Autor Tema: Ispravljač  (Posjeta: 1443 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
Ispravljač
« : 26. Svibanj. 2015, 10:11:41 »
Molim nacrt,shematic diagram ili tako nešto od ispravljača sa slike-RS910 - Radiosystem koji je radio u NMT telefoniji.
Ako tko ima,unaprijed zahvalan,
Zlatko/sb
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A2EY

• Full Member
Odg: Ispravljač
« Odgovori #1 : 26. Svibanj. 2015, 11:56:55 »
Pozdrav Zlatko,
Nemoj se poveseliti da odgovaram pozitivno na tvoj upit, već se samo pridružujem zamolbi za dokumentaciju. Ako ja nešto nađem, svakako ti šaljem. Meni jedan takav ispravljač radi već godinama za napajanje 70 cm PA za rad preko satelita. Pitam se šta bi radio da se slučajno pokvari, vjerojatno tražio zamjenski. Zato bi shema dobro došla.
Pozdrav & 73!
Željko 9A2EY

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #2 : 26. Svibanj. 2015, 13:21:53 »
evo javite se  radioamateru na mail za shemu na dnu web stranice sa linka

http://www.pe1opm.nl/engels/eOmbouwRS-910.htm

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #3 : 26. Svibanj. 2015, 14:38:56 »
pitaj 5td on ima sve za preinaku na 13.8 V. Neoklopljen radi smetnje ;) 73

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 26. Svibanj. 2015, 14:59:28 »
Željko, veća je vjerovatnost da ći te zapaliti trafo stanica u Zagrebu nego da se taj ispravljač pokvari  ;D
Evo kako je kod mene napravljena modifikacija na zadnjoj strani. Svi pozitivni i negativni na par stopica primjerene kvadrature i pod vidu sa unutarnje strane buksne. Na vanjsku stranu stopica (viljuška). Ipak je taj ispravljač ganjao 3+1 baznu postaju istovremeno 24/7 tako da možeš pretpostaviti koju snagu isporučuje.

I da Patrik u pravi si, ispravljač smeta, ali samo kad se njega spoji 300w pojačalo za 2.3ghz. Smeta na Wi-Fi, mrežeu susjedstvu ne rade, a i neki dronovi se sruše, to je kriv ispravljač, u pravu si  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #5 : 26. Svibanj. 2015, 15:19:55 »
Dobro drugari,
hvala za svaku informaciju.Ovaj kod mene je ispravan i samo me zanimalo kako "dila" ovih 24V na onim izvodima pozadi jer krajnjem korisniku treba barem 10-ak amperića na istih 24V.Ja ga nisam još stigao otvoriti kako bih ispratio drotove.
Kontaktirao sam PE2JVS,ali čova je sigurno zauzet ili je na safariju pa ne odgovara već par dana, samo da lav brže ne potegne,ako je već tamo ;).
Ako dođe kakav papirus sa kvalitetnom šarom imat ćete svi,inače za napajanje mojih ometala koja rade na 24-28V koristim jaki trafo,još jače diode i džombu od elektrolita-nix stabilizacija ni čoperizacija,
GL Z/sb

p.s. u slučaju onog IARU UHF menađera ja sam navijao za lava........."tip 1"...falio sam!

Upravo stigao 13Mb file sa dokumentacijom o ispravljačima iz te serije.Hvala mome starom prijetelju Vladi 9A4VM i neka lijepo pokosi tu travu!!!!
Ako nekome treba molim javite se na moj mail: zlatko.miocevic(at)optinet.hr
-šaljem free kako sam i dobio!
« Zadnja izmjena: 27. Svibanj. 2015, 06:52:52 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A2EY

• Full Member
« Odgovori #6 : 27. Svibanj. 2015, 08:07:08 »
Sva sreća da Vlado, 9A4VM nije na nekom safariju, pa je problem dokumentacije brzo riješen. Hvala Vladi.
Adame, imaš pravo! Radi se o vrlo pouzdanom uređaju. Vjerojatno će u nekom lancu opreme to zadnje otkazati. Ja sam načinio identičnu doradu tvojoj. Vjerojatno će i Zlatko slijediti to rješenje: sve crvene žice zajedno na crvenu buksnu, a crne na crnu. Moj primjerak ispravljača ne stvara smetnje, šum ili špurije nigdje od 1,8 MHz do 1,3 GHz.
Pozdrav & 73,
Željko 9A2EY