj. 2008, 16:30:43 »
Autorska prava preko Interneta prebacite drugdje. To još nikakvi sudovi nisu uspjeli riješiti, pa nećemo ni mi.

Osobno smatram da, ako je na ovom mediju nešto objavljeno, to je javno, ne može se sakriti niti spriječiti a niti tražiti odšteta. Neka se autor i onaj prvi glođu među sobom. Po toj logici ja sam već trebao završiti na sv Heleni (ZD7).

73 de 9a2d

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #40 : 25. Siječanj. 2008, 19:32:23 »
9A4QV, ti imas malo cudne ideje o autorskim pravima!  Verovatno jos nisi doziveo da ti ukradu neku ideju?

LP MMM S56A

Mario pozdrav,
nemam ja cudne ideje, to su uvrijezena pravila koja koriste većina časopisa, dakle ti si za svoj clanak placen i to si prodao časopisu, sada je on vlasnik tvoje umotvorine jer si je prodao.

Kad se tiče kradje ideje, Mario, mislim da dobro znas da sve sto nije patentirano, ne mozes ni traziti pravnu zastitu. A i kad je patentirano dovoljno je napraviti manje izmjene i opettakve stvari padaju u vodu. U ovome slucaju ja sam skanirao stranicu casopisa i vlasnik toga je casopis a ne autor koji je dobio naknadu.

A mislim da jer Kefa dobro spomenuo kakva je praksa u takvim slucajevima.
Sa druge strane, vjerovatno je autor koristio mf 25 mhz jer je imao xtal od 45 mhz, mislim da je to ok, sa aspekta da ce sa takvim transverterom napraviti cca 200 veza i onda ce skupljati prasinu na ormaru i nece ga moci prodati preko 50Eura. Da li je isplativo onda ugradjivati u takve gradnje DBM mjesace -27db cija je cijena cca 70 eura, i koristiti kristale po narudzbi ?
Nekoma da, sado-mazo jos nije zakonom zabranjen  ;D

Pozdrav
QV
Heinrich Rudolf Hertz

s56a

• Gost
« Odgovori #41 : 25. Siječanj. 2008, 21:34:06 »
9A4QV: Da li je isplativo onda ugradjivati u takve gradnje DBM mjesace -27db cija je cijena cca 70 eura, i koristiti kristale po narudzbi ?

Englezi su mi poklonili 50/28 MHz MMC transverter davnih 1970-ih koji sam upotrebio neposredno pred dobijanjem YU dozvole za rad na tom bandu.  Disciplinska komisija ZRS nije bila dovoljno azurna oko YU3EA :-)  Taj xvtr ima BALANSNI MOSFET mesac u TX radi drugog harmonika.  RX mesac sam zamenio sa jeftinim 7 dBm diodnim DBM posle par sati izgubljenih u ganjanju DX signala koji su probijali sa 28 MHz.  Do it right first time - se uvek isplati!  Najvise u sexu :-)

LP MMM S56A

P.S.  Kada smo dobili 70 MHz u dezeli, svi navalili sa rade FM veze sa policijskim stanicama, a ja napravio beacon i prvi slusan u UK!  Vezu jos uvek nemam.  XVTR sa 60 MHz XO za 50/70 MHz sa 10 MHz MF nezavrsen.

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #42 : 25. Siječanj. 2008, 22:04:30 »
Svitu neka ide kontest.Ja sam za,a greške se mogu ispravit sljedeće godine.
Jos da dignen antene...
9A5ST

Offline 9a4vv

• Newbie
  • *
« Odgovori #43 : 26. Siječanj. 2008, 17:40:36 »
Podržavam contest i to u ovoj dužini trajanja.
24 sata su mi malo preduga i često se nema što raditi
tijekom trajanja contesta (ukoliko nema Es).
Kratki contest će doprinijeti i većoj aktivnosti iz portabla,
pošto nemaju baš svi idealne lokacije ni objekte bo brdima.
Ovo je taman za jednodnevni izlet.

73, Vedran 9A4VV

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #44 : 26. Siječanj. 2008, 18:16:07 »
Podržavam predložena pravila za ovaj kontest. Dužina je najtaman za nas singl i radno-aktivne operatore.  Ograničio bih snagu u kategoriji singl operators na npr. 50 W ili slično, a oni koji se ne mogu uklopiti u to (plasman bi bio internacionalan) neka idu u snagatorsku kategoriju tj. multi ops. Dužnost svakog od nas je prijava ljudi koji vole kršiti pravila - da zaštitimo svoj ugled, hamspirit i pravo rada na opsezima od sekundarnog korištenja. Kazna bi bila diskvalifikacija iz plasmana i suspenzija 1- 2 godine iz svih ukv natjecanja. Pa, ako ne mogu pošteno, onda nikako.
73, Damir