Autor Tema: 6m QRO  (Posjeta: 616 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
6m QRO
« : 12. Travanj. 2016, 12:23:44 »
Podrubrika "zabranjeno voće" :D

Eto, posle tri godine natezanja i potezanja završio malog macana...Dizajn iz glave s pogledom na YU1AW, a na kraju osim cijevi malo šta zajedničko... Na ulazu kolo iz ARRL qro s 3CX800, izlaz u stilu YU1AW, ali se pokazalo da C1 u PI filteru ima preveliki minimalni kapacitet pa je trebalo smanjiti zavojnicu za čitava dva zavoja. Long live MFJ259 (tnx 9A3MR). S punih 6.5 zavoja koliko pita YU1AW bio sam na nekih 40 MHz.

Nije mi prvi, a valjda ni zadnji, slika iznutra samo kao pokazatelj da se za C2 može staviti i običan trimer kakvih smo se nagledali u pojačalima s QQE06/40... OK, znam da Adam nema pojma šta je to QQE...aj sad koji Adam, koja QQE...

Donja kutija je HV PS koji se aktivira iz gornje u kojoj je samo VF jedinica. U njojzi toroid od 500VA i ostalo...

Mali macan daje 500W out s nešto ispod 25 W pobude i tako na niže. A releji na ulazu/izlazu su iz Chipoteke, 16A kontakti...Jeftilen živi...

Da bi stalo u ovu kutiju origigi hladnjak od GI7b zamijenjen diodnim (tnx 9A3MR) a za ispomoć dodan na poklopcu ventilator na 12V iz nekog kompića.

Sad ostaje samo da nam vlasti prošire snagovne mogućnosti na 6m pa da ga i upogonimo :P

Motiv za gradnju nije mogao biti gluplji - kutija mi ostala od nekog nerealiziranog transvertera za 432 i eto...

Radite ljudi...