UKV propagacije > MS

Kvadrantidi 2008

(1/3) > >>

9A4EW:
Ovogodišnji roj Kvadrantida iako je po prognozama i očekivanjima trebao biti iznadprosječan
prema prvim rezultatima iznevjerio je kako vizualne promatrače tako i nas radioamatere koji
radimo preko MS na UKV opsezima.

Službene cjelokupne rezultate IMO još čekamo dok su prva izvješća vizualnih promatrača roja
diljem svijeta skoro pa ujednačena: broj viđenih meteora je ispod prosječan.

Maksimum je bio 04.01. oko 02 UTC. Za radioamatere iz našeg dijela Europe to je bilo dosta
nepovoljno jer je radijant roja tada bio prilično visoko a u takvim okolnostima refleksije su
dosta rijetke, slabe i kratke. Kada se tome pribroji i izostanak očekivanog broja meteora dobije
se zaključak da ove godine nismo puno uživali u MS radu preko Kvadrantida.

Sada nam slijedi duža pauza do proljeća. Krajem travnja nas očekuju Liridi a u međuvremenu
preostaju nam samo sporadični meteori.

73 de 9A4EW, Hrvoje

9a5cw:
Pozdrav,
ja sam nesto malo radio 03.01 nekih 11 qso od toga LX nova dxcc na 6m;)
2 qso MS sa YO2NAA jedan na 21MHz i jedan na 28MHz (par wati na 28MHz visok swr)... ide MS i na ta dva banda!
04.01. je bio lagani ES na 6m prema UK-u pa sam usput odradivsi G4DEZ muvao ga na 2m
da napravim prvi ovogodisnji qso na tom bandu... Bryn je uvijek spreman za qso :) uradili smo
vezu na ssb svaki emitira po 30sec. Na 2m nisam FSKario jer je steta cevke!

Na 2m standardnih 19el i kila bombona, na 6m 3 Al zbice i IC7BooB6s...

73 i cujemo se u Marconi 6m ctestu...

9A3GE:
Obavjest : TESTIRA  SE LINEARNO POJAČALO SA 2XGI7B (700 W.) NA FREQ.   144370.0   MS MODE  OD SADA PA NADALJE DOK NE RIKNE ŠTA..?                ANTENE U SMJERU ISTOK-ZAPAD                        AKO TKO PRIMI ŠTA RAPORT JE DOBRODOŠAO     9A3GE...

9a2ko:
Martine,

Signal je izvanredno jak +++++ cist, usak i nema spricanja ni bilo kakvih smetnji cestitam, Mirakul!!!

UFB... loc:JN75IE
73...Eduard

9A3GE:
TENKJURIVELIKUMAČKU ......EDVARD....vozi se dalje..da se vidi sve skupa kako radi ..dali se grije pregrijava i ostalo...73

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju