Autor Tema: AKTIVITI 2016  (Posjeta: 4271 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3aq

• Full Member
AKTIVITI 2016
« : 16. Svibanj. 2016, 21:39:23 »
Slaba aktivnost  za vrijeme aktivitija reflektira se i ovdje.. tek u 5 mjesecu otvoren prvi post.
Šteta što treba čekati istek "DEAD LINE" da bi se vidjele karte sa označenim lokacijama učesnika za pojedini period.. sada samo vidljive za 1 period ! Vidi se .. malo točkica. I što više po frekvenciji to praznija karta. Pa gdje su ti TS2000 ?

Uvjeti u 5 mjesecu više bi odgovarali nekom ctestu na podmorničkim frekvencijama ( 17kHz?).
Na 2m kod mene bio stalno prisutan šum, tako da je S metar bio konstantno na S8 ! A antena je unutar prostorije ! I prozor je bio zatvoren ! Kiša sa istočnim vjetrom padala je, ili bolje rečeno slijevala se po prozoru . Znači pred antenom 2 staklena sloja i jedan vodeni !
Na 70cm bez QRN ali manje korespodenata..
Na 23cm , vjerojatno još veći utjecaj kišurine.. nažalost i tehnika na prijemu je zafrkavala.. čak se i na signalu lokalca 9A0C osjetio slabiji signal.. sa nekim uobićajenim pacijentima ( 9A8D, 9A2UV, 9A1CRJ ) nije išlo...  a neke nisam ni čuo ( 9A1WW, 9A70CVW )  SRY !

Zašto ste vjerojatno mene loše čuli ?.. već čuveni VILEDA antena setup.. a zašto Vileda.. dugačka priča.. čak i sudska !

I po zakonu inata , završetkom Aktivitija, prestala je padati tj curiti kiša !

Da, i već standardna poruka:
Nisam čuo 9A0BUH... samo šššššššššššššššššššššššš... a Vi ?
Poruka sa 9A0BVH nije kompletna !

Ostale bandove nemam na Viledi !
:'( :'( :'( :'( :'(
Pozdrav.. bodove treba i dijeliti, a ne samo sakupljati ! GL  do idućeg perioda !!!

Offline 9A6R

• Hero Member
Odg: AKTIVITI 2016
« Odgovori #1 : 17. Svibanj. 2016, 09:59:20 »
Ja sam bio na 144 odmah od 0900 lokala,slušao negdje do podne lokala.Nikoga nisam čuo osim bijelog šuma.Moja 12 el.yagica nije u stanu već na terasi 10-ro katnice,nekih 90 masl,ovdje u centru Splita.Apsolutno nikoga nisam čuo do podne.Tada sam i utrnuo setup.Čudo od acktivitija.
 ;)
Druge bandove nemam.73 de 9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 17. Svibanj. 2016, 12:41:56 »
Ne valja gubit nadu :D

Ja sam pred koju godinu bio čak deveti u generalnom poretku iz Splita uz malu pomoć 10 el na kući u rupi i ON4KST chata ;D

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #3 : 17. Svibanj. 2016, 18:12:43 »
Ja ne priznajem chat mada kažu da je to LEGALNO.Ne mogu si pomoći kad me ovako naučilo. ;)
Nisam pozivao CQ jer to rijetko činim.Pa baš zato i govorim da iz svog QTH odakle MORAM nekoga čuti u par sati kontesta ovaj put nisam čuo nikoga??

Već sam bio posumnjao u RX,antenu, PP. Međutim na moju sreću sve ispravno.Ovi kratki kontesti koliko su dobri da svako malo podignu aktivnost toliko i nisu.Čini mi se da ih ljudi nekako manje ozbiljno shvaćaju i zato nemamo više učesnika.KV natjecanja ne volim puno ali UKV su uvijek dobro došla.Na bilo kojem bandu. :)
Samo da se nadovežem...fali nam još po jedno na 50 i na 70 MHz da se ljudi malo trgnu.Oštija nemam koga radit ako nije E-sporadic !! :D  Dobar DX svima. 73,9A6R

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #4 : 18. Svibanj. 2016, 02:25:08 »
Pogledaj malo rezultate naših i osobito stranih postaja pa počni pisati demanti...Naši traju 5, a češki tri sata pa ti vidi da li ima li ili nema sudionika...  A kad preletiš kroz dnevnike, u njima ima postaja koje često nema u onim "velikim" contestima.

Što se chata tiče, od kako je svijeta i vijeka na UKV su padali dogovori za vezu - prije 40 godina smo za MS sked pisali pisma par mjeseci unaprijed, na 2m pitali za sked na 70 cm itd...  Sad postoji chat gdje se to radi u realnom vremenu, kao što se umjesto ručnim kuca elektronskim tasterom.

A da malo zamijenimo uloge i preselimo se "gori", vjerojatno bi bilo puno jasnije zašto se nitko ne okreće "put doli".  Niti nas ima, niti dajemo znakove života pa zašto bi onda netko gubio vrijeme zovući u pravcu juga za eventualno jedne veze? Gledanje na cluster monitor je super, ali nije dovoljno za vezu. Vidim to svaki dan na 30m ujutro kad se na bandu ne čuje nijedan signal, a kad počnem zvat CQ band se otvori  i pozivi krenu jedan za drugim...

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #5 : 18. Svibanj. 2016, 11:58:23 »
Gorane sve je to OK ali nema nas ! Nema ko više radit :-\
 Ja san recimo prezauzet poslom,mladih sve manje,stariji umiru ili su se štufali. Priča san sa nekim našim kolegama,ovdje u našem bazenu.Ne radi in se a svi imaju auta neki i kaiće,mogli bi svugdi poć.Ali nemaju volje..ima uređaja.Kad se sitin onih subvencioniranih uređaja do 23cm banda pa šta?3AQ eno govori isto da di su ti pusti uređaji i operatori?!Ne triba imat FT1000MP i Javornika sa 2KW i sustavom da bi se čovik javija u kontestu.Oni koji to imaju njih se i čuje. ;) Punte nose op.sa FT-817 ili kako ti kažeš auto radiom 706.Tako je u Češkoj,Njemačkoj,Italiji..bilo di osim u HR. Što učinit da se ljude"mobilizira"neznam..73,9A6R

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 18. Svibanj. 2016, 12:16:25 »
Uvik je to bila ista priča. Kome se radi, taj radi, kome se ne radi, taj ne radi i adio. Ovo je hobi bez radne obaveze, a prije u dozvolama pisalo i HX - znači radiš kad te volja. Nije obavezno.

Ali činjenica je da najprije triba upalit stanicu, poslušat pa pozvat. I dogovarat ako treba.

Nebitno jesu li uređaji subvencionirani ili nisu, klupski ili osobni, svi imaju istu manu - ako ih ne upališ ništa od veze.

A znan i po sebi, nikad više antena, a sve spakovane. Moga bi opremit M/S KV i multiband UKV ekipu. Za svaki band po dva uređaja, a na dane mi se ne da upalit nijedan.

Ono što nedostaje je motivacija, zamire kolektivni duh, a ni život nam ne ide na ruku. Ko radi za malo, ko ne radi i za još manje od toga.

Da se savez malo više potrudi sigurno bi se nešto pomaklo, ali i tamo je  sve utišlo u papar.  Za auto-radija si u pravu, takvi uređaji su krv i meso svake aktivnosti i na KV i na UKV, bez njih nema količine, samo šta je iz JN83 to mala utjeha. Ali sjećam se dobro kad je početkom 80-ih na bandu svaki dan bilo desetak stanica na 2m i to SSB, pomalo se i dxiralo...pa bi se našli u podne u Belvija na kafu, zezali i sutra opet...pa se istopilo i to.

Pa zato palac gore za CBM ekipu pa makar i smetali :D - meni neće :P.

Kad govorimo o Splitu, mislim da danas jedino ti imaš ozbiljnu antenu na najboljoj poziciji u gradu, a za druge se ne bi baš zakleja...ili su antene minijature, ili su pozicije koma...i eto...

A opet, ni moja bivša pozicija nije cviće, kuća od 3 kata i sve okolo više od nje, a opet ide...ovde sa sela nezamislivo bolje, ali nema antene na krovu, ne da joj vertikalka za 30M ;D

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #7 : 18. Svibanj. 2016, 13:37:38 »
Moj problem je posao a ne radio.Radija san toliko toga,nije bilo kontesta da nisan barem punat podilija nekome.Ne smetaju meni oni sa Malačke.I to zato jer su se potrudili poć na lokaciju,potrošili, a triba i vikat,zvat 24 ure.Ovi mali,kratki aktiviti su smišni ali iz Splita malo vajde od njih.Dok Bunkeraši nisu zauzeli poziciju pok.Slaven 6SUH i ja smo znali poć kilometar istočno,na drugi bunker i od tamo se bolje čuje.Nije to neka ogromna razlika ali je.Sa 600m Kozjaka,tamo di je ona crkvica di se u 6 misec pale vatre Sv.Ivana,Slaven i ja smo lipe veze radili.Od tamo još bolje ide,ali puno pješačenja ima i nemoš ozbiljnu opremu ponit na leđima.Ali lipo se čuje,bez smetnji.Ovamo naviše Solina,pozicija Sv.Jure 677masl ima očajne smetnje od Konjskog.Tamo smo bili više puta 2m,6m,70cm.Ajme!
Bili smo i nekoliko puta nadomak,ispod Sv.Luke,di je vojni objekt.Ostali bi kraj ceste i iz Renaulta 4 sa 50W vikali u sav glas Čehe,naše i sve ostale.Jedino nikad nismo Poljake čuli!! Vrh Vlaške 444 masl san isto dobro upozna.Nije za pamćenje.Pari otvoreno a nije.Je za priko bare ali ima puta do tamo a nema koristi.Najbolje uspomene me vode do rta Movar kod Ražnja di je visina samo 124 masl ali se odlično čuje.I ona je prema unutra zatvorena ali može se radit.Ali i do tamo ima puta i jako težak pristup.
Sa Mosora,Vickovog stupa smo isto radili i to je pjesma ali i sam znaš kako se gori dolazi.Sve di je dobro teško je prić,nemoš s autom, samo sa ruskom na leđima.A to znači QRP oprema pa šta se uvati.Radilo se i sa Svilaje,ne sa Bata ali sa dobrih 1200masl.Ista priča...iza leđa ne čuješ ništa.Radija san sa Brača,Visa,Korčule,Hvara,Šolte.Ima tu pozicija ali triba u trajekt sa autom pa šator itd.E sad da imam sredstava ka pijani Amerikanac no problem.Ali ja financijski to ne mogu podnit.Ni vrimena niman.9A6R

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #8 : 18. Svibanj. 2016, 14:59:58 »
Sve osin Hvara i Visa i sam san proša, šta sa Slavenom, šta bez njega...bez auta, nema portabla, a na Sv Juru na Mosor išli smo autobusom i na noge...luđaci...a na Svilaju kroz minsko polje (sorry, nismo znali) 9A3MR i ja, čekao nas Zvonko 9A6WW na sked u podne u srijedu ;D

Isti duet dehidrirao opako na Kozjaku za AAVHF1998...Sve je bolje od Splita, a najbolje otić šta sjevernije pa di bilo. Iz moje kuće sad s 4 el fix na sjever radim od I1 do YU1, odrade se OK i ostali do 700 km. A pari rupetina... Tako ti je to, pa kad se već ne more na izlet onda activity uz chat, moj rekord je bio preko 30 veza...

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #9 : 18. Svibanj. 2016, 16:20:57 »
Dok nije nabavija KV uređaj moj prijatelj pok.Slaven je ima volje za portabl.Čim je KV uliza u njegov PPS aj ća!To je bilo tamo negdi 2004.2005 smo još bili u portablu, UKV kontesti.2006 više ne.Od tada ni ja nisam nigdi bija.      Mene stiska posal a on izgubija volju i aj ća ;D. Nema veze,bit će bolje. :) 73,9A6R

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 19. Svibanj. 2016, 06:49:25 »
Našeta se Slaven po brdima više nego svi mi skupa...još pamtim kako me gonja na vrh Mosora 1981 u Marconiju :D. I sad ga nemaviše :(

Ako bude volje, naći će se i načina za portabliranje, ali udruživanje je ključno, treba bit društven...

Offline 9A4ZM

• Full Member
  • Maki
« Odgovori #11 : 19. Svibanj. 2016, 07:57:17 »
Evo aktiviti pred više od 50 godina, 1964.g u portablu na otoku Kaknju.
Radim neke Španjolce na 2m AM preko E-sporadika sa voki-tokijem od SRH.
Nekad bilo, danas se spominjalo.

73 de Maki

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #12 : 19. Svibanj. 2016, 09:29:55 »
Nek, glavno da se nije zaboravilo...

A da otok ipak nije Kakan :o

To su bile veze...

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #13 : 19. Svibanj. 2016, 11:39:23 »
Maki ovo je bilo davno.Dvije god.prije mog rođenja.Ufff  ;)
 Lijepa uspomena.Svaka čast.
  Ime otoka je KAKAN !   

73,9A6R

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #14 : 19. Svibanj. 2016, 12:12:08 »
Gorane ,tako je,treba biti društven nikako asocijalan tip.Ali mene ljudi znaju krivo shvatiti i onda sve ide u papar. :(   

Malo smo skrenuti sa teme,ispričavam se kolegama.Lipi pozdrav i čujemo se u idućem AKTIVITIJU.  73,9A6R