Autor Tema: Rođendan Nikole Tesle  (Posjeta: 2880 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2jg

• Newbie
  • *
Rođendan Nikole Tesle
« : 10. Srpanj. 2015, 09:52:23 »
Kako mi je zapriječeno pisanje na onom drugom forumu, podsjećam radioamatere u Hrvatskoj da je danas rođendan najvećeg izumitelja svijeta Nikole Tesle, po kojima mnogi radio klubovi i tehničke škole i nose ime, a da se ni na KV ni na UKV web naslovnici ne spomene ni slova. Mislim da je to sramota.

Koki 9A2JG

Offline 9A5AA

• Sr. Member
Odg: Rođendan Nikole Tesle
« Odgovori #1 : 10. Srpanj. 2015, 12:28:41 »
Je... Google
Dragan

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 10. Srpanj. 2015, 13:34:19 »
Mda...vjerojatno je kao i obično samo u pitanju problem vječnog nezadovoljstva tuđom brzinom u svakom pogledu ::) Ovaj web pak nije mjesto gdje bi se vodilo računa o vijestima toga tipa...

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #4 : 10. Srpanj. 2015, 13:37:30 »
ima i sitan tipfeler:
Citat:
Na današnji dan, 7. srpnja, prije 159. godina,  ...
... možda 10. srpnja ?
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a2jg

• Newbie
  • *
« Odgovori #5 : 10. Srpanj. 2015, 13:59:32 »
Pristojnost i kućni odgoj, a nadasve pijetet prema mrtvima nalažu da, kad ih se već stavlja u usta, stavlja s činjenicama, tj. s točnim informacijama. 
Onih par redaka, što napisaše na onom drugom forumu dokazuje da su pisali reda radi, tek toliko da se napiše, pod pritiskom ostalih slobodoumnih ljudi.

A s individuama koji su zaduženi za provokacije, da se izbacuju ljudi sa foruma, neću više nikad komunicirati.
I ne samo ja.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #6 : 10. Srpanj. 2015, 14:43:21 »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2jg

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 : 10. Srpanj. 2015, 14:47:34 »
Hvala Adame za podsjećanje, i podstrek za iduću godinu, opet okrugla obljetnica.

Još jedna pohvala, dobio sam sve QSL-ke , za sve veze sa 9A150NT, što je rijetkost kod proslava na "državnom" nivou.

Najbolji dokaz su 9A0HQ, i njihov šlamperaj oko QSL-iranja, a znaju se samoreklamirat, do nebesa. Od predsjednika Povjerenstva za KV nadalje.

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #8 : 10. Srpanj. 2015, 15:26:37 »
Koki, nije fer prema Tesli da se koristi kao povod za obračune s "njima"... i čemu igra "pokvarenog telefona" između heliofor.net/hrs i hrvhf ?

http://helifor.net/hrs/viewtopic.php?f=2&t=29&sid=97a62c41d19fdd4782f3839a1ee85f05

...prvo ti 9a9aa prioći vijest tamo, pa je preneseš na hrvhf... pa onda ja napišem na hrvhf da su fulali datum, a ti to odmah napišeš na heliofor...

Adame, tnx za interesantan mp3, da tema ne ode totalno out of topic (ili out of hrvhf u totalu).

73's

Offline 9a2jg

• Newbie
  • *
« Odgovori #9 : 10. Srpanj. 2015, 16:05:39 »
Ni sa kim se neću sporiti, pa ni s tobom. Svak stoji iza izgovorene svoje javne riječi.

Ja i Nikola nismo u odnosu master i slave, ili učitelj i učenik, ma što ti mislio o temi.
Niti je on meni što "otkrio", niti se ja "šlepam " na njegovo pisanje, meni to ne treba.

Ja se nisam vezivao ni na tvoje pisanje, ma što ti mislio o tome, jer sam JA SAM vidio da su fulali datum.

Poanta sveg pisanja jest, da se ONI NIKADA ne sjete , ne dostojno, neko ikako, obilježiti taj datum. 
Jedne godine je Emir napisao da je POKUŠAO raditi na taj dan iz Smiljana, pa da su ga (valjda, bivše kolege?) otjerali.

Resetirali su priznanje Nikola Tesla, ali ga, u biti, ne poštuju. Jer, da ga poštuju, onda bi SVAKE godine izašla crtica o tome značajnom datumu, a ne tek kad izađe desetak postova različitih autora.

Deseci radio klubova i PPS-ova su se zvali, ili se još zovu Teslinim imenom, niko ni riječi. Većina Tehničkih škola se zvala Nikola Tesla, onda je novokomponiranim Hrvatima to smetalo, pa su brisali ta imena, pa i na mojoj, u Splitu. Sve u svemu, žalosno.

A u diskusiju neću ulaziti, imaš moj mail, ako sam ti ostao dužan koji odgovor.

I, kad već aludiraš na forum Helifora, onaj je forum otvoren, i aktivan, jer smo nas nekolicina ISTJERANI sa HRS foruma, onemogućeno nam je pisanje, više smo kažnjeni (vremenski) nego neki koji su počinili ratni zločin.

Ne budem se više javljao po ovoj temi.

73,
Koki 9A2JG

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 10. Srpanj. 2015, 17:26:52 »
Kako je ono lipo reka Meštar - neću politiku u moju butigu, ali nema te butige od koje naš vrli JG neće učinit bar paštroć od politike, začinjen s manje ili više poluistina ili insinuacija pa dajmo bar poštedimo ovaj namjenski od takvih monada.

Ako se dobro sjećam, tamo negdje 2008 i 2009 kad je vrijedni JG zarađivao svoje i s mukom zaslužene negativne bodove na hamradio.hr datum 10. srpnja kao rođendan Nikole Tesle obilježen je i spomenut, naravno - svakako ne u obujmu ili nečem drugom što bi zadovoljilo našeg JG, ali kako isti nikad nije izrazio želju da obavlja dužnost web urednika, boljeg nije bilo.  Glede "otjeranog" Emira, ako se mutno sjećam radilo se o prvoj godini nakon otvaranja memorijalnog centra Nikole Tesle u Smiljanu u svježe razminiranom okruženju pa bih umjesto tjeranja i suvišnog razmišljanja o kolegijalnom statusu tjeratelja radije rekao da je u datim okolnostima svaka nenajavljena aktivnost ma kako benigna bila ipak predstavjala u tom trenutku suvišan sigurnosni poslić.

I naravno, palac gore za slobodu govora i djela na helifor forumu, s molbom da se s vremena na vrijeme aktivni sudionici prisjete i onih kojima su zabranili pristup i pisanje te ih više nema, a svakako valja pozdraviti i povratak nekih koji tamo bez ograničenja imaju prostor da iskazivanje svojih morbidnih stavova o trajanju života nekih drugih ljudi, koji naravno nisu po guštu osnivaču i najhiperaktivnijem peru u povijesti 9A ham pokreta...

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #11 : 10. Srpanj. 2015, 21:59:15 »
Poanta sveg pisanja jest, da se ONI NIKADA ne sjete , ne dostojno, neko ikako, obilježiti taj datum.
Jedne godine je Emir napisao da je POKUŠAO raditi na taj dan iz Smiljana, pa da su ga (valjda, bivše kolege?) otjerali.

Ne znam tko ga je otjerao i zašto, to mi djeluje kao šuplja priča jer sam ja odande radio prije 2 godine (koliko se sjećam) i nitko me nije tjerao, šikanirao, maltretirao, čak su radnici memorijalnog centra sa zanimanjem pratili o čemu se radi.

Ako je i bilo nekakvog šikaniranja, moguće da je uzrok bila arogancija i bahatost. Tokom aktivacija je to česta pojava kod kolege Emira.
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj. 2015, 14:35:56 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris