Ostalo > UKV band plan

9A Band plan

(1/4) > >>

9a2vx:
Pozdrav svima i HNY!
UKV menadžeru, i tebi svako dobro!
Ajde potrudi se malo pa nam stavi normalan BAND Plan. Do sada smo ga zvali UKV band plan.
Prema IARU dijeli se prema valnoj dužini.
Usko gledano ti kao UKV manager, moraš misliti i o onima ispod 144 MHz, dakle 50, 70 i 144 HHz.
Kako nemamo ostalih: UHF, SHF EHF menadžera, mogao bi se potruditi i te band planove konačno staviti.
Kako sam ti to privatno pisao još davnog svibnja 2015, sada te molim i javno da to dopuniš i staviš na ovu stranicu.
Hvala u moje ime kao i u ime onih mnogih koje zanima detaljna podjela VHF, UHF SHF i EHF bandova, a ne samo 144 MHz
HVALA!

73!  Zvone

9A1IW:
Ja bih molio da se prije bandplana rijesi kalendar natjecanja jer je to ipak hitnije.  ;)

9a2vx:
Ionako nećeš moći raditi na 70 , 23 cm, a da ne spominjemo 6m i 4m jer imamo managera samo za 2m
Ostalo ionako ne postoji na našem UKV HRVHF.netu

9A3ELB:
Na priloženom linku nalazi se 9A LF/MF/HF/VHF*/UHF/SHF/EHF bandplan. Nažalost plan je namjenjen P razredu tako da nema 4m i 6m opsega.

Dokument možete pregledavati direktno u pregledniku pri čemu u donjem lijevom kutu ekrana mijenjate stranice s frekvencijskim područjima ili ga preuzeti na računalo klikom na gumb "Download" u gornjem desnom kutu ekrana, nakon čega opet morate kliknuti na zeleni gumb s natpisom "Download".

http://www.mediafire.com/view/fifqdzgfuf69p62/hrs_band_plan_P_razred.xls

9A1IW:

--- Citat: 9a2vx - 07. Siječanj. 2016, 21:17:10 ---Ionako nećeš moći raditi na 70 , 23 cm, a da ne spominjemo 6m i 4m jer imamo managera samo za 2m
--- Kraj citata ---
Hehehe, nove antene za 70cm su u izradi, antena za 23cm u garazi (bit ce jos 3), antena za 6 i 4m u fazi nabave materijala, transverter za 4m je na stolu (hvala Toniju!), a evolucija zakonodavstva nam je omogucila da HRS, umiruci klubovi i kojekakvi manageri nisu vise barikade, vec samo isprazne babaroge/mrakani/drekavci, ovisno o jezicnoj kombinaciji regije u kojoj se nalazis  8)

Mene vise muci kalendar po kojem se ljudi ravnaju. Osobno me ne dira, znam kad su kontesti, no puno ljudi ne zna ili ih se ni ne sjeti ako nemaju salabahter u formi kalendara. No, tako je to kad HRSova tijela nisu stigla odobriti kalendare kroz cijelu godinu koja je prosla.  :o Nema se vremena, svi valjda pisu za casopis pa nemaju kad.  ;) Mozda nisu stigli odobriti objavljivanje bandplanova ako su bili u paketu sa kalendarima?  ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju