Autor Tema: "Probna voznja" IC-7300  (Posjeta: 1993 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
"Probna voznja" IC-7300
« : 14. Svibanj. 2016, 23:08:52 »
 Ugostio nas je Mar/Almar, da bacimo oko na novu "kutijicu"  :) Radio je "uhometar", pa su dojmovi prilicno subjektivni. Uglavnom, solidna stanica!
Za pravu ocjenu, treba ga baciti "na muke" tokom takmicenja.
Touch displej je pun pogodak, korisnicki interface i sistem menija je pregledan i jednostavan za upotrebu, sto bi rekli - "intuitivan", zoom panadapter je pravo osvjezenje, a i 4m band je pun pogodak. Stanica je mala i kompaktna, softver i SDR rade brzo...
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A6R

• Hero Member
Odg: "Probna voznja" IC-7300
« Odgovori #1 : 14. Svibanj. 2016, 23:52:03 »
Prva liga uređaji. Meni bi najbolje pasao ovaj IC-9100.Sve u jednoj kutiji i prst u oho. ;)
73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #2 : 15. Svibanj. 2016, 08:36:21 »
Kenwood TS-2000 mi je više "user friendly" od Icoma. Još kad dodamo razne bolesti na tim starim Icomima, igre sa TSovim filterima su "zabava" :)
« Zadnja izmjena: 17. Svibanj. 2016, 14:18:35 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 15. Svibanj. 2016, 10:03:28 »
Borise, po mom, KENWOOD je napravio najbolju seriju uređaja od TS-510 do TS -950, imao sam prilike raditi sa TS-990, nije to to više to, užitak u radu.. Ostali, FT meni osobno leži u radu, ICOM koristim kad moram, on je na CW, kad čuješ dupli signal, pa se pitaš, što sam ja to kupio, nula bodova  bez filtera u pile-up. (koristim ga kao baznu za transverer, ima druge prednosti).

73 de 7a2d

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #4 : 15. Svibanj. 2016, 19:13:02 »
IC-7300 je prva generacija direct sampling SDR u verziji klasicnog desk top transceiver-a. Prvi raporti pokazuju da ADC pati od overloading-a, mediocre
 ip performance
 Na prijemu bi trebao imati nesto nizi sum. Dinamika oko 97dB.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #5 : 16. Svibanj. 2016, 19:46:25 »
  Susretljivoscu i nesibicnosti  Klubskoga kolege  ;) ima san priliku amo rec   testirat    u 9A sigurno 1 IC-7300 .
A sta rec , .  STRAVA  . . . .
Nisu me mogli odvojit od njega  ;D  ! ! TNX    again i . . .  kad ce mo  opet  , HI !

73  PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #6 : 29. Studeni. 2017, 11:33:04 »
IC-7300 je prva generacija direct sampling SDR u verziji klasicnog desk top transceiver-a. Prvi raporti pokazuju da ADC pati od overloading-a, mediocre
 ip performance
 Na prijemu bi trebao imati nesto nizi sum. Dinamika oko 97dB.

Dodas: https://www.herostechnology.co.uk/pages/Tiny_CAT_SCR_Radio_preselector.html ...ali bez obzira na sve "mane", prodali su vise IC-7300 za godinu dana nego Elecraft K3 za 10godina  ;)

Pogledaj video, oko 30min. u videu:
https://youtu.be/owaaT6u4XkY

73' Samir, 7s7v

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #7 : 29. Studeni. 2017, 12:08:37 »
Samire, pa naravno da su ih prodali hrpu (IC-7300) jer za taj novac je uređaj odličan.
I ne samo to, uređaj je inače odličan. Sva ta mjerenja treba uzeti sa dozom rezerve, jer su neka od njih kontradiktorna. Istina, u međuvremenu , otkad je izašao IC-7300 firmware se nadograđivo a i poboljšavao. Kao, što Goran kaže dinamika mu je oko 97dB, Shrewood kaže 96dB e sad to je malo u suprotnosti ako pogledaš šta je ICOM objavio u svojoj brošuri za novi IC-7610.
Na ovom dijagramu jasno se vidi da je RMDR preko 100dB (@2 kHz) odokativno 102dB. Da bi mogao izmjeriti RMDR od preko 100dB naravno da prijemnik ne može saturirati ispod te vrijednosti jer ne bi mogao ni izmjeriti u tom slučaju RMDR.

Dakle ako ti je RX ograničen sa DR koji je manji od RMDR onda je to ograničenje dinamike a ako ti je uređaj ograničen sa RMDR onda ti DR može biti veći od RMDR ali kao figure of merit za prijemnike se uzima danas RMDR.

Praktično, dinamički opseg ti je onaj koji prije "sklizne" tj koji je manji DR ili RMDR.

Što to u praksi znači, to znači da ti prijemnik može saturirati ispod točke RMDR i onda ti je to ograničenje koje imaš.
Primjer takvog prijemnika ti je običan RTL dongle.
Primjer drugog prijemnika koje ima ograničenje RMDR, dakle prijemnik ne saturira ali kod određene jačine ulaznog signala vidiš da se digao šum, tj smanjio S/n za 3dB ti je novi Airspy HF+ SDR prijemnik.
RMDR je posao problem, jer kod direct sampling receivera ta dinamika je ista na 2khz ili na 20 kHz pa do izražaja ti dolazi fazni šum lokalnog oscilatora na kojem danas svi rade da ga poboljšaju.

naravno, većina ako ne i svi analogni uređaji se mogu sakriti pored IC-7300 gledajući upravo dinamiku na 2kHz a to je ono što nam treba kad radiš u kontestima ili u gužvi.

Pogledaj malo te vrijednosti na 2khz uređaja FTDX-5000. TS-990 i ostalih ormara koji koštaju par tisuća zelembaća i usporedi ih sa jeftinim IC-7300. performance su iste ili slabije a cijena nekoliko puta veća.

Kao što sam i rekao, nakon IC-7610 mislim da će kompletno prestati proizvodnja "analognih" amaterskih uređaja za KV.

QV 8)
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #8 : 29. Studeni. 2017, 18:57:00 »
Adam je u pravu, ovo je pocetak kraja klasicnih uredjaja. IC7300 je demonstrirao novu generaciju rice box direct sampling transceivera, sa svim prednostima i nedostatcima.
Ukratko odlican rig za tu cijenu.
Ocigledno je da ce sa razvojem novih AD convertora, buduci DS TRX imati daleko bolje performance od analognih uredjaja. Cijene DS uredjaja su nize, sto je dodatna prednost. Cekam Baofeng verziju za $99 + free shipping  :)  Ovo je pocetak kraja i  SSB/CW/FM "analognim modulacijama" :'(
« Zadnja izmjena: 29. Studeni. 2017, 19:45:34 AD6IW »

Offline 9A3IV

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #9 : 30. Studeni. 2017, 22:10:52 »
Izvrsno, početak kraja analognih uređaja. Već vidim oglase po njuškalu. TS530, cw filter, dodatni VFO, antenski tjuner, bez mogućnosti priključka na računalo. Sve za 9 kuna. Jeftino dam samo da prodam. Svi koji se žele riješti analognih uređaja koje više nitko ne želi kupovati neka se jave meni. 

73 Damir

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #10 : 01. Prosinac. 2017, 20:14:26 »
Izvrsno, početak kraja analognih uređaja. Već vidim oglase po njuškalu. TS530, cw filter, dodatni VFO, antenski tjuner, bez mogućnosti priključka na računalo. Sve za 9 kuna. Jeftino dam samo da prodam. Svi koji se žele riješti analognih uređaja koje više nitko ne želi kupovati neka se jave meni.

73 Damir
https://www.ebay.co.uk/itm/kenwood-ts-530s-hf-transceiver/292337155969

Offline 9A3IV

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #11 : 02. Prosinac. 2017, 12:44:13 »
Moj post je bio sarkastičan, nadam se da su to svi shvatili. Oni koji nisu, njima sam sad rekao.

Svi se kunu u SDR, digitalije, kao ono budućnost bez toga se ne može. A čisti stari ssb/cw uređaji dostižu astronomske cijene. Tu nešto ne štima i to jako. Ako to nitko dosad osim mene nije shvatio  8) 8) sad sam rekao. Pa neka mudriji od mene razmisle što i kako pišu, govore, čine. 

Što se mene tiče, ne radim ništa od digitalija. To je dosadno, neuzbuđujuće. Kvrcati mišem po ekranu i raditi veze. Fuj. Imam uha, vidim. CW/SSB zakon. Sve ostalo trla baba lan. A to što nam tvornice nameću, pa neka. Ja neću kupovati. Tko hoće, njegovi novci. Kaj me briga

73 Damir

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #12 : 02. Prosinac. 2017, 17:26:49 »
Damir, nisi sarkastican, vec nostalgican. I sam vise volim analogne uredjaje ali treba biti realan. Prethodna generacija uredjaja je na cijeni zahvaljuci upravo nostalgiji. Mislis da ce novi klinci kupiti TS-590 ? Sjecas li se AM ? Uzivaj ham radio dok jos mozes, i sa uredjajima koje volis.  :)

Offline 9A4CW

• Jr. Member
  • **
  • Member of 9A1CRS contest team
« Odgovori #13 : 02. Prosinac. 2017, 17:52:37 »
Meni izgleda da je Damir već dovoljno veliki dečko, da zna jeli sarkastičan ili nostalgičan.  :)

Analogna televizija je "umirala" više od trideset godina a potrajala dobrih 80-tak i više,
tko bude živ bit će mu dovoljno.

A klinci... oni neće kupiti nikakav uređaj.

Pozdrav, 9A4cw, Dejan
Težak je život nas naivnih umjetnika,
mi slikamo a nitko ne kupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZDbD9LVeYE
https://vimeo.com/239618744