Autor Tema: AA VHF pravila  (Posjeta: 1925 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
AA VHF pravila
« : 08. Srpanj. 2014, 13:39:28 »
Ako netko zna, molio bih info kako se je došlo do kategorije +1600m za VHF QRP kategoriju u 9A?
Hrvatska je u tom pogledu u podređenijem položaju od S5, OE, I (uzeo sam u obzir samo zemlje organizatore). Ipak u Alpama ima puno više vrhova višljih od 1600m nego kod nas. Dalo bi se rapravljati o konfiguracija terena i usporedbama za rad s vrha  od 1600m u 9A i u OE ili S5, ali bilo bi mi nekako logičnija granica za 9A uvjete od 1500 ili 1400m... 

73

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: AA VHF pravila
« Odgovori #1 : 08. Srpanj. 2014, 15:20:24 »
Vrag bi znao, trebalo bi naći nekog od svjedoka povijesti da se ovo riješi...U vrijeme nastanka ovog natjecanja izbor lokacija iznad 1 600 m je bio daleko veći, jer smo imali YU prefiks pa možda odatle ta granica.

A smisao je bio potaknuti ljude da se popnu visoko i malom snagom odrade velike stvari, a isti dan se vrate kući sretno.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #2 : 08. Srpanj. 2014, 16:06:52 »
 A i ti Drago sad trazis  dlaku u  . . .    :-\.

Najbolje onda  "granicu"  zaokruzit  na   recimo  1000m. pa ce onda u toj kategoriji biti cca 500 natjecatelja iz Alpskih zemalja  ;D !
Otkrit cu ti  jednu tajnu , . . .ta su pravila  radena za nas iz Dalmacije  kako bi se mogli popet na Svetoga Juru i prasit sve  u16 od gori !
Ali sreca je kratko trajala jer su gore   neki  bezobrazni i neodgovorni   postavili desteke FM,AM ZM ,RM  :-\ odasiljaca s ukupnom snagom od par desetaka KW.. . pa mi  onda ka pametni   odustali a pravila  su ostala .

73 PJT
ps
zna se tko je zaduzen za ukv natjecanja , pa . . .
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 08. Srpanj. 2014, 18:07:09 »
Znao sam da vi dalmatinci imate prste u ovome! ;D ...ipak je i Adria u pitanju  8)
...ja bi predložio promjenu pravila  ::) .

73

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #4 : 08. Srpanj. 2014, 18:17:22 »
A Dragec, lijepo piši manageru, ali uvjeravam, te iz mog skromnog iskustva - ništa od toga. To je tradicija koja se ne mijenja lako... Uostalom, ima u 9a vrhova preko 1600, ali ne u svakom selu, kako je  i red... Velebit, Plješivica, Biokovo Dinara...na neke od njih dođe se autom do pozicije pa ti vidi...ili nosiš na leđima 10 minuta, ako baš mora...Ukratko, Velebitsk aplješivica, Zavižan, Gola Plješivica, Sv Jure, Duvjakuša...imaš na webu HPS detalje itd...

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 08. Srpanj. 2014, 18:23:03 »
Proučio sam ja dobro tu problematiku vrhova, nije da ih nema, ali puno manje nego drugdje. Mada bi se zbog konfiguracije terena to moglo uzeti kao i prednost...

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 09. Srpanj. 2014, 02:37:35 »
Pa kažem ti - kad se kontest rađao bila je druga situacija i vrhova je bilo koliko te volja od Vardara pa do Triglava.

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 09. Srpanj. 2014, 06:02:54 »
Gogo dobro jutro
Da, u početku su se dogovorili savezi ÖVSV (OE) ARI (I) ZRS (S5 - tada još u sastavu YU) i sve te zemlje  imaju  dosta planina iznad 1600 m, a mislim da je HRS pristupio kasnije , a propozicije su još od osnivanja takmičenja. Svake godine npr. neke stanice iz OK prakticiraju portabel rad iz OE ili S5 , te su rangirane pored generalne i u nacionalne zemlje, iz kojih su radile, Stanice sa 5 W neče smetati jedan drugome makar se nađu na istom vrhu, više je problema sa onima koji tuču makar 100 km ceo kontest sa fix sistemom. Tako , ako vreme dopušta idite sa 5 W iznad 1600 m  bit če sigurno dobar skor. 73     GS
73 GS

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #8 : 09. Srpanj. 2014, 08:52:39 »
RRR Slavko, to i ja govorim. HRS je kao sljednik ovog dijela aktivnosti SRJ ušao u krug organizatora nakon priznanja.

A poznavajući ekipu koja se tim bavi rekao bih da je beskorisno gubiti energiju na skidanje asl u kategoriji D, radije ranac na rame pa u hribe ;)

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #9 : 31. Srpanj. 2014, 20:20:49 »
GG...nije radije, nego lakše brate moj...puno lakše s rancem nego...... :)

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 01. Kolovoz. 2014, 02:32:05 »
A tek kako je dobro za liniju ;)

Ovo je sjajna kategorija, ali je ljudi na žalost slabo koriste, previše smo se opustili i imamo predobre uređaje pa se više nitko ne penje, a o nošenju agregata da ne pričamo :o

Kad smo 1980 išli na Visočicu za Teslu, teglili smo gore dizel SAX od 5 kW, imao je 90 kila i četiri ručke, ali naše su rukice bile preslabe da ga izvuku na vrh...pomogli planinari iz Gospića, njih trojica ga prošetali na vrh ko pudlicu ;D

CU AA light :D

Offline s50k

• Newbie
  • *
« Odgovori #11 : 01. Kolovoz. 2014, 20:43:55 »

9A1CRS momci i Ico, 9a2ki,

hvala vam za vrlo prijaznu gestu selitve na drug lokator.
U izbjegavanje smetnji na 74LT ja ču učinit isto.

73S,
Marko, S50K