Autor Tema: 9A Proljetni UKV Kup 2015.  (Posjeta: 12613 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: 9A Proljetni UKV Kup 2015.
« Odgovori #30 : 13. Svibanj. 2015, 18:01:59 »
OK...
Dobro...
Shvatio sam...
Kriv sam...

Help...

Neću nikad više...

Majke mi...

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #31 : 25. Svibanj. 2015, 21:35:05 »
Evo izgleda da se i UKV robot razbolio i zarazio od KV robota...
Puno nebuloza, da li namjerno ili slučajno, to neka objasni UKV menadžer, ili "povjerenik za UKV natjecanja" ili nedajbože robot majstor ili tko god se osjeća odgovornim za nazvao bih to svinj....om...

Slučajno sam išao pogledati neke lokatore iz natjecanja i onda vidim odrezalo mi nešto preko 50.000 bodova za ispravne veze na 24GHz.

Kao prvo, na osnovu čega, kojih logova ste vi zaključili da su moje veze sa greškama?
Kao drugo, ovo nije prvi put da se dešava, već se ista metoda koristila i ranije ali kako mene ne zanima rezultat nisam se nikad ni žalio jer mi to ne znači ništa.
Kao treće, ako treba kome prvo drugo treće mjesto u natjecanju da bi pokupio neku lovicu i prikazao svoj rezultat u gradu, pa recite, nećemo prijavljivati rezultate.
Kao četvrto, sada će vjerovatno napisati da robot radi perfektno :-)

Mislim, ako ste onoj sramoti sa KV robota sada dodali i ovu sa UKV, onda nemam riječi...

pozz
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #32 : 25. Svibanj. 2015, 23:28:31 »

Slučajno sam išao pogledati neke lokatore iz natjecanja i onda vidim odrezalo mi nešto preko 50.000 bodova za ispravne veze na 24GHz.

Kao prvo, na osnovu čega, kojih logova ste vi zaključili da su moje veze sa greškama?

pozz
QV
Adamico naj se žestiti , to ti ne stoji dobro
Mislim da se ipak radi o teoriji zavjere ili možda samo check logovima?!
LP
9A contest coordinator
Kreso

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #33 : 26. Svibanj. 2015, 00:42:20 »
Kreso,

ne zestim se ja, ali ovo sto vi radite je sramota i nazvati su to sada bez tockica cista svinjarija...
Cek logovi, koji cek logovi?

Budem vam sutra pokazao i dokazao koje svinjarije radite i to ne samo za ovaj kontest...

Pa daj malo razmisli, cw vezu mi penalizirate jer sam trebao primiti raport 59 ? Pa kako mogu primiti 59 ako je cw qso, mogu mozda primiti 599 ali ne 59 ? Uostalom raport primljeni je bio 559 kao sto sam i napisao u logu.

A to od koga vi dobivate cek logove i da li su oni zriflani, to je vas problem, to ulazi u onaj dio - pajcekarija..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #34 : 26. Svibanj. 2015, 09:00:51 »
Najte se srditi na "makinu i mašinjiste".
Evo ja radio sa ekipom 9A6K,posebno mikro-bandove.Na 5,7GHz uradim jednu za drugom OL9W i OK2C (oni su komšije gore u Češkoj pa se valjda prate).Obadva mi daju 559 raporte što sam i upisao u log.Inače logove vodim i na papiru i u PC-u (imam orginal papir....hi).Ne prvi puta,OK junaci ne promjene u programu "poslani raport" i ostane im 599.U čekiranju te dvije veze nam otpadnuuuuu....!
Jučer pošaljem mail "starim pajdašima" koji su glavni na tim stanicama:"sori SB naša greška nismo promjenili raporte,drugi puta ćemo paziti"  >:(.
Dobro,priznajem i meni se to desilo lani kod OK2A na 10GHz,njima najdalja veza a ja poslao "check log" i nisam mjenjao poslane raporte već ostavio programu da upiše...naravno skinulo im ispravnu vezu,a ja klečao pred Matejom-TEH moleći ga za oprost....ajd ipak mi je oprostio,ali kaže pazi na mene ;).
Gl Z/sb
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #35 : 26. Svibanj. 2015, 09:06:26 »
Ah...i meni se događala ista stvar s istim likovima...još je gore kad uradiš mix mode vezu koju nijedan logger ne pozna pa upišeš kao CW i predaš SSB raport 59, pa S5 robot uzme gumicu i riba :( O Talijanima nema smisla ni govorit i njihovim /p operacijama...

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #36 : 26. Svibanj. 2015, 10:10:59 »
Dakle da ne bi ostalo na rekla - kazala.
Nize je qsl-ka na kojoj sve jasno pise.

I sada. mene ne zanima tko je tu pogrijesio, da li je to korespodent (onda njega penalizirajte), da li je to robot i njegava paradigma (onda ga popravite), da li su to pravila (onda ih promijenite), dali su to ukva menadžeri naših ili susjednih zemalja (onda na stup srama sa njima), da li su to robot majstori (oderati ih na prasetini, cevapima, pivcini).

A sada o svakome pomalo:

O operatorima, ako znamo kakvi su ili kakvi smo onda uzimanje rezultata za checking nije dobro kako se obavlja. Tuđi rezultati bi se trebali samo koristiti uslucaju ako dođe do teških kršenja pravila, i upisivianja uzastopce neodrađenih veza.

Menadžeri, paz ime menadžeri, pa ti se ne znaju ni potpisati a nazivaju se menadžeri. Pogledajmo primjer našeg IARU UKV menadžera, nije nego izabran, kaže Krešo još prošle godine, ošo čoek na safari u Avriku, pa kad se vrati, onda će on srediti logove iz IARU R1 UHF/SHF. I bi tako, vratio se čoek sa safarija i nakon cca. 6 mjeseci nakon zaprimljenih logova obznanio konačne rezultate. Gle čuda, nakon 6 mjeseci čoek objavi iste one prijavljene rezultate, bez pol OK logova na što se ukazivalo i po forumima, čak i na našem između ostaloga. Pročitam drvlje i kamenje na OK2KKW forumu  ;D i ajde sad je ekipa složila konačno konačne rezultate, nešto slično kao u našem HRS KV kupu.
Naravno i tu je bilo primjedbi, ali sad imati konačne rezultate konačno konačnih bilo bi već smješno (osim u HRS KV kupu).

I sad Krešo ti bi meni rekao da ti moraš izmjenjivato logove sa susjednim menadžerima i te iste koristiti za kross check i nama uzimati mjeru da sami ne znaju tko im glavu nosi (čast izuzecima).

Pravila, pitanje KOJA pravila??? Cijela EU radi isti kontest a svaka država ima svoja pravila. Evo mi dmo batalili ove Talijanske piz...ije sa pozivnim znakovima, nama to uopće nije bitno, da li je /3 /p in3/xxx in3/xxx/p nama je sve dobro. Naravno olaksali smo si posao robota. Međutim Talijanima je taj podatak jako bitan i oni drže do toga. Mi nemamo 6 kategoriju, oni recimo imaju itd.... i to sve u istom kontestu.

STa reci, nego da robot odlično i bez greške radi  ;D

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #37 : 26. Svibanj. 2015, 10:37:57 »
Adame
malo si me razočarao, očekivao sam video uradak, a ti staviš samo sliku QSL karte!?
po tvome ispada da bi roboti trebali raditi sa paradigmom intuicije, kad je check log OK onda prolazi, kad nije onda QSL karta, ako ni to ne valja onda video ili audio zapis i tako u krug, pa nakon toga se jednom prizna greška RX stanici, drugi puta TX stanici.... ima kombinacija samo ne znam tko bi takav algoritam napravio!
Kažeš, svaki robot u "regionu" radi drugačije! DA jer svaki admin ili programer tumači propozicije na svoj način, kao što i ti sam tumačiš onako kako ti paše. Baš me zanima kako bi ti cross check odradili drugi robot, a da ne spominjem famozni LX koji je bio jedini na ovim prostorima dok se Miljenko i ja nismo zainatili i napravili ovo smeće od par redaka koda kada je admin dotičnog LX-a na našim prostorima ne neke moje primjedbe izjavio "onda vi napravite boljega"!
Za početak za razliku od ostalih autora propozicija i robota smatramo da se ne bi trebalo penalizirati ništa što se ne razmjenjuje, a u to spada vrijeme i vrsta rada, nadalje ne penaliziramo /P jer je dokazano da TX stanica sama priznaje da nije sigurna jel je svaki puta i rekla "/P", nakon toga ne penaliziramo "T" u "RST" jer na višim bandovima imamo situaciju sa scatter vezama pa po nama jel to 599 ili 59s ne utjeće na razmjenu bitnih podataka za vezu.
Ovo kaj pišeš o talijanima je djelomična istina jer ja vrlo dobro i puno trošim vremena baš na takve znakove i pokušavam mimo robotove logike odgonetnuti jel to greška na TX ili RX strani. Evo ti u prilogu logovi iz italije koje je na server za razmjenu stavio IV3KKW i po dosadašnijm propozicijama logovi su referenti podatci za cross check a ne QSL karte na što su ti već i kolege ukazali.
ne preostaje mi ništa drugo nego ti poručiti
AJDE TI NAPRAVI BOLJEGA!
LP
Krešo
Kreso

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 26. Svibanj. 2015, 10:57:46 »
Molim te, nemoj mi tog KKW spominjati, taj ne zna pisati ni maternji....

Ok, znaci QSL ka nije vjerodostojan dokaz (iako je potisana), evo jos jednog dokaza. Ovo je samo izvadak iz clanka koji ce biti objavljen u Talijanskom casopisu Radio rivista (nestokao nas radio HRS). Bilo bi sad neozbiljno da ja tu objavim kompletan clanak prije nego sto izadje u slijedecem broju. Ja sam ga dobio jer su od mene trazili fotografije za isti. Na Talijanskom je ,ali tu Gogo moze prevesti ako imate problema sa google translatorom.

Bene ora però chi ne sa più
 di noi dovrà spiegarci i Qso fatti da i3ZVN i3CLZ e ik3TCH con Adam

9A4QV in JN74BX (new square) 253 km in cw, con segnali non forti ma costanti , visto che Adam

era nelle nostre stesse condizioni.

Clanak je pisao treci clan ekipe sa kojima sam odradio veze I3ZVN.

A ti bi video uradak, evo slijedeci post cu ti staviti jedan link i video uradak iz kontesta prije par godina gdje je napravljena ista pajcekarija, pa me bas zanima koga ces onda okriviti za gresku, kako su svi logovi na nasem robotu....

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #39 : 26. Svibanj. 2015, 11:17:34 »
Evo situacije iz 2013. i link na forumu :

http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=1037.msg20684#msg20684

Pogledaj datum i vidjet ces da sam post objavio a kontest jos nije bio ni gotov, pogledaj video sa linka i poslusaj dobro.

I sada mi objasni ovu situaciju sa prilozene slike koju mozes i sam pogledati na robotu.

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #40 : 26. Svibanj. 2015, 11:18:35 »
Adame
ja u potpunosti vjerujem i tebi i QSL karti i članku i videu, ali te pitam šta je prioritetni podatak za robota i cross check program? Ti se ljutiš na mene, a ne na talijana koji je poslao krivi log! Stvarno svašta.
K
Kreso

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #41 : 26. Svibanj. 2015, 11:22:40 »
Evo situacije iz 2013. i link na forumu :

http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=1037.msg20684#msg20684

Pogledaj datum i vidjet ces da sam post objavio a kontest jos nije bio ni gotov, pogledaj video sa linka i poslusaj dobro.

I sada mi objasni ovu situaciju sa prilozene slike koju mozes i sam pogledati na robotu.

QV
odgovor je u slici
K
Kreso

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #42 : 26. Svibanj. 2015, 11:30:45 »
Krešo, ne ljutim se ja na nikoga.
Ja samo želim imati vjerodostojne i ispravne podatke.

Kao prvo, po meni, ne bi trebao koristiti logove koje dobiješ od ostalih menadžera za crosscheck. Te logove bi mogao koristiti samo u slučajevima da neko redovito prijavljuje nepostojeće veze i vara u takmičenjima pa mu onda to i predočiti koristeći te podatke ostalih menadžera. Recimo da ja konstanto prijavljujem 20 qso na 24GHz za veze koje sumnjas da su neodrađene. Takvih situacija bilo je jako malo, na prst dvije ruke ih mozes nabrojati. Takvi su odmah bili uočeni....

Robot bi za cross check i obračun bodova morao koristiti samo veze koje su uplodane na njega, jer je to relevatno i svima dostupno. Nama, ostalima nisu dostupni logovi koje ti imas i samim time mogu vuci sumnju, bez obzira sto ja mislim da su tvoje namjere casne i postene ali takvo koristenje podataka koji nisu dostupni svima (cak ni nakon zavrsetka natjecanja) nije ispravno. Jer na osnovu cega se mi mozemo zaliti kad nemamo uvid u te logove na osnovu kojih si ti nekoga penalizirao (robot) a ti ne mozes utvrditi tko je u pravu ?

Kao sto si i sam rekao, svaki menadžer drukčije tumači pravila za isti kontest i onda ti uvali svoju verziju  logova.

To treba pod hitno otkačiti. Ako vam je u interesu da se koriste i populariziraju visi bandovi onda cete malo razmisliti ako ne, dobro, vratiti ce se stanje na staro, kao sto je bilo prije desetak godina.

QV

glede gornje slike, mogao si isto tako staviti sliku mog EDI fajla koji pokazuje druge rezultate, i sta onda? Moja protiv njegove, tko je tu u pravu?

Ista stvar nedavno u KV domacem natjecanju, Dean nije prijavio 7 prvih veza na robot i onda bi se njega diskvalificiralo, u ovom tvom slucaju ne diskvalificira se onoga tko nije prijavio qso nego se penalizira mene koji jesam odradio qso.
Eto vidis, cisti primjer, isti robot, ista situacija, dva razlicita mjerila....
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #43 : 26. Svibanj. 2015, 11:39:52 »
Adame
iskreno te vrlo cijenim i poštujem ali ovo tvoje mišljenje ne odobravam.
Poanta kvalitetnog cross checka je upravo u što večem broju logova kako bi se između ostaloga izbjegle i "Unique" veze.
Nadalje veliki broj  errora je i krivo primljen redni broj što se ne može utvrditi bez check loga, također bi bilo upitna i obrada IARU contesta sa 9A plasmanima jer baš zbog količine check logova ja ne radim "CC" nego preuzimam podatke iz IARU HQ robota, a samim time i logiku njegovog admina.
O poštenju i povjerenju u mene, a samim time i sukobu interesa treba raspraviti na nekom drugom mjestu. Ako netko dokaže da sam favorizirao i manipulirao logovima mog kluba 9A1W, momentalno se prestajem baviti radioamaterizmom i plačam dotičnome večeru!
K
Kreso

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #44 : 26. Svibanj. 2015, 14:46:39 »
Ne radi se tu o tvojem poštenju, to nije upitno i tome mislim da ne treba raspravljati.
Slažem se da poanta kvalitetnog cross checka količina logova ali samo ako su ti podaci kvalitetni. U konkretnom slučaju ti podaci nisu kvalitetni i više rade štete nego koristi.

Kao što si i rekao, ti preuzmeš podatke sa IARU robota, a vidimo da su u zadnjem UHF IARU objavljeni konačni rezultati koji nisu sadržavali sve logove. I šta sad, ti zavrtiš naše rezultate sa logom od IARU R1 i naravno imati ćeš puno unique veza koje su odrađene ali nema ih na IARU robotu iz nekog razloga.
To ide na štetu nas natjecatelja.
Dakle da ponovim, cross check da ali sa kvalitetnim podacima. Takve nemaš, što se vidi iz puno primjera.

Po meni je manja greška priznati neostojeću ili sumljivu vezu nego poništiti postojeću ispravnu vezu. Sad se može tu raspravljati da li je bolje zakinuti jednog natjecatelja time ili sve ostale. To može biti predmet rasprave ali najbolji pokazatelj će ti biti broj logova na robotu kroz određeni period.

Mislim da ti je ogledan primjer koji se dogodio na KV robotu, šta se može desiti i kako se brzo može uništiti rejting koji se godinama gradio. Uopće nemam predodžbu kako će se riješiti 9ACW problem.
Ako bi i UKV robot krenuo tim smjerom, fijasko je neminovan.

pozz
QV
Heinrich Rudolf Hertz