Autor Tema: 9A Proljetni UKV Kup 2015.  (Posjeta: 12612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: 9A Proljetni UKV Kup 2015.
« Odgovori #75 : 28. Svibanj. 2015, 06:34:06 »
Al smo naoštreni!!!!!
Robot je za sve kriv jer se nemože braniti,a njegov tolmač zna da dobro radi.Pregledom svega gore došao sam do zaključka da 9A4QV ne želi priznati da u njegovom problemu, zbog koga smo počeli, krivci su zapravo njegovi korespodenti I3CLZ i AD6IW (primjere ispravnosti odrađenih veza je upravo autor ovdje prikazao). Znači veze je ispravno održao i ispravno upisao. Da, sa Adamove strane je sve OK.No dečkići s druge strane su falili...ništa veze su neispravne,jer druga strana tako tvrdi u svome poslanom logu.
Po mome, đaba QSL i snimke,dnevnik obje stanice je takav kakav je -poslan "gore"...i Edi iz Crikvenice je dobio ispravnu i orginal QSL-ku od onog EA8.d.o.o,a karticu i snimku možemo danas tako obraditi da će rođena majka povjerovati...pa i most u Mostaru smo napravili "još ljepši i stariji nego je bio".
Kada je jedan stari op. prije nekog vremena ovdje priložio dokaze i priznanje druge strane o nenamjernoj pogrešci,upravo su isti bili glavni u pljuvanju,i to vrlo uvredljivom,a i sam sam to iskusio.
Nažalost, takvi smo kakvi smo!
Ima jedna stara izreka u Slavoniji: kad je muka,ajde Đuka...kad jebedu Đuku ne zovedu!
Gudlak u svađanju sa strojem,
Z-sb
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj. 2015, 07:22:53 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #76 : 28. Svibanj. 2015, 07:23:23 »
Dobar dan deklice i dečki , pa 9A robot vam je jedan od boljih,kao i Krešo ,to se i vidi ,da mnogi stranci nalažu svoje logove tu, skoro svaki takmičar   je kad imao kakvu takvo situaciju ali radioamaterizam je samo hobi, a i druženje  na frekvencijah nešto znači , i pozdrav starom vuku na uW  Zlatku ( može i obojici ) , svanulo sunce posle kišnih dana , pa se valda propagacije dignu i čujemo se, 73 svima.
73 GS

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #77 : 28. Svibanj. 2015, 08:04:10 »
Ne mogu a ne složiti se s Zlatkom.

Ako su organizatoru takmičenja dostupna oba log-a, a u jednom od njih veze nema, onda ta veza ne postoji. O svemu ostalom se može diskultirati, ali to je minimum minimuma za dvostrani QSO.

Također, ako su poslana oba log-a, za poslane podatke mjerodavan je log stanice koja ih je poslala. Organizator takmičenja nema drugog izbora nego različitost s druge strane u primljenim podacima tretirati kao grešku kod primanja, te da stanica koja podatke šalje najbolje zna što je poslala. I uopće nije bitno što može biti i obrnuto, to jest da je greška nastala kod upisivanja u log na kontra strani.

Da nije tako, okontrola logova bi bila besmislena, a rezltat stanice bi bio claimed score.

73's
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #78 : 28. Svibanj. 2015, 08:47:12 »
Ne mogu a ne složiti se s Zlatkom.

Ako su organizatoru takmičenja dostupna oba log-a, a u jednom od njih veze nema, onda ta veza ne postoji. O svemu ostalom se može diskultirati, ali to je minimum minimuma za dvostrani QSO.

Također, ako su poslana oba log-a, za poslane podatke mjerodavan je log stanice koja ih je poslala. Organizator takmičenja nema drugog izbora nego različitost s druge strane u primljenim podacima tretirati kao grešku kod primanja, te da stanica koja podatke šalje najbolje zna što je poslala. I uopće nije bitno što može biti i obrnuto, to jest da je greška nastala kod upisivanja u log na kontra strani.

Da nije tako, okontrola logova bi bila besmislena, a rezltat stanice bi bio claimed score.

73's
Zvone
krivo si skontao , i Zlatko tvrdi tako kao i ti...samo se malo literalnije izrazio...Hi
K
Kreso

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #79 : 28. Svibanj. 2015, 08:52:30 »
Hi, sad si ti krivo skontao, ja se slažem s Zlatkom 100%, to sam i napisao... što ćeš, to je mana foruma u odnosu na živi razgovor, ponekad se krivo razumijemo iako isto mislimo... nisu slova žive riječi.

Lijep pozdrav
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #80 : 28. Svibanj. 2015, 08:53:24 »
Ja se ne bi slozio ni sa gore navedenim pristupom, da je u pravu onih koji salje podatke, jer i sami ste naveli sta se desavalo u Hrkljusu gdje se namjerno davalo krive brojeve.

Pa da rezimiram, kako se snimka audio ne priznaje, video ne priznaje, qsl-ka ne priznaje nego je mjerodavan samo log, onda ajmo koristiti samo log.

Ja sam pristasa toga da se tocno definiraju koje se informacije u logu usporedjuju (cross check), jer vidimo da su neke relevantne - neke nisu. Dakle, ako dodje do bilo koje razlike u QSO koji se usporedjuje onda se ta veza ponistava i to obojici bez razloga tko je pogrijesio.

Zasto bez razloga tko je pogrijesio i to obojici, upravo zato jer kao sto vidimo iz puno primjera greske se desavaju svima, iskusnim, manje iskusnim, onima sa puno natjecanja ama bas svima. Razloga je previse zasto se takve greske dogadjaju a rezultat je samo jedan. Naravno da ne postoji robot (jos uvijek) koji ce rijesiti bezbroj razloga koje ljudski um moze kreirati, ali zato moze rijesiti ishod tih kreacija koji je samo jedan, greska i oduzimanje bodova. To se u praksi kaze da ne ides loviti komarce sa puskom za slonove i obratno (kad smo vec kod safarija).

Konkretno iz svojih primjera, vidjeli smo da sam ja u stvari odrzao veze koje sam i ispravno unio u log ali je suprotna strana napravila pogresku. Po mome prijedlogu, ja bih onda bio penaliziran sto je i ucinjeno, medjutim i suprotna strana bi trebala biti penalizirana, sto nije ucinjeno.

Kod logova koji se prijave na nas robot, to se da rijesiti, ali sto sa logovima koje menadjeri medjusobno izmjenjuju? Kako ce nas menadjer utjecati da se ispravi cross check susjednog menadjera koji je vec zavrsio svoj posao ?
Zato sam i rekao ranije u postovima, da bi se kao podaci koji su kvalitetni i relevantni trebali koristiti samo oni koji su uplodani na nas robot i na koje mozes utjecati. Nas menadjer ne moze utjecati na strani robot ako primjeti ociglednu i logicku gresku na njemu. Sada ostaje na odluci susjednog menadjera da uradi nesto po tome, a znamo i vidimo iz iskustva IARU R1 logova i menadjera kakva je situacija.

Dakle da zavrsim, po meni, ako se qso-i ne slazu 100% u informacijama koje smo odredili da cemo usporedjivati, ponistavanje bodova na obje strane. Uprotivnom, ako se ponisti qso samo jednoj strani, ta ista je penalizirana dvostruko, gubitkom svojih bodova i dodavanje isto toliko bodova drugoj strani.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #81 : 28. Svibanj. 2015, 09:07:39 »
Citat:
ako se qso-i ne slazu 100% u informacijama koje smo odredili da cemo usporedjivati, ponistavanje bodova na obje strane.
Adame,

Ima neke logike u tome, istina je da veza ima dva kraja. Ali koliko ja znam u niti jednom IARU R1 vhf pa na više takmičenju se bodovi tako ne obračunavaju, već onako kao što sam napisao u svojem postu. I to ne samo u doba informatike i robota, već "oduvijek", i u prošlosti kad su se slali papirnati logovi.

Pozdrav

Offline s53ww

• Newbie
  • *
« Odgovori #82 : 28. Svibanj. 2015, 22:10:30 »
Citat:
ako se qso-i ne slazu 100% u informacijama koje smo odredili da cemo usporedjivati, ponistavanje bodova na obje strane.
Adame,

Ima neke logike u tome, istina je da veza ima dva kraja. Ali koliko ja znam u niti jednom IARU R1 vhf pa na više takmičenju se bodovi tako ne obračunavaju, već onako kao što sam napisao u svojem postu. I to ne samo u doba informatike i robota, već "oduvijek", i u prošlosti kad su se slali papirnati logovi.

Pozdrav

Zvonko & the gang,
veseli me, da se tovrstne debate odvijajo javno. Po nekem cudnem pravilu se dvignejo vsakih nekaj let - potem pa za nekaj let potihnejo :)

Ze leta 2010 je ZRS podal predlog, da se zveza brise obema korepondentoma (prispevek B15 na http://www.ok2kkw.com/vienna_cz_en.htm), ki je bil nato tudi sprejet in vkljucen v uradna IARU pravila. Na lanski IARU konferenci smo to pravilo vrgli ven ravno zaradi burne debate in vroce krvi na temo kdo je "kriv" in koga se sme "kaznovati" z odvzemom tock. V splosnem se je izkazalo, da se error rate poveca za faktor 2 - tako da koncni vrstni red niti ni bistveno drugacen.

Kar se tice robotov - v EU je delujocih verjetno ze okoli 10 neodvisnih robotov. Menim, da 95% napak najdejo vsi enako - preostalih 5% ali manj (Kreso bo bolj natanko vedel ta procent) pa vsak robot obdela po svoje. Je ze padla ideja, da bi naredili en "benchmark" robotov s ciljem, da se algoritmi za teh 5% zvez izboljsajo. V tej smeri je sel tudi nas predlog istega leta (B11 na http://www.ok2kkw.com/vienna_cz_en.htm) za definiranje pravil, po katerih robot preverja/brise zveze. Slejkoprej bodo taksna pravila uveljavljena in javno znana, pa si upam trditi, da bo kljub temu ostal se kaksen % situacij, ki jih ne bodo vsi robot enako obdelali. V IARU 2014 je recimo S5 robot S59DEM izracunal 300xxx pik, medtem ko je DL robot (na isti bazi logov!!!) prisel do stevilke 299xxx pik.

In seveda, kar se robota tice je merodajen samo dnevnik - tako zbirni list kot QSO log. Vse ostale zadeve (a la 9a4qv primer na 24G) se resuje preko pritozbenega postopka - in tu nastopi svoje delo tekmovalna komisija/organizator kot koncen razsodnik.

73 de Robi/s53ww

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #83 : 14. Srpanj. 2015, 16:44:03 »
Evo kako vide Talijani svoju statistiku u majskom kontestu, str.13 – 17 .
http://www.ari.it/images/stories/VHF2015/RisultatiContestCinisello2015.pdf
 podatak 241 logova iz 9A nije identičan  sa tim podatima ? Više od njih samih, koji imaju 204 logova.
ima samo   83  ( sort po 9A )

Broj Talijanskih logova je u padu .
statistics
http://www.hamradio.hr/vhfrobot/index.php

73 GS