Autor Tema: Pomozite mi ljudi  (Posjeta: 2282 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Pomozite mi ljudi
« : 23. Lipanj. 2015, 20:03:07 »
Dobio sam danas iz HRS kuvertu s dvije plakete od kojih je jedna ova na slici.

Obzirom da band spada u ovaj forum, molim vas da mi pomognete shvatiti gdje sam to pobijedio, jer contesta ovog naziva nema.

ne znam šta da radim, sutra moram na posao ujutro, a predamnom neprospavana noć.

« Zadnja izmjena: 23. Lipanj. 2015, 20:36:06 9a6c »

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
Odg: Pomozite mi ljudi
« Odgovori #1 : 23. Lipanj. 2015, 20:09:50 »
https://www.youtube.com/watch?v=x-W53zFxuqE

...samo bi trebalo zamijeniti fotke glavnih aktera  8)  

...ima i još https://www.youtube.com/watch?v=l4yj3npqjY0

..nhf

73 de 9a6ndd

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #2 : 23. Lipanj. 2015, 20:33:17 »
Najbliže napisanome na plaketi je http://www.hrvhf.net/upload/9A_CW_VHF_2014.html
sort po godini, bandu i znaku!
LP
K
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 23. Lipanj. 2015, 20:38:36 »
E, a šta je s kategorijom?

I šta je uopće relevantno, ime contesta, band ili kategorija?

Ova tri kriterija u jednom sluačju ne  postoje, a drvo je tu. Misterija, ba...

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #4 : 23. Lipanj. 2015, 21:27:49 »
Dobro došao u ekipu.. možda otpisanih ? Ili super uspješnih? Ne radiš a nagrade padaju ;)
Ja sam se
Odg: OTPISANI « Odgovori #4 : 23. Travanj. 2015, 17:00:28
već zahvalio zaslužnom, ali očigledno još nije dosta lofe profrčkao

Nisam bio svjestan da sam prebačen u "higher level" (tako se to navodno kaže u PC igricama) !
I bez najvažnijeg dijela HAM setupa ANTENA ( koje su mi ukradene prošle godine) "osvojio" sam 3 mjesto u generalnom plasmanu natjecanja IARU UHF/SHF/EHF 2014.
Hvala "ZASLUŽNOM" , no nije fer prema svima onima koji su imali+koristili i antene !
A primjetio sam i još jedan "novitet". Plaketa za 1 mjesto na jednom bandu (konkretno 10GHz) VEĆIH dimenzija je nego plaketa za 1 mjesto u generalnom plasmanu ( sve za Zimski ctest 2014) ?!
To je vjerojatno iz "strahopoštovanja" prema pravim GHz !!!
Hvala "zaslužnom" na frčkanju naših novaca !

Gogo, mirno spavaj i radi.....  od travnja nikakvog objašnjenja nadležnog managera .. za svaki slučaj "osvojenu" plaketu vratio sam !

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #5 : 24. Lipanj. 2015, 10:20:56 »
Došlo je do pogreške prilikom tiska, sa naše strane je sve korektno odrađeno te nema potrebe na ovakav naćin regirati.  Grešaka je uvijek bilo i prije na koje se može utjecati da se svedu na neku prihvatljivu mjeru, stoga 9A6C dobićete novu otisnutu ispravnu ploćicu poštom te ju zamjenite a staru ostavite ili bacite u smeće. Ploćica je zaljepljena sa dvostruko ljepljivom trakom i jednostavno se skida. Nema potrebe za arogancijom i bagatosti.

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 24. Lipanj. 2015, 13:41:24 »
Darko ja ti se divim.

S vaše strane (tko ste to VI?) sve je korektno odrađeno,a  ipak se pojavi plaketa na kojoj je jedino moja pozivna oznaka točna.

Sad pokušavam zamisliti kako bi to izgledalo da s vaše strane nije sve korektno odrađeno.  Možda nisi znao, riječ manager u prijevodu znači upravitelj, dakle osoba koja upravlja nekim procesom, projektom, strukturom i slično. U pravilu upravljanje podrazumijeva i kontrolu procesa u svim njegovim fazama. Zahvaljujem na sugestiji da zamijenim pločicu na plaketi, ali to nema smisla, jer je sve pogrešno, jedino je drvo besprijekorno. Obzirom na korektnost kojom se dičiš (svih VAS), možda je najbolje da ubuduće pošaljete drvo  bez ičega i 50 kuna da svatko sebi izgravira pločicu s točnim podacima.

Imam i bolju ideju - možda je vrijeme da se vi ekipa iz IO, osobito oni koji se potpisuju kao manageri ovoga ili onoga zahvalite na časti i priznate sebi da niti imate znanja, niti volje niti sposobnosti da obavite te tako jednostavne poslove.

Naravno, to se odnosi i na tebe, jer kao pogledaš unatrag, teško se sjetiti nečeg  značajnog ili kako bi ti rekao korektnog, što je ostalo za tobom.  Ja s druge strane ne vjerujem da sam ni arogantan ni bagat (WTF bagat?), samo dovoljno iznerviran ovim sterilitetom i korektnošću koji zadnjih godina obuzima HRS. O indolenciji, neznanju, slavoljublju i sličnim prikladnim apozicijama ne bih dalje.  Zašto lijepo ne shvatiš da ovo nije za tebe, jednako kao ni za tvog prethodnika, pa onda zajedno odete negdje, dovoljno daleko? NHF & CU

GG

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #7 : 24. Lipanj. 2015, 23:36:52 »
Sve OK, no čemu onakav prostački ton sa izjavama o nabijanju plakete u dupe i sličnim? Svojevremeno sam znao slušati pretnje o upucavanjima i sličnim glupostima, no to je prestalo. Očito netko mora biti nasilan, no zašto je red pao baš na tebe?

Nezadovoljstvo je OK, no onakav ispad ti ne priliči.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #8 : 25. Lipanj. 2015, 05:38:10 »
Nije dupe nego guzica, a propucavanja nije bilo ni u primisli.

Nema ni nasilja, osim pretjeranog verbalizma, jer poslije godinu dana potezanja oko davno prevaziđenih stvari vezanih za cijelu skalu KV natjecanja našeg Saveza (veliko slovo samo radi pravopisa...) Nemoj mi samo sad i ti o nekakvom organiziranom nastupu i tome slčno, ali zbiljam i je puna kapa ovih nesposobnjakovića u HRS koji i najjednostavnije stvari znaju dovesti do apsurda. Jer ako čovjek nije u stanju složiti spisak pločica za izradu pa ih kasnije provjeriti da bi se platile ili ne bi, kako očekivati da se korektno upusti u složenije zahvate, recimo da pregleda pravila natjecanja, uskladi ih s  nečim, pokrene neke inicijative od zajedničkog interesa svih nas, učini nešto da nas bude više na bandu i da svima bude  zabavnije, jer ovo je zabava prije svega, i slično.  Ono što iritira je da su ovakve stvari postale model ponašanja, jer se ponavljaju.  Negdje u primisli mi je lik koji je dobio plaketu ili pehar s tuđim pozivnim znakom, jer im se oznake razlikuju za jedno slovo.  OK, znam da se ovi poslovi ne plaćaju, ali to se znalo od početka pa nije izgovor. Ali to ne znači da se ne trebaju obavljati ozbiljno i odgovorno, jer se time iskazuje poštovanje svima koji su dali svoj doprinos da natjecanje bude zanimljivo, poslali svoj dnevnik ili se borili za plasman.  A to ne vidim i to mi smeta.  Ništa više.

OT - postaje jako nezgodno pisati postove na ovom forumu, jer pritisak na ENTER ne prebacuje kursor u novi red već najviše dva polja udesno pa se sve zbije u jedan pasus...

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #9 : 25. Lipanj. 2015, 06:25:55 »
Mislim da je svima jasno da nikome nije u cilju da se ovakvi propusti desavaju, najmanje onima koji takve funkcije obavljaju i sve sto iste za sobom povlace. Naime, taj posao se mora odraditi. I ne samo taj, nego i svi ostali koje odredjena funkcija (titula) sa sobom povlaci. Nosiocima iste nije ni najmanje drago kad se propust dogodi i vjerovatno reagiraju kao i ostali (je.. ga opet greska). Pa nitkom normalnom nece biti drago ulagati vrijeme, trud i novac u nesto sto je na kraju lose napravljeno.

Medjutim, takvi se propusti desavaju, i vidimo sve cesce i cesce i primjera je jako puno, neki od njih i na forumu. Postavlja se pitanje zasto je to tako ? Umjesto da idemo prama boljem, mi idemo prema losijem. Naravno da su krivi oni koji te funkcije obavljaju. Istina, bez naknade ( ili za stvarno malu, pa skoro simbolicnu naknadu ) ali kao sto je receno, znalo unaprijed da za takvu funkciju neces biti financijski nagradjen nego ispljuvan, pogotovo ako se posao obavlja na nacin koji vidimo. Ovakvu situaciju definitivno potvrdjuje parola - Slast je vlast.

Ni uz najbolju zelju (koju bas svi i nemaju) trenutacni menadzeri nemaju takve kapacitete (osobne) da bi, ne obnasali tu duznost i kitili se funcijom nego ono drugo, izvrsavali obveze koe iste nose. Da to plasticno pojasnim, mogu ja zarko zeljeti biti prvi u natjecanju, i jako se trsiti da sam ja najbolji ali ako rezultati to ne potvrdjuju i ja sam redovito u sredini ili pri dnu onda ja jednostavno nemam tih kapaciteta, znjanja, vjestina, sposobnosti, opreme, ...cega god. Jednostavno nemam, i takvim pristupop necu ni imati ako stogod ne promjenim.

Vezano za isto, ne znam da li sam to procitao kroz redove ili kroz razgovor sa nekim, informacija da je KV menadzer trazio jos jednu osobu koja bi koordinirala oko natjecanja i usmjeravala robot menadzera iz razloga sto je to opsezan posao za KV menadzera. Po tome bi hijerajhija isla: KV menadzer, pa tzv koordinato, pa robot majstor. Znaci to bi bile tri osobe za ono sto je ranije obavljala samo jedna.

Uostalom, pristup rijesavanju problema je katastrofalan. Pogledajmo samo koliko odgovora je doslo na moje forumsko potanje, tko je u KV natjecateljskom povjerenstvu? Nikakav odgovor... A zasto? Pa zato jer ni oni sami ne znaju tko je u njemu. Neki su davali ostavke, pa se vracali, da bi opet dali ostavke, pa bi ih onda drugi vracali, kako je kome potreba te da bi na kraju dobili smjesnu situaciju gdje jedan od clanova povjerenstava, ili barem koji bi trebao biti javno napise da on nema nikakve veze sa povjerenstvom  i da sta uopce njemu salju prepisku!! Naravno da je gledajuci pravila, kompletna KV sezona neregularna, samo to je tesko priznati, sto bi bio najmanji problem. Veci je problem ako ekipa na funkciji stvarno misli da je to ispravno i da nemaju kapaciteta shaviti u cemu je problem.

Ovdje na UKV je situacija slicna, ali na bas tolijko losa zahvaljujuci samo robotu i ljudima oko njega koji jos uvijek imaju snage "potezati". Kad i njima splasne zelja ulagati svoje vrijeme u takve stvari, situacija ce biti ista kao i u KV "odjelu".

Sad gledam koliko sam nadrobio, a mogao sam jednostavno napisati, menadzeri, nesposobni ste.

A i tehnicki problem koji 6C spominje o pisanju na forumu smo adresirali prije par mjeseci u posebnom topicu, pa opet nista. Problem ostaje. Samo cekam da mi Marko kaze, imate moj email, sto mi ne javite. Misim da bi on nama trebao javiti da ne sto ne stima, barem to ako nista drugo za onu svotu koju prima za odrzavanje ovakvog stanja.

Zivjeli , CU in FN... 8)
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #10 : 25. Lipanj. 2015, 07:33:20 »
I zato: forume pogasiti - prepustiti ih privatnim inicijativama, natjecanja minimalizirati, pa na kraju pogasiti - učesnika je i tako sve manje i manje, funkcije saveza privatizirati - plaćati samo ono što pojedincu treba.

No sacuvajmo barem civilizacijski minimum nenasilja, da se ne ponove priče u kojima jedan preti drugom kako će ga upucati na 25m, kako će netko nekom nešto nabiti u guzicu i slične gluposti. To su boleštine koje nam ne trebaju.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #11 : 25. Lipanj. 2015, 15:22:02 »
Osim što se u osnovi ne slažem s prethodnim postom, samo bih dodao da nas civilizacijski minimum neće spasiti ovakvih situacija, ali hoće neprimjerenih reagiranja poput mog. Za to sam dobio svoje i vjerojatno ću još dobiti, ali tako to ide. Ovakve reakcije nam , jasno, ne trebaju, ali su nepoželjna posljedica nečijeg nerada i indolencija koji na žalost prate KV/UKV djelatnosti posljednjih godina.

OT - Pisao sam Marku direct na mail u vezi problema s fovim forumom, ali nismo našli rješenje. Možda je i do moje Mozille, vrag će ga znati.