Autor Tema: AKTIVITI 2016  (Posjeta: 4274 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: AKTIVITI 2016
« Odgovori #15 : 19. Svibanj. 2016, 14:25:50 »
A ništa onda, poradi malo na sebi pa će bit bolje..

Offline 9A7KFF

• Newbie
  • *
« Odgovori #16 : 19. Svibanj. 2016, 16:24:10 »
Ljudi su se uljenili i svatko gleda na svakoga,evo malo gledam logove unatrag 10g i dosta operatera nema više ni u contestima a ni općenitom radu,treba više poradit savez na sajmovima i druženjima pa makar se kotizacija plačala u razumnim iznosima al da se ljudi okupe i popričaju,mi u klubu održavamo conteste u povečem broju al bez roštilja neide,mislim da ce se večina složit,Jarun je jednom godišnje a za članarinu prema savezu mislim da bi bilo pošteno da već kada nema časopisa da se najdemo i okrenemo štogod pa da vidiš odaziva,ljudi pozdrav i da se više čujemo na opsezima.

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #17 : 19. Svibanj. 2016, 17:37:24 »
Nisam protiv roštilja ni druženja ali jeli to dovoljno da se poveća aktivnost ne samo u kontestima nego inače na bandovima.Nekidan mi stiže direktno QSL kartica od Amerikanca iz Californie i moli da mu potvrdim vezu na 24 MHz..kaže nemam drugog Hrvata urađenog na 12m?!
A ja uvijek mislim da 9A malo koga zanima na KV-u!  Tako stoje stvari.Treba raditi a ne pričati o radu. ;)   73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A7KFF

• Newbie
  • *
« Odgovori #18 : 19. Svibanj. 2016, 20:00:37 »
Istina,mi smo 2015g imali 23 polaznika tecaja P raz.koji su uspješno i položili,od toga broja 5-6 članova dolazi i nešto radi te ide na conteste stime da si sami nemogu priuštit opremu a kamoli nešto ozbiljno radit te im u svemu šta treba pomažemo,situacija je daleko od dobre za mlade kad žive na teret roditelja,od kada smo u recesiji nazadovali smo toliko da svi gube interes za bilo čime a pogotovo za hobijima,barem je tako u mojoj sredini gdje je pad mladih katastrofalan.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #19 : 19. Svibanj. 2016, 23:11:58 »
Nekada je Savez radio promociju i popularizirao radioamaterstvo.
Nekada je Savez izdavao publikacije.
Nekada je Savez nabavljao rashodovanu opremu i donirao ju članovima i klubovima.
Nekada je Savez imao radionicu koja je radila jeftine i svima dostupne antene, od žičanih do jagica.
Nekada je Savez imao repetitrsku i digipitersku mrežu.
Nekada se Savez brinuo za red na bandovima.
Nekada je Savez bio radioamaterski savez.

No, s društevnim promjenama se promijenilo i to, pa danas imamo strahovit napredak našeg hobija i fantastičano uređeno radioamaterstvo u Hrvatskoj. Šteta što to vidi samo predsjednik i par njih oko njega.

Zato nemojte lagati da nije bilo nikoga na UKV bandovima u kontestu, bilo je, samo vama ne valjaju prijemnici!  ;D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #20 : 20. Svibanj. 2016, 06:11:42 »
Ajme boris...od aktivitija do politike...

Jesi u pravu, ali i oftopik pa...nemojmo ljutit Krešu ;)

Ovi mali aktiviti kontesti su prava prilika za druženja van stalne lokacije i obuku novopoložene omladine. Nisu ovo ona mračna vremena sedamdesetih kad sam treperio svaku zimu u očekivanju prvog UKV contesta i potiho se nadao da će me stara ekipa odvest da se zajedno smrznemo na Vidovoj Gori. Tu sam 1974 uradio prve veze na 2m s Contest 25 i QQE06/40, bila je takva oblačina i magla da nismo mogli nać planinarski dom - što je Ok, jer ga nije ni bilo ;D Srećom, našli smo ovaj novi i u njemu se uredno smrznuli do kosti, ali niko se nije žalio :D :D :D  Klica je u tome da se samnom kao nadobudnim klincem netko htio baviti, da me ozbiljno shvaćao i da sam se ja u tome dobro osjećao (normalno, jedini sma znao CW ;D).  Kad se ova tri feelinga negdje spoje (ne nužno i CW) možda poraste i aktivnost u aktivitiju i općenito...

Offline 9a7kxp

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #21 : 20. Svibanj. 2016, 08:50:04 »
Nekada je Savez radio promociju i popularizirao radioamaterstvo.
Nekada je Savez izdavao publikacije.
Nekada je Savez nabavljao rashodovanu opremu i donirao ju članovima i klubovima.
Nekada je Savez imao radionicu koja je radila jeftine i svima dostupne antene, od žičanih do jagica.
Nekada je Savez imao repetitrsku i digipitersku mrežu.
Nekada se Savez brinuo za red na bandovima.
Nekada je Savez bio radioamaterski savez.

No, s društevnim promjenama se promijenilo i to, pa danas imamo strahovit napredak našeg hobija i fantastičano uređeno radioamaterstvo u Hrvatskoj. Šteta što to vidi samo predsjednik i par njih oko njega.

Zato nemojte lagati da nije bilo nikoga na UKV bandovima u kontestu, bilo je, samo vama ne valjaju prijemnici!  ;D

Au

-.Bilo je to nekada.

-.Zaboravio si možda da smo mi svi bili savez.

-.Nekada sam i ja bio više na activima.

-.Sada sam kao Alfred Hitchcock,prodjem kroz kontest,ostavim trag i odem.Cilj mi je ostaviti trag.Nekoliko veza.Tko me ulovi ulovi.

Imam drugih zanimacija u životu,a u radioamaterstvu se čeka kada budem došao na Jarun napraviti rasprodaju.

73 Hristo

Offline 9A3DF

• Newbie
  • *
« Odgovori #22 : 28. Svibanj. 2016, 10:13:05 »
Molio bih UKV menagera da odgovori, da li je u UKV kalendaru točno upisana satnica održavanja aktivitija u 6. mjesecu ????

Ujedno bih ga molio da se bar jednom uključi u rad u aktivitiju na 70 cm pa da odradimo našu prvu vezu.
 Pozdrav svima!!

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #23 : 28. Svibanj. 2016, 14:30:08 »
Nekidan mi stiže direktno QSL kartica od Amerikanca iz Californie i moli da mu potvrdim vezu na 24 MHz..kaže nemam drugog Hrvata urađenog na 12m?!
A ja uvijek mislim da 9A malo koga zanima na KV-u!  Tako stoje stvari.Treba raditi a ne pričati o radu. ;)   73,9A6R

A šta reći, meni DL9PR šalje SAE+poštarina za 9A na 40 m, a rođen 1932 godine???  Nego šta nego raditi, svako jutro na 10 MHz sjednem na 10.110 ili neku obližnju i glumim da sam bogzna što, a ljudi samo zovu...  Raditi nego šta, pa makar i na UKV :D

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #24 : 28. Svibanj. 2016, 15:07:39 »
odgovor 9a3df>>

Nemoj misliti da ne sudjelujem na ukv kontestima, sudjelujem na drugaćiji naćin.
Ako se tebi javim a drugom ne, opet će biti pisanja,gle onog menagera i sukob interesa. Moje sudjelovanje se sastoji u tome da se snima cijeli kontest sa par lokacija u digitalnom obliku, kako bi imali vjerodostojnost da ste svi sa svima radili, ta snimka se koristi samo kod prigovora ili sumnjivih veza pri obračunu bodova.
Nakon vremenskog roka za prigovore snimka se briše sa medija.
Sad će biti pisanja o teorijama zavjere dali se to smije ili ne te protiv koga se to radi.. To nije cilj i ne želim o tome komentirati. Nadam se da sam bio jasan.

Offline 9A3DF

• Newbie
  • *
« Odgovori #25 : 28. Svibanj. 2016, 15:44:41 »
Ozbiljno sam postavio pitanje , a dobio neozbiljan odgovor.Naime,u vrijeme aktivitija se održava i AA contest.Prošle godine su se priznali rezultati aktivitija do kraja AA contesta, što je i logično. Zbog toga bi u kalendaru natjecanja napisati da aktiviti traje od 07,00 do 15,00 sati.Očigledno da je naš UKV menager prestao snimati na svim lokacijama u 12,00 , pa nije primjetio da kontest još traje.

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #26 : 28. Svibanj. 2016, 16:37:41 »
Krešo ti bude dao odgovor kad se pojavi na forumu iz prve ruke on je menager za UKV konteste.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #27 : 28. Svibanj. 2016, 19:07:39 »
Pozdrav svima
kao i svake godine, 144 MHz do 12 , a 432 i 1296 do kraja AA contesta

LP
K
Kreso

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #28 : 28. Svibanj. 2016, 19:40:25 »
Snima se? Sta se snima? FM? SSB? Cime? Kad se okrenem ledjima prema "prislusnoj stanici", sanse nema da me doticna cuje.
Mislim da si lupio tesku glupost. Demantiraj me youtube snimkom.

I tko se uopce zali na ista u UKV takmicenjima? To je jedino moguce u HRSovim KV nariktaljkama, sto je tipicna balkanska krcma. Kad se nadje nas 70 na KVu, a barem trecina se ne bavi takmicenjem, vec inzinjeringom takmicenja, onda snimanje ima smisla. UKV je super, barem nema muljanja, osim sa snagama, no to je druga prica. Snimanje polja je snimanje koje bi trebalo provesti.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #29 : 29. Svibanj. 2016, 08:19:51 »
SDR consola se koristi pa se malo poigraj sa njom pošto si informatički pismen, dalje ti ne trebam ništa objašnjavati, ali ako želiš mogu opremu donjeti na Jarun pa ti pokazati.