Autor Tema: IARU R1 6m & 4M 2015  (Posjeta: 6597 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: IARU R1 6m & 4M 2015
« Odgovori #30 : 02. Srpanj. 2015, 22:02:37 »
Zvone ,

ti si jedan obični provokator i to mi svi dobro znamo :P

To što je Mate davno napisao znači da je davno bio i UKV manager, a lako moguće da su davni državni propisi bili različiti od ovih trenutnih, jer život je čudan i ide dalje, čak i kad smo mi amateri u pitanju.

Naravno, ne bi sad ponavljao ono prije itd itd...  Da ne budem kao Katon stariji - Ceterum censeo itd...  na žalost, čini se da smo na neki način postali taoci nesposobnog rukovodstva HRS i managera koji su nedorasli svojim jednostavnim poslovima, ali se vole tako nazivati i eto...

Moja poruka - svakako raditi, biti aktivan, a ove nepogode će proći kad-tad, pa makar i po cijenu da netko drugi ili čak nitko bude manager. 

Offline 9A2EY

• Full Member
« Odgovori #31 : 03. Srpanj. 2015, 07:32:21 »
Mislio sam da je IARU R1 6m & 4 m već zaboravljen, jer nam je pred vratima novi krug zanimacija. Jednom kratkom audio snimkom ću se malo vratiti na 4m band. Veza s 9A1CBM me obradovala više nego OZ-ovi i 9H-ovi, te zato prilažem malo zvuka. U subotu se nismo čuli ni mrvicu, a u nedjelju je išlo super. Inače mi je ovo natjecanje dalo priliku za testiranje 6 el. LFA antene i novog transvertera. Zaključak: nova tehnika je super!
Hmmm, naš robi još ne kuži natjecateljsku kategoriju 6 sati rada i kategoriju koja uključuje MGM modove. Dakle, predlažem usklađivanje s IARU R! pravilima.
Pozdrav & CU u Tesli
Željko 9A2EY

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #32 : 03. Srpanj. 2015, 08:00:52 »
U Tesli isto ima kategorija 6 sati?  8)

Offline 9A2EY

• Full Member
« Odgovori #33 : 03. Srpanj. 2015, 08:53:27 »
Ne, nema kategorije 6 sati, barem ne ove godine. Trebalo bi promijeniti pravila Tesle da bi se uvela ta kategorija. Princip kategorije 6 sati rada uveo je IARU R1 za natjecanja koja su u njihovoj organizaciji (IARU 6m&4m, IARU VHF, IARU UHF/SHF, IARU ATV).
Drago, nema švercanja i spavanja - 24 sata ili ništa!
     73 de 9A2EY

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #34 : 03. Srpanj. 2015, 09:22:03 »
Ma nije do spavanja, nego do komaraca  ::) 
Možda se čujemo kratko na 2M s antenom koja će izrasti između mahuna ;-)

73

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #35 : 03. Srpanj. 2015, 12:25:42 »
Ma Gogo, imaš samo djelomično pravo...
Citat:
Zvone , ti si jedan obični provokator i to mi svi dobro znamo :P
Naime ja sam prije desetak dana uputio upit "SLUŽBENI" našem UKV manageru, ali nema odgovora.
Uputio sam Službeni mail Prezidentu ( u ime kluba ) , prije Skupštine, pa mi je rekao da on nije dibio taj mail.
Stoga predlažem IO ili kako to sada zovu Upravnom odboru da kupe tri smart mobitela sa free tarifama, tako da se oba managera i prezident mogu upoznati, ali i odgovoriti na mailove, makar ispituju po Stradunu dvonožne i dvoručne repetitorice - repetitore da li pokrivaju Stradun!
Čast HQ managerstvu, koji će se opremiti sličnim opremama, pa zašto to ne bi bili i UKV, odnosno KV manageri.
Ionako se natječu u našim kontestima pa moj prijatelj koga su nagovarali da se bar on javi iz množitelja,  ( a nećeš me navesti koji je to jer ako pogledaš logove, i sam ćeš skužiti ), kako ga je naš KV manager "kaznio sa "NOT IN LOG" i opet je uzrokovao kažnjavanje a da sebe nije kaznio nego druge. Iako mu je milijun puta rečeno da on ne smije koristiti svoj pozivni znak u 9A natjecanju u organizaciji HRS. !!!
Evo zbog toga ću pisati, osobito ako me "povučeš za jezik" jer zaista svašta rade, ne radeći NIŠTA!
Pozdrav u "hladan" Split i tvoj matični klubu daleku Slavoniju!
P.S. Mogao si prijeći bar u moj klub kada smo povezani morem!!!
Ajd Ćao bolan!

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #36 : 03. Srpanj. 2015, 12:51:49 »
Citat:
P.S. Mogao si prijeći bar u moj klub kada smo povezani morem!!! 

Sorry. Zadnje informacije mi kažu da Ti Gogo ne bi prošao za našeg člana jer im je dovoljan jedan člaan sa etiketom "Život posnećen forumu. " No sve opcije su orvorene.
Rad na 50 MHz i iskustva imaš, poznaješ tematiku, bio si i organizator AA, pa moraš malo lobirati!

Možda uspiješ opet spojiti sve UKV bandove u UKV BAND Plan, pa bi to bila i djelomična zasluga i doprinos našeg kluba !!!
Ili imaš izdvojeno mišljenje ???

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #37 : 03. Srpanj. 2015, 16:40:52 »
Zvone lipo san ti reka - ti si jedan obični provokator :D

Ja tebi ništa ne virujen, ali svejedno - nema šanse da ikad više u ime i za račun HRS radim bilo što...mogu ti reć da je puno lipše kad ne "funkcioniram" pa funkcioniram kad me i koliko volja. Ovo sve zajedno i nije neka fora...  A učlanio sam se u klub koji je najdalje od mog trenutnog QTH u kojem nekog poznam...želim mu samo da poživi dugo da se ne moram opet seliti :P  Split mi odavno više nije rezidencija, a oće li opet bit - ne znamo...  6m je super band kao i svi UKV opsezi i nema tog managera koji će nan pokvarit veselje.

E!

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #38 : 04. Srpanj. 2015, 07:32:30 »
Gogo, Ajmo na drugu temu, 
Kako sam, kako i sam kažeš, provokator, evo pokušavam Te isprovocirati da se danas i sutra čujemo na 1,3.GHz.  Moji će raditi na 50, 2 i 70 cm, a ja na 23 cm.
Ajd izvadi one transvertere, pa da odradimo i9 na tom bandu  ;)

JN75GK će se konačno danas aktivirati, (ako bude sreće i pameti)