Autor Tema: IARU VHF 2014  (Posjeta: 14300 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3ru

• Jr. Member
  • **
  • Member of 9A1N contest team
Odg: IARU VHF 2014
« Odgovori #60 : 20. Rujan. 2014, 11:06:40 »
Dragi moji!
Dalo se na portalu pročitati "visoke nauke", koja uvelike prelazi okvire pomalo nespretne riječi "amater"( ali ipak su to ljudi koji se time bave iz ljubavi, a ne profi), divnih članaka , dijaloga, prijedloga, a ponekad je bilo i grubih riječi, omalovažavanja, pa i svadje(ipak smo mi sa južne strane Alpa!) :)
Ipak nisam očekivao tekst kao ovaj , gdje se netko buni zato što ga je admin. iz SO. prebacio u MO. kategoriju, a radio pod klupskim znakom!
9A6C je u svome postu decidirano odgovorio na sva pitanja, ali očito to nekima nije dovoljno. To je i razlog zašto ovo pišem! Opasku o CRVENOJ boji neću komentirati , zato pišem CRNOM!!
Da li su pri pisanju pravila natjecanja umjesto riječi KLUBOVI mogli vrlo elegantno umetnuti KLUPSKE RADIO POSTAJE ( u nekim manjim natjecanjima taj izraz postoji), već je drugi par opanaka!
Onaj tko je pisao pravila natjecanja(ma tko on bio), sigurno pod "klubovi" NIJE mislio na klub liječenih alkoholičara ili klub udavača, već na RADIO KLUB!!
Po naravi stvari , pod tim se mislilo na više operatora na stanici(radio-stanici!), ljude koji uz njih vode log, okreću antenu, logistiku i sl.
O SO. kategoriji valjda nemoram!
Usput, 9A9C je bezbroj puta sam samcat radio kontest, pa mu nije bilo na kraj pameti prijaviti se u SO!!
Ista stvar i sa 9A2VR-Božom!
Admin je u svakom slučaju postupio ispravno!
S nadom u bolje sutra, sve Vas pozdravljam!
Željko
RU

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #61 : 20. Rujan. 2014, 11:40:07 »
Istina, u navedenom primjeru se vidi i potrdjuje da smo mi amateri a ne profesionalci, kojima se ovakve stvari ne desavaju :-)
Razlog tome je i dosta nespretno "baratanje materijom" gospodina Kastelica iz IARU gdje sve te stvari u R-1 na VHF and up pocinju naginjati kaosu... Uskladjivanje pravila je samo jedan primjer. Bolje reci neuskladjivanje pravila. Inace za one koji prate, upravo je izasao najnoviji Handbook za VHF mamagere v.6.14. Sve je to bajno i krasno, ali profesionalci bi na pocetku takvog jednog handbooka naveli koje su promjene uvedene naspram prijasnjeg handbooka tako da citatelj ne mora traziti toplu vodu samo zato jer je izmjenjena jedna rijec ili nesto minorno.

Sto se pravila tice i o se mijenjalo dosta puta i to posebno u definiranju pojma single op i multi op. U nekim ranijim verzijama handbooka ciji su sastavni dio i VHF and up IARU R1 contest pravila, na famoznoj stranici 63 (5.3.1) navodilo se cak da single op mora raditi sa vlastitom opremom, dakle biti njen vlasnik, dakle i pojedinac koji radi sa klupske postaje bi u takvom slucaju ulazio u multi op. kasnije se to izbacilo i mijenjalo nekoliko puta a naravno nasa pravila se nisu uskladjivala jos od tada potpisanog UKV menadjera 9A4M. Dakle jasno je svima da svi menageri poslije nisu ni procitali stranice a kamoli pretresli "materiju"

No nije samo kod nas, nesklad i rasulo, u R1 VHF je to sasvim normalno. Pogledamo li nareceni contest, gdje se i u najnovijem handbooku navodi da ce se jos od 2012 uvseti kategorija Rover i objasnjenja kako se boduje, ja ne vidim uopce takvu kategoriju. Nadalje, jos davno je dogovoreno premjestanje beacona 50mHz sa pocetka banda, pa danas jos i dalje beaconi mlate na pocetku banda itd itd...
Mislim da je nepotrebno spominjati anarhiju kod susjeda iz Italije glede VHF i UHF repetitora gdje ni IARU ne moze uvesti reda u postojece stanje ili mozda pravilnije s(r)anje.

Dakle, to radi razliku izmedju profesionalaca i amatera, a mi smo amatercine (malo jaci amateri)  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #62 : 20. Rujan. 2014, 12:02:55 »
Jasno da "ne cveta cveće u naše preduzetje", ali ni IARU nije opuno bolji.

To naravno ne znači da, ako već nemamo volje promijeniti stvari, moramo dodatno začinjati taj blagi kaosić i tako dovoditi u zabludu vlastitu ham populaciju.

To u konačnici rezultira reboltom, nekim vatrenim i pomalo uvredljivim postom na forumu, a sve zajedno ne doprinosi ugodnijem bavljenju ovim hobijem.

Naš se UKV manager odlično uklapa u cijelu priču i svojim radom svakako doprinosi očuvanju postojećeg stanja.  Naravno da u toj  hiperaktivnosti nije iznimka, a i njegovog prethodnika bit će teško nadmašiti.

Na žalost, ovo je samo mali kroki stanja koje s eu skoro svim segmentima može preslikati i na ostala područja djelovanja. Razine dostignute oko 2010 vrlo uspješno srozavamo, vjerojatno zato da bi se...ne znam ni ja šta.

Možemo se samo nadati da sve skupa neće dosaditi i Kreši HM koji puno toga drži na okupu.

Offline 9A7ZZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #63 : 20. Rujan. 2014, 12:04:38 »
9A6C je u svome postu decidirano odgovorio na sva pitanja, ali očito to nekima nije dovoljno. To je i razlog zašto ovo pišem!

Izgleda da ti njegov deciirani odgovor stvarno nije bio dovoljan.Evo i tebi izvorna pravila pa ih i ti pročitaj pažljivo.Ako neznaš prevesti neka ti ih prevede onaj tko je pisao ova "vaša" pravila.
http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_remository&Itemid=&func=startdown&id=271

NIJE mislio na klub liječenih alkoholičara ili klub udavača, već na RADIO KLUB!!

Eto kako si ti pametan pa znaš tko što misli.Gdje se ti samo gubiš.......?Nije taj mislio na ništa jer nema pojma jer da zna prilagodio bi pravila "njegovog" kontesta izvornim pravilima.A ti kao znaš na OE robotu da su svi klupski znakovi prijavljeni u MO.Ili ti u izvornim pravilima vidiš to vaše izmišljenje tople vode i automatizmu da na klupski znak radi 100 operatora.Po tome si isto tako siguran da na pojedinačne znakove nije radilo više operatora i po tvojoj logici se nikako rad u kontestu na osobni znak NE MOŽE prijaviti u kategoriju MO !Logika ti nije jača strana.O radu 9C i njegovo neprijavljivanje u određenu kategoriju neću jer nije vrijedno spomena.Radi se o nekom drugom kontestu i pravilima toga kontesta koja su takva kakva jesu i kome odgovaraju neka radi po njima ili neka ne radi.U ovome kontestu ta pravila nisu takva.A ti mi ih pokaži ako tvrdiš suprotno!??
Stvarno nekima neke stvari nisu jasne?Ili se prave blesavi??

Online 9a2te

• Newbie
  • *
« Odgovori #64 : 20. Rujan. 2014, 14:54:50 »
O radu 9C i njegovo neprijavljivanje u određenu kategoriju neću jer nije vrijedno spomena.Radi se o nekom drugom kontestu i pravilima toga kontesta koja su takva kakva jesu i kome odgovaraju neka radi po njima ili neka ne radi.U ovome kontestu ta pravila nisu takva.A ti mi ih pokaži ako tvrdiš suprotno!??
Stvarno nekima neke stvari nisu jasne?Ili se prave blesavi??

ovo ne razumijem molim te daj pojasni moze i na privat mail da ne zamaramo ostale (9a2te@hamradio.hr) ne razumijem zato sto 9C skoro ne radi niti u jednom kontestu za sebe nego radi za klub 9a1n i uvijek saljemo za kategoriju multi op 1000w stacionar
to saljem ja jer sam za to kao tajnik kluba zaduzen znaci ako sam sto krivo napravio onda to ide na mene ne na 9c ili 1n
e sad uvijek procitam pravila osobito kategogije u kojoj se natjece klub
kako sam vec gore napisao sve podatke ne znam u kojem sam kontestu krivo poslao kategoriju da nas napadas da muljamo s kategorijama
sory ne razumijem jedine prostorije kluba do ove godine su samo kontejner kluba koji se nalazi na lokaciji na kojoj je jos od 1991 godine i sva nam je oprema prijavita na tu adresu jer osim PB nemo druge adrese zato me molim te prosvetli da ne delalam neku gresku sto ne znam
PS daj na PM da ne smetamo ostale

73 Stjepan 9a2te tajnik radio kluba NOVSKA

Offline 9A7ZZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #65 : 20. Rujan. 2014, 18:13:30 »
Dragi Stjepane,može i ovdje,nevidim razlog zašto ne.
Kao prvo što sam ja to loše rekao za 9C ili za klub ili za......Ama baš ništa,samo sam rekao da neću raspravljati u kojoj kategoriji radi 9C jer se to ne odnosi na ovaj kontest,tj.da on radi po pravilima kontesta u kojima učestvuje i tako i prijavljuje log,mislim na kategoriju.Neznam stvarno kako si ti to shvatio a pogotovo neznam zašto krivo nešto interpretiraš.Gdje sam ja to rekao da 9C mulja,da ti muljaš ili da klub 1N mulja.Otkud ti to?????????????Niti sam rekao,niti sam nešto takvo pomislio.Stvarno nije u redu da mi nešto takvo podmečeš?????Na kraju krajeva nisam ga ja ni spomenuo niti uzeo za primjer.Pitaj to onoga tko je to učinio.Pročitaj po redu postove pa češ ga pronaći.I pozdravi moga prijatelja Đuru,on zna i sam da ja to ne radim,za te stvari imaš druge u HRS-u.
O kategorijama u ovome kontestu ( IARU R1) neću više,vidim ja da vi vrtite kako vama paše ali nije me ni briga,samo vrtite.Samo kažem da nitko nema pravo moj log prebaciti u drugu kategoriju jer mu se ćefne pa ga čak tako prosljedi i na drugi robot???????Na kojemu ta njihova pravila nikako ne vrijede.
Pozdrav i tebi i ne zamjeri ako si TI nešto krivo shvatio.

Online 9a2te

• Newbie
  • *
« Odgovori #66 : 20. Rujan. 2014, 18:30:05 »
O radu 9C i njegovo neprijavljivanje u određenu kategoriju neću jer nije vrijedno spomena
pa onda sam ocito ovaj tvoj citat krivo shvatio jer ne znam da smo se prijavljivali u bilo kojem kontestu u krivu kategoriju
nemamo razlog a osobito sto 9c nije dugo delal pod svojim znakom u nekom nasem kontestu
samo sam zato reagira jer ja saljem logove i upisujem podatke pa ako sto krivo delam da popravim
73 Stjepan

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #67 : 04. Siječanj. 2015, 05:43:59 »
73 GS

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #68 : 06. Siječanj. 2015, 19:08:36 »