Autor Tema: HA3 farovi  (Posjeta: 1720 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
HA3 farovi
« : 16. Rujan. 2014, 21:03:31 »
Zbog preseljenja u druge prostorije na istoj lokaciji, od danas su svi HG3 farovi na lokaciji JN96CC isključeni!
Po završetku radova na elektro instalacijama farovi će ponovo biti uključeni,
hvala za info Erniju,HG5ED
Z/sb 
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: HA3 farovi
« Odgovori #1 : 25. Rujan. 2014, 07:26:18 »
Svi farovi su ponovo "ON AIR" i kucaju na radost svih korisnika,
Hvala HA kolegama koji su se brzo odradili veliki posao!
Zlatko-9a2sb 
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 25. Rujan. 2014, 08:28:10 »
U više navrata 3 cm RS  od kuče ( tropo mi je zatvoren ) mi je dolazio HG1BSB dosta snažno, pitam se kako? A on ima ČAK 3W-e,u početku sam više  očekivao od fara na Psunju 0,2W ( isto iz malo izvišenije lokacije 70 m više ),ali ga nisam još čuo,osim iz Mirne gore, kde ide do kraja, ali više puta čujem HG3BSB-1 W  i čak HG5BSB -0,5W se pojavi sitnije ponekad ređe.
Zlatko kada si u poziciji da čuješ Psunj i Velebit , napiši kolika ti razlika u KHz,TNX ,73, GS
73 GS

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #3 : 26. Rujan. 2014, 08:26:49 »
Teško bez farova na 3cm. Super da HA kolege imaju dobru pokrivenost i dobro održavanje.
Zadnjih nekolilo dana sam slušao što je meni u dometu i svi farovi koje standardno čujem rade super.
HG1BSB  koji je od zadnje promjene pojačan, OE1XRA  , kojeg čujem tropo i AS ( Beč) , OE8 oba komada,  S5  Kum i M. Sobota. Novost je  OE3XAC  (lokator nemam na žalost kod sebe)  kojeg sam prvi puta čuo preko jednog malog oblaka prije neki dan. Tropo ga ne čujem  a i  nemam potvrdu da je cijelo vrijeme uključen.
Možda zna netko više o tome faru.
Jučer je bio dobar večernji tropo.  OE8XGQ je dolazio 599 a standardno je 549 ili čak i slabije.  Šum Sunca je jak i intenzivan.  Zgodno je podesiti  azimut rotator na  čisti zapad na dan ravnodnevnice !
Na bandu su bilo Zlatko i Jože  S51ZO , ja sam malo pročavrljao sa Jožetom , kad već do Zlatka ne dobacujem preko brda.
U svakom slučaju osjeća se da se bliži najjači mikrovalni kontest   ;)

Pozdrav svim mikrovalcima!

Luci , 1Z

Luci, 9A1Z

Offline 9A1Z

• Hero Member
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #4 : 06. Listopad. 2014, 06:22:27 »
Upravo stiglo od Misija HA5NF. Malo više podataka o beaconu koji sam čuo prije nekog vremena via RS.

Dear all,

since a month we have a new 3cm beacon on air.

OE3XAC
10.368,930 MHz
JN78SB
Kaiserkogel
150mWatt out
8 slot omnidirectional waveguide antenna

i am not the sysop of the beacon but i hade have the honor to bring it back to operation after 10 years of silence,  hi….( prior callsign was OE3XMB on 10.368,925 MHz )

Pse monitore and spot it on the internet on:   www.beaconspot.uk

TNX  and 73 de Wolfgang, OE4WOG

Luci, 9A1Z

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #5 : 06. Listopad. 2014, 14:10:37 »
Pozdrav,

Citat:
Novost je  OE3XAC  (lokator nemam na žalost kod sebe)

Samo napomena da ScpLoc ima uvijek svježe informacije o beaconima preuzete sa www.beaconspot.uk .

GL
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A1Z

• Hero Member
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #6 : 06. Listopad. 2014, 19:52:05 »
Zvonko, vrhunski!
sorry, zaboravio sam  to spomenuti.

Idem po novu verziju...

Poz.

Luci, 1Z
Luci, 9A1Z