Autor Tema: Koliko treba da rezultati postanu službeni?  (Posjeta: 2097 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Koliko treba da rezultati postanu službeni?
« : 28. Lipanj. 2015, 03:49:30 »
Naravno, pitanje je retoričko, jer to piše u Općim pravilima UKV natjecanja na ovom istom mjestu i to na linku: http://www.hrvhf.net/index.php/pravila-ukv-natjecanja.

Pregledom zbirke rezultata lijepo se vidi da je od pojedinih natjecanja prošlo i četiri mjeseca, ali da rezultati još uvijek nisu postali službeni.

Zanima me što je našeg vrijednog UKV managera spriječilo u tome, da nije bilo, nedajbože, značajnijih prijepora glede rezultata koji su onemogućili poslužbljenje? Ili je samo u pitanju ono na što smo generalno već navikli, a moglo bi se pristojno nazvati nemarom i nebrigom, a nepristojno po vlastitiom izboru? Ili je u pitanju dijetalni pristup objavi službenih rezultata, obzirom da u predmetnim pravilima piše da se službeni rezultati proglašuju na hamfestu :P

Znam da se ima posla preko glave, ali možda ne bi bilo zgorega da nam manager malo zaviri u Opća i posebna pravila pa ih malo dovede u red i vremenski kontekst, a ostane li malo vremena, možda da ih dopuni najnovijim preporukama pristiglih iz IARU?

Mssim, kad već plaćamo putne troškove i dnevnice našim predstavnicima tamo, a od njih ne doznamo ni ono što znaju i oni koji tamo ne odhode, ajmo bar nešto uradit da se bolje zabavimo u ova teška recesijska vremena.

PS - samo molim da iz priče u ovom slučaju izostavimo Krešu, jer se  ovo po mom skromnom sudu ne odnosi na njega, nego...znate veććć

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: Koliko treba da rezultati postanu službeni?
« Odgovori #1 : 28. Lipanj. 2015, 07:13:13 »
Halo"debeli" brate,
pa ti moraš opet u optičara,a i kod one tete kod koje čitamo slova da vidi koliko i kako vidimo....radi očala!
Zaviri malo dublje i vidjet ćeš da ima "privremenih rezultata" još od 02.10.2011........
Koji je Upravitelj tada bio ja nemrem dohvatiti....a imam visine,iako nemam kila......
Na Jarunu ja probao nešto saznati.Od svih 9A radio-menađera sreo bivšeg UKV/sadašnjeg KV-koji naravno ništa nezna- i  QSL-menađera,ali na njega nemam primjedbe.
Sreo bivšeg i sadašnjeg S5 UKV menađera,pitao njih,ali oni kažu : nas ne mješaj, imaš ti svoga Upravitelja......i šta sad?!?
Neka se dirati IARU-a ,možda je glavni IARU UKV-Upravitelj opet na nekom safariju.....samo neka lav bude mlađi i brži.......... 8).
Da ne "cvate cvetje ni u njihovo preduzetje" vidjelo se isto na Jarunu, gdje je OE-Upravitelj(iz južne Austrije) za AA konteste tražio našeg Upravitelja od Robota,da se dogovore oko obrade logova za ovu godinu,jer ih oni u Wiena-IARU ne doživljavaju!!!!!!
Meni su nedavno rekli: to se tebe ne tiče jer ne šalješ dnevnike......e pa poslao sam i slat ću opet,a članarinu sam uredno platio!!!!!!
Gudlak im bilo,Z/sb
« Zadnja izmjena: 28. Lipanj. 2015, 07:22:22 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 28. Lipanj. 2015, 07:32:09 »
Ko je ono reko - imam 73 kila ali nisam lako muško ;D  Ja posebno, sad sam i napredovao od tih 73, ali još daleko od 88 8)

Nisam htio biti zločest  pa se spuštati puno u dubinu, nego mi je palo u oko da su susjedi u S5 već blagoslovili majski contest, a mi smo još u prošlom mandatu...Kod nas se sve izgleda rješava iz stoljeća u stoljeće, još smo kod ustaša i partizana pa ni ovo ne čudi...Ne gubi nadu i šalji logove, neka braća rade ;) I ja ću tako pa tamo neslužbeno i privremeno, hehehe...

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #3 : 28. Lipanj. 2015, 15:09:55 »
Ajde da se i ja malo glasim na ovu temu jer sam ja direktno zadužen za objavu službenih rezultata.
Obzirom da to radim na volonterskoj bazi, pokušavam odraiti sve do termina kada pločice i ostale stvari idu u tisak, a dovoljno rano da se sve kvalitetno pripremi. Glede kupova, nikamo mi se ne žuri jer ionako sudjeluju u stvaranju rezultata za superkup, a i podjele nisu u tekučoj godini. Ostali contesti ovise o pristizanju "cross check" logova na server za razmjenu. IARU natjecanja su druga priča, i na robotu oni će biti doživotno neslužbeni iz razloga što se IARU plasmani, a u jedno i 9A rankin preuzimaju iz IARU HQ zbog količine dnevnika koji služe za "cross check" i zbog malih razlika u poimanju errora između HQ robot admina i 9A robot admina.
Svi ispravni i konačni rezultati nalaze se samo na jednom mjestu , a to je http://www.hrvhf.net/index.php/rezultati-ukv-natjecanja.
Ako netko želi preuzeti administriranje rezultata i robota, slobodno neka se javi, a ja ću pomoći u snalaženju.
LP
Krešo
« Zadnja izmjena: 28. Lipanj. 2015, 15:25:53 9A2HM »
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #4 : 28. Lipanj. 2015, 15:22:24 »
Ne triba nama bolji Krešo ;)  Da sad ne ponavljam zadnju rečenicu prvog posta...

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #5 : 28. Lipanj. 2015, 16:07:15 »
Postoji još jedan detalj oko službenih rezultata UKV natjecanja.. ( ne bi se štel mešati v kamene valove ! )... OBJAVA.. ne na web-u nego na PAPIRU ( kao god se on zvao).. svjesni ste da weba ima-nema.. papir je jedino što ostane za povijest.
U stara vremena, kada je postojao UKV manager ali je postojala UKV komisija i kada su se dnevnici pisali ručno.. QRB mjerio sa karte ( neki gumenim metrom).. provodio ručni crosscheking...  PAPIRNATO objavljivanje se PODRAZUMJEVALO !!!.. pa makar u tadašnje UKV novosti.. šapirografirane !
U naprednijim organizacijama to se i danas provodi-objavljuje.. pogledajte CQ ZRS, QSP, CQ DL

naravno to ne spada kod robot mastera ! ... i prije je to odrađivao UKV manager !!!
ps. i dalje mi nije bistro ako su rezultati neslužbeni.. dapače još uvijek su ! .. kojim opravdanjem se onda dodijeluju nagrade... neka logika me vodi da prvo mora biti službeno pa tek onda NAGRAĐUJ

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 01. Srpanj. 2015, 17:01:12 »
A kada će onda pehari i diplome za 9A plasman...recimo od IARU 6M 2012 ???
Možda 2022 !

9A5ST
Zeky