Autor Tema: HLJK-Tesla memorijal 2015  (Posjeta: 2657 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
HLJK-Tesla memorijal 2015
« : 01. Srpanj. 2015, 21:01:18 »
U fazi priprema za HLJK po našim selima djeca stvarno ne kuže šta je to sto kila ili nekoliko metara.Onda zovu Đuku da im "uzme mjeru"....premjeri i podesi urađeno....
Bravo Marine-9A5M!!!!!!! "Alaj si ga napravio - svaka ti ćast"!
Tik ispod antene je kutija sa transverterom....itd.
Sretno vam bilo!
Z/sb

p.s. kako već stižu kriva tumačenja gornje pjesničke note : pod djeca sam mislio na Marina i njegovu mladu ekipu....
« Zadnja izmjena: 02. Srpanj. 2015, 19:45:17 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a4wt

• Full Member
Odg: HLJK-Tesla memorijal 2015
« Odgovori #1 : 01. Srpanj. 2015, 21:19:33 »
Jel to HARP zato je meni danas vruće
imala majka dva sina jedan pametan a drugi radioamater

Offline 9A5M

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 01. Srpanj. 2015, 21:51:43 »
Prvi put cuh kako sunce "šušti" na 23cm
Markane, u bazenu pocela voda kljucat  :)

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #3 : 07. Srpanj. 2015, 13:10:55 »
Slabo ste me čuli?!.. Loše ste me primali! Pa to je potpuno razumljivo ! 
Od mojih ukradenih antena sa krova zgrade još uvijek ništa, pa je jedino riješenje za „radioaktivnost“ bilo postavljanje Vileda setupa  unutar prostorije ! Antene mogu „gledati“ jedino kroz  prozor u azimutu 90° ! Radi vrućine prozor je bio ZATVOREN !
144
I da Vileda može „dobaciti“ 486km do YO?? Nevjerojatno !!!  Doduše taj smjer (95°) se skoro poklapa sa azimutom pogleda mog prozora . Ali do bunkeraša? čista martinela !!! A tek veze kroz zgradu .. s59dem,  svaka čast na uhu i antenama, odazvali su se na prvi poziv !
432
Opet veze kroz zgradu iz smjera cca 270°  s53d;s59dgo,9a5g ! SWL ODX HA6W
1296
Novi žičani lavor fi 2m kod 9A6K (9A5M) stvarno dobro radi.. ali ni Vileda nije loša.. hi. Tu se poklopio smjer mog prozora i 9A6K ! Opet dilema u vezama kroz zgradu iz smjera cca 270° ?  s50c;s58m,9a5g !
Nažalost , čuo sam S51ZO, ali on mene nije ! Ništa čudno s obzirom na Vileda setup i višestruko reflektiranje !  Kasnije se uređaj pregrijao i totalno utihnuo .. na svu sreću kraj ctesta je bio blizu!
73 !
Zlatko
ps1.S56K? često speluje svoj znak kao es pet šest kilovat,...čekao sam hoće li stići varijanta: es pet šest kilogram ili es pet šest kilometar... to je vjerojatno bilo za razbuđivanje, jer je zbunjujuće.. koji je zapravo to poz.znak ... s56kW???!!!  
ps2.Nacrte za Vileda setup, možete zatražiti preko emaila !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 07. Srpanj. 2015, 16:28:35 »
Bravo Zlatko,

još jedan dokaz da se i sa malim antenama i jednostavim setupom moze dobro zabaviti.
I Gigi S51JN nije mogao u portable zbog zdravstveno/vremenske situacije pa je ipak uspio odraditi iz svojeg doma qso na 47GHz. Svaka čast. Mislim da je vrijeme da se uvede "indoor" kategorija  ;D u natjecanjima. I2SG redovito radi na mikrovalnim područjima indoor koristeći zanimljive antene, među kojima je i spiralna multiband antenna. Jednu takvu za rad na područjima od 20-50GHz vidio sam u Fridrichshafenu, skinuta sa Raptor F-22. U biti, bile si to dvije antene, malo veće od SMA konektora :-)

Zlatko idući put, pinklec o rame i u prirodu odraditi sat dva i ugodno se zabaviti...

Ja sam radio samo malo na 3cm, i to sve veze refleksijom od Ucke, forsirao sam taj način rada da vidim koji kut ta refleksija pokriva i šta se sve može napraviti tim načinom rada. Maki 9A4ZM je bio gromoglasan, uspio je probiti se kroz chatanje sa I6 postajama na 3cm  8)

Ja sam dosao do stadija, gdje je gotovo nemoguće nositi svu opremu koju imam do 47 GHz na brdo, uskoro i 76GHz tako sa sam odlucio minijaturizirati svu opremu i koristiti male antene, panel il patch antene sa inkorporiranim transverterima. Jedan do dva komadića cijevi na laganim tronošcima iz Friedrichshafena i da sve mogu odnijeti u jednoj turi na brdo.... Kad ide indoor, ici ce i qrp outdoor  8)

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #5 : 07. Srpanj. 2015, 19:16:06 »
Mala ekipa u sastavu 9A5M,9A3QB,9A2SD i 9A2SB skupila je sve što se imalo za prispojiti na pojedinim frekvencijama i nastojala uraditi što više.
Nešto opreme  je posudio i Tomo -9A2ON.
Kako smo znali tako smo i radili, iz centra mjesta, suočavajući se sa svim "slastima" rada iz naselja.

9A6K

Po frekvencijama:

144 MHz        200 veza         66712 km   najdalja veza DA0FF- 845 km
    432 MHz          79 veza         26064 km              "          OK2A - 691 km
  1296 MHz          52 veze         18164 km              "          DL0GTH - 810 km
  2320 MHz          19 veza           6575 km              "          OK1VEI - 611 km
  3400 MHz            7 veza           2267 km              "          OK1YA   - 537 km
  5760 MHz          12 veza           3562 km              "          UR7D     - 479 km
10368 MHz            9 veza           2657 km              "          UR7D     - 479 km

Čestitke boljima a i svima koji su imali hrabrosti suočiti se sa silnom vručinom ovih dana,
U ime ekipe 9A6K,
 Zlatko- 9a2sb-tehnička podrška i malo na gornjim frekvencijama....
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline YU7WL

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #6 : 08. Srpanj. 2015, 18:03:07 »
Slabo ste me čuli?!.. Loše ste me primali! Pa to je potpuno razumljivo !
Od mojih ukradenih antena sa krova zgrade još uvijek ništa, pa je jedino riješenje za „radioaktivnost“ bilo postavljanje Vileda setupa  unutar prostorije !

Evo kako je to zvucalo u JN95SS
73 Voja