Autor Tema: SAW band pass filter za SDR front 70 MHz  (Posjeta: 938 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
SAW band pass filter za SDR front 70 MHz
« : 27. Travanj. 2015, 06:23:39 »
Poznato je da je SDR RTL dongle male dinamike i kao takav jako osjetljiv na jake signale. BP filter je pokušaj da se eliminiraju signali van banda. U svojem SDR-u predvidio sam  mjesto za ubacivanje filtera u liniju LNA<>SDR. Sada konfiguracija izgleda ovako: AD6IW LNA  ( 24dB) , SAW filter 70 MHz ( -8,5 dB) , PIN diode  atenutator (0 do -10 dB) ,   splitter 1 na 2 ( -4 dB)(jedan izlaz za SDR drugi za TRX). SAW filter je idealan zbog dimenzija , superiornih karakteristika, bez podešavanja i sl. Zahvaljujući susretljivosti jedne firme došao sam u posjed filtera TB0693a (http://www.taisaw.com/upload/product/TB0693A%20_Rev.1.0_.pdf te sam napravio pločicu za modul zamišljen kao plug-in na kutiju SDR-a (fale još konektori i oklop).
Evo par sličica.
 U prilogu i izgled  pločice (peglanje uspjelo ;).  Možda nekome posluži za sličan filter (imam i definiran device za Eagle kome treba).
Poz. 1z
« Zadnja izmjena: 27. Travanj. 2015, 07:02:11 9A1Z »
Luci, 9A1Z

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: SAW band pass filter za SDR front 70 MHz
« Odgovori #1 : 27. Travanj. 2015, 08:04:43 »
Bravo Luci,

samo pripazi na ulazni nivo na anteni (LNA) -15dBm je vec na granici da ne spalis SAW filter !

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
Odg: SAW band pass filter za SDR front 70 MHz
« Odgovori #2 : 27. Travanj. 2015, 14:02:02 »
Da dobra napomena!
Max rating 10 dBm ! Na izlazu iz LNA je PIN limiter ( pin + paralelno zavojnica) tako da štitim i filter i LNA (jer cijeli sklop ide i na predaju!).

BTW bilo bi bolje da su SMD dijelovi kako je i predviđeno , možda ih naručim.

1Z
Luci, 9A1Z