Autor Tema: Radarski detektor - help (PRD-1)  (Posjeta: 1751 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A4DB

• Gost
Radarski detektor - help (PRD-1)
« : 22. Travanj. 2015, 08:08:25 »
Dakle muči me nešto jedan meteo radar na 9.450 GHz, crta on kao sliku, ali
ga ne mogu detektirati sa TS-488A/UP, TS sam provjerio, radarska dioda je ok, te svi kablovi i konektori uključujući i instrument.
Da bih bio siguran da imam problem u magnetronu  palo mi je na pamet, da to sto "ne radi" verificiram sa PRD-1 koji ima deklarirani opseg 8-40 GHz. imam jedan u furdi koji sam pokrenuo jucer, slozio druge slusalice/jack jer nemam originalni. Iz slusalica se cuje kontinuirani ton oko 1 kHz. Zanima me da li netko od vas ima mozda uputu ili zna kako PRD-1 radi, tj da li je to sto cujem ispravan rad, za slucaj da nema vanskog mikrovalnog signala?

Offline 9A4OE

• Sr. Member
Odg: Radarski detektor - help (PRD-1)
« Odgovori #1 : 22. Travanj. 2015, 08:27:39 »
Priručnik za diverzante:

Telo detektora izrađeno je od aluminijuma. Objektiv je prekriven (antenska prekrivka) belim ko-termom koji je ukrućen prstenom. Na telu, sa gornje strane, nalaze se ispupčenja (mušice) koja su postavljena pod uglom od 45° levo i desno od ose detektora.Na zadnjoj strani detektora nalazi se četvoro-polni preklopnik za izbor radnog opsega. Preklopnik može biti u sledećim položajima:
»ISK«— isključeno;
»1 + 2« — rad u opsegu;8 — 40 GHz;
»1« — rad u opsegu 8—18 GHz;
»2« — rad u opsegu 18—40 GHz.
Na zadnjoj strani ima petopolnu priključnicu zaslušalice, i šestougaoni navojni poklopac za podešavanje osetljivosti.
Slova »V« i »H« označavaju koja je mušica za vertikalnu, a koja za horizontalnu polarizaciju. Ispravnost detektora proverava se na sledeći način:
iz položaja »ISK« preklopnik se prebaci u položaj »1 + 2«. Ako je ispravan u slušalicama se čuje»pijuk« ili slabo »krckanje«, što je znak da je uređaj ispravan.
« Zadnja izmjena: 22. Travanj. 2015, 11:26:34 9A4OE »

9A4DB

• Gost
« Odgovori #2 : 22. Travanj. 2015, 09:26:16 »
Hvala :)
Dakle kod mene se čuje "pijuk" - znači radi...
Idem onda pred radar, da čujem što kaže... :o

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #3 : 22. Travanj. 2015, 10:32:26 »
Pa sta ne radi onaj Avago-Agilent_Keysight  ;D
Pripalis opciju bias-t i spojis stari lnb na ulaz i gledas radas na if izlazu...
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

9A4DB

• Gost
« Odgovori #4 : 22. Travanj. 2015, 11:24:53 »
Ma palo mi je i to na pamet ali nemam bas niti jednog tu, ta krama mi je na otoku...

Jos nisam nabavio neki DBM microwave mixer a fali mi i LO na pogodnoj frekvi... da uleti ovih 9,45 GHz

Na slici je kištra koja bi to trebala raditi, za to je napravljena...

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 22. Travanj. 2015, 11:28:55 »
Pogledaj malo i na forumu radioscanner.ru, pod - Разработка, ремонт, схемы, модификации - Пассивный радар из USB dongle

9A4DB

• Gost
« Odgovori #6 : 22. Travanj. 2015, 11:39:57 »
Evo jesam, nije to ono sto mi treba...
Ovo sto je QV spomenuo je solucija ali prvo moram nabaviti neki device kao napr. ovaj -> http://www.markimicrowave.com/T3-12-High-Linearity-Triple-Balanced-Microwave-Mixer-P319.aspx

Offline 9a2te

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 : 22. Travanj. 2015, 12:12:07 »
4db
nisam bas shvatio sto ces vidjet ako primas radar na neki detektor
to je vjerovatno radar na Sljemenu koji radi kao meteoroloski radar za obranu od tuce
radim na slicnom (ali oko 3GHz) pa je pitanje kako ces sihronizirat prijem (gdje radim dela na oko 1500Hz) te kako mislis dobit sliku na ekranu od njega. ( Program kojim se prima i obradjuje slika je Amras)

Pozdrav Stjepan

9A4DB

• Gost
« Odgovori #8 : 22. Travanj. 2015, 12:26:05 »
Stjepane
Ne pokusavam primiti nesto, nego ispitujem ispravnost meteo radara koji je ugradjen na zrakoplov. Konkretno Bendix RDR-100 Weather Avoidance Radar koji radi na 9,45 GHz. Ova crna kistra sa slike gore, ne detektira impuls magnetrona dok na display-u u WTHR modu radar nesto ipak crta. Da izbjegnem dvojbu pokusavam koristiti PRD-1 kao alternativni detektor. S vremenom namjeravam takav problem rjesavati koristenjem mikrovalnog DBM u kombinaciji sa uW signal generatorom a IF onda gledati sa spektralcem oko 2 GHz, koji imam tj. onim Agilentom sa susjedne teme...

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
Luci, 9A1Z

9A4DB

• Gost
« Odgovori #10 : 23. Travanj. 2015, 07:56:56 »
Da, čitava priča je i počela radi sumnje u ispravnost Echo Box-a. Premda ako je horn čitav, kabel ispravan,
radarska dioda ok te instrument ispitan.... na rezonatoru i attenuatoru se nema što pokvariti.
Stvar je sada u duplo ispitana, PRD-1 isto ne trza na magnetron. Nema sumnje da se mora skidati...