UKV natjecanja > IARU I. Region UHF/SHF contest

IARU UHF/SHF 2014.

<< < (3/9) > >>

9a2ki:
Pozdrav UHF&up ekipi
Posebno mladom contestmanu 9A3BOG...
Druge obaveze su me udaljile od planova za natjecanje...
Kratko javljanje prije kraja contesta, i isprika što  oprema nije dala više mogućnosti ...
Ali i propagacije lošije nego obićno...
73de9a2ki&co sa obronaka Dilj-gore (214m asl i okruženje viših vrhova nije baš za ove freq...

9A6R:
Koga sam čuja njega san i radija!
7 veza sa 5 el.yagi,vert.pol.FIKSNO prema Istoku.Je i oko 20W ako ICOM govori istinu. ;)
Hvala na vezama i do idućeg ctesta GL.

73,9A6R

9a4qv:
Evo i od mene presjeka IARU UHF 2014:
Sve je počelo kako treba, par sati prije odlaska na lokaciju saznajem da je na istoj sada 3kW FM TX umjesto ranijeg 800W. Vec je i 1300W sa istog radilo probleme na baznom FT-817 koji se "smrzavao" i blentavio zbog jakog RF polja. Naime, RF upada u radio preko mikrofonskog kabela, preko kojeg se inace moze pristupiti procesoru itd. Dakle isti problem kao kad predajete sa kabelom od mikrofona blizu gumi antene. Znači, stara lokacija otpada i treba naci novu...

Odlučujem se za JN75BA i 700m nosenja opreme uzbrdo..

70cm par QSO-a sa gumi antenom i 4W, cisto da se podijele bodovi.

23cm desetak QSO sa rover w1ghz transverterom, 1w i 11el WA5VJB Cheap yagi, ODX 236km, slusane neke OK postaje. Nekompletirani QSOi sa I1KH, IQ1KW. I sve to sa grabljama od antene.
Kako to ide na 181km QRB prema 9A5AA na linku:
https://www.youtube.com/watch?v=BNqVuSd6W7k&list=UUavUTK2MKVM5uDmh-BBBHqQ

3cm 5 QSO iz zavjetrine prema Italiji, cisto da se podijele bodovi

1.2cm (24GHz) je bio jedini zanimljiv event  ;D , testiran novi transverter i polozio je ispit. 2 QSO sa postajama na 236km. Po trenutno prijavljenim rezultatima u EU ovo bi mogle biti medju top ODX vezama na 24GHz u ovom takmicenju bez obzira sto sam radio samo sa 539m ASL. Steta sto nije bilo jos par ziceraskih QSO-a sa obliznjim stanicama iz susjedstva. Također probano sa 9A2RK i 9A5AA ali to je već mission impossible zbog konfiguracije terena i prilika na bandu. Na ovom bandu se iz nasih krajeva definitivno moze uzeti prvo mjesto u EU sa lokacije Velebit ili Ucka.
https://www.youtube.com/watch?v=60WxjS9GxUM&list=UUavUTK2MKVM5uDmh-BBBHqQ

QV

9A2WA:
Eeeeeee mislili smo , smatrali smo , nadali se , aliiiiii avaj  :-X
Prilike očajne , preko bare ništa , a preko kopna brda i doline dodali gušenje.
Oba pretpojačala otkazala ,zbog chinch konektora iz Kine ( by Chipoteka ).
Naime NEMAJU SPOJA između ušice za lemljenje i nosa ?????
Naravno da smo otkrili kad je bilo kasno.
Pojačala cca 120W radila odlično na swiching ispravljače ,a transfer relej izvanredno.
Kabel 1/2 cola 12m , znači sve ok ,aliiiiiiiiii.
Evo par slika ,a za diskusju ostavljam propagaciju na brdu ponad Kaštela.
 Mislim da je neki upotrebljivi sloj bio znatno više od nas na 510 m asl.

9A2WA:
I još malo ...............

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju