Autor Tema: Tesla memorijal 2014  (Posjeta: 6318 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: Tesla memorijal 2014
« Odgovori #15 : 08. Srpanj. 2014, 14:10:19 »
Pozdrav svima,
nemam naviku citirati prethodne tekstove,pročitali smo ih,no htio bih zahvaliti 9A6C na tekstu kao da sam ga sam sročio.Ovo je "ubolo" sadašnjeg VHF menađera,ali se odnosi i na dva prethodna,a sve je "klapalo" samo zato što su imali Krešu-9A2HM i njegovu ekipu koja je podmjestila jajca....ops---leđa!
HVALA IM!!!!!!!!
Mjesto menađera kako UKV,KV,ARG,...itd je ipak odgovorna funkcija i slika rada Saveza po pojedinim područjima djelovanja....bez uvrede-molim!
Nuđeno mi je -nisam sposoban za to niti fizički a još manje psihički---bio je moj odgovor.
Oprostite na OFF TOPIC-u,u natjecanju sam malo radio na 23,13,6 i 3cm,a dnevnike neću slati da mi opet ,u neznanju,ne uvale neki trošak za Savez (tako je izjavio važeći predsjednik,naravno uz smješak, prije dvije godine na onoj  podjeli za neodržana natjecanja na Jarunu).
Sa 10405 na 23cm,7045 na 13cm,3300 na 6cm i 5300 na 3cm,sveukupno cca 500000 za generalni plasman bilo bi dosadno i jednolično trošiti....neka malo i drugi troše!
Kontest završio u 7,30 u nedjelju,a onda ...."alaj volim ići na vezove,u Đakovo di me dika zove....",bilo je veselo....
Gudlak Zlatko 9a2sb
« Zadnja izmjena: 09. Srpanj. 2014, 08:46:44 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #16 : 08. Srpanj. 2014, 15:00:19 »
Zlatko i ostali,

Bavim se svojim hobijem i do sada me još nije uspio HRS u tome omesti. Na žalost, ne sjećam se kad mi koristio iako uredno plaćam članarinu. Nije da ne bih volio da je drugačije, ali što ja tu mogu, pa se puno ne žalim. Naš hobi danas je uglavnom  stvar naše privatne love, "šira drušvnena zajednica" ne financira akcije klubova, a HRS nam za svoj hladni pogon dio tih novaca uzima.

Da vhf/uhf/shf radioamaterstvo u 9A još uvijek funkcionira dokaz je ovaj site. Neka mi ne zamjere ostali kojima baš to nije područje, na hamradio.hr stvarno nemam što za pročitati.  No to je uvjek tako bilo i tako će biti. Ako grupa ljudi za nešto ima zajednički interes (bez obzira kako se zvala), oko toga će se naći i nešto raditi. Svar su uvijek pokretali entuzijasti.

Ali, sretan sam što to nije moja briga, mene veseli dobra veza, a sve ostalo me ne interesira, kako god to možda nekome sebično zvučalo.  Ja sam previše star da bi trošio preostalo vrijeme na stvari koje mi ne predstavljaju zadovoljstvo.

GD DX!

73

« Zadnja izmjena: 08. Srpanj. 2014, 15:09:48 9a6ww »
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #17 : 08. Srpanj. 2014, 17:17:06 »
Boris, ovo bas i ne odgovara istini....?

Nemam pojma, ako si ti među njima, onda je još jedan pravi takmičar u igri. No, trenutni UKV manager to nije, odatle i ratoboran stav. Posebno fascinira sjevernokorejski nastup prema kojem nitko nema prava išta reći, dok svi imaju obavezu raditi tuđi posao. Svako malo čujemo i čitamo: "Predloži, napiši elaborat, reci, napravi, odradi..." Ako ćemo svi sve, svi svašta i svi samovoljno po čemu god, od tog posla ne bude ništa.

Oprostite na OFF TOPIC-u,u natjecanju sam malo radio na 23,13,6 i 3cm,a dnevnike neću slati da mi opet ,u neznanju,ne uvale neki trošak za Savez (tako je izjavio važeći predsjednik prije dvije godine na podjeli na Jarunu-hvala im!)
Gudlak Zlatko 9a2sb

Normalno da ćeš poslati log. Ako ga šaljemo mi "kojekakvi pikzibneri", da ga ne bi poslao pravi takmičar poput tebe. A ako si TI nekakav trošak, onda me zanima od kojih članarina će se finacirati savez kojem ljudi poput tebe ne trebaju. Moja obitelj će svoje 3 uplate odmah uskratiti.

Baš gledam, nema te ni u prošlogodišnjoj listi, a nije te bilo ni na podjeli nagrada. Dakle, zaista si nekome teret???
« Zadnja izmjena: 08. Srpanj. 2014, 17:29:55 9A1IW »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A8A

• Newbie
  • *
« Odgovori #18 : 08. Srpanj. 2014, 19:33:26 »
Boris, ja sam shvatio da je "vrhuška" IO?
Mozda sam u krivu?
Neznam?
Ali ako je u pitanju "kolektivna odgovornost" IO-a onda si u krivu?
Naime, ima nas vise iz IO-a koji radimo razna natjecanja...
Ja sam zivi primjer...  ;D

73
Mark

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #19 : 08. Srpanj. 2014, 21:49:38 »
Mozda bi ispravna rijec bila "birokracija"... U svakom slucaju, odluke donose oni koje zanima vrlo malo segmenata ovog hobija ili jednostavno imaju skucen pogled, pa previde bitno. Turisticka smo zemlja, turisticka sezona je dosla, magistralni repetitori rade i ne rade, HRSovi APRS cvorovi ne pokrivaju glavne prometne pravce, jer ih nema.  ;) Cak smo bili svjedoci izjave da je ta "magistralizacija" nepotrebna relikvija proslih vremena.  ;D

No i dalje mi 2SBov problem nije nikako jasan, niti ovaj sjevernokorejski odnos prema clanovima i(ili) takmicarima.

Nedavno smo imali ponovo prilike cuti pljuvanje po mojoj realiziranoj ideji da treba dozvoliti ucestvovanje u HRSovim KV takmicenjima svim 9A operatorima, bili oni clanovi ili neclanovi. Valjda su ti neclanovi ogroman trosak i breme. No zato se nemilice, sakom i kapom dijele trofeji stranim stanicama u UKV takmicenjima, koje ti trofeji uopce ne zanimaju i kojima ih treba slati skupom postom. No, trosak je Zlatko koji sam dodje po njih.

Uvijek smo bili bolji drugima, nego sebi. Zasto da bude danas drugacije?
« Zadnja izmjena: 08. Srpanj. 2014, 21:59:11 9A1IW »

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #20 : 09. Srpanj. 2014, 06:54:43 »
slušaj ti borise ,, ako ti nekaj nije jasno onda pitaj ,, oduvijek imam svoje ime i prezime kao i pozivni znak,, molim te ne ljepi mi neke korejske ukrasne zamjenice jer nema potrebe, ako si nešto htio pitati mogo si ljepo doć na zrf-u do mene a ne me izbjegavati u širokom  luku kao da smrdim, već mi je dosta tvojih frustracija po forumima i teorija zavjere vrhuške i birokracije,, stvarno si patetičan,malo pretjeruješ i dosta si ne informiran tako da prosipaš bisere a nisu ti potrebni, ko baba si s placa  i širiš poluistinite tračeve,, samo nastavi dalje da vidimo dokle  možeš ići sa patetikom i dali tome ima ikraja.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #21 : 09. Srpanj. 2014, 16:13:14 »
1. Imam puno pravo diskutirati o čemu god hoću, ti si preslaba faca da bi mi to zabranio. Autoritet su neki drugi ljudi, puno jaci i po znanju i po radu.
2. Sve što me zanima znam, vidim i čujem. Ništa novo mi ti ne možeš reći, niti mi imaš šta reći. Dovoljno sam čuo na simpleksu sa kada si napadao 9A7GUY. Budući da si sam izjavio kako snimaš 2m band, pusti nam snimku svog vređanja, psovanja, pretnji upucavanjem sa 25m udaljenosti i slične ispade protivne pravilniku o radioamaterskim komunikacijama.
3. Ja te uopće nisam izbjegavao, točnije, prvi put u životu sam te vidio kada si čitao plasmane tokom podjele nagrada. Nadam se i zadnji jer si svoje društvo biram. Da ću te od sada izbjegavati - hoću, sada te znam.
4. Očito nas ima još "frustriranih", no samo si ti kuler i na "pravom putu". Nije li to malo čudno? Nas puno, a ti jedan-jedini ispravan???
5. Patetika je tvoje "lupanje šamara" svima koji se "drznu" kritizirati trenutno stanje ili ne idu tebi niz dlaku. Jednako se ponašaš i na bandu što je apsolutna katastrofa i nepotreban QRM. O hamspiritu ne treba ni govoriti. Usred kontesta maltretirati ljude sa trakavicom o dozvolama i okupirati kanal zbog svađanja i još k tome ometati rad kolege 4TT-a koji poziva CQ - to nije za vjerovati. A samo da bi se nekome nešto dokazalo? Grozno. U maniri tradicionalnog nereda na R6.

No, bilo kako bilo, repetitori ne rade, APRS nije perspektivan jer u Savezu nema ljudi koji poznaju Linux (tvoja izjava), kontesti blago konfuzni, najave pune netočnosti (http://tinyurl.com/ltrdbjq), ljudi ne šalju logove iz revolta, plasira se ideja o prestanku dodjela nagrada u takmičenjima... Ma sve je super, zaista nema potrebe za raspravom.

A šta će tek biti kad "disidentska struja" HRSa stvarno i  pokrene novi savez?  8)

Samo moli Boga da Krešo i Miljenko ne dignu ruke od svega, raspast će sve sve kao kula od karata. Da nema njih i ovo malo požrtvovnih takmičara, band bi bio prazan. Možda je to nekome i cilj?
« Zadnja izmjena: 10. Srpanj. 2014, 12:39:33 9A1IW »

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #22 : 09. Srpanj. 2014, 18:06:35 »
Opet isto,, moj odgovor ti stoji iznad tvog zadnjeg posta. Zadnji puta te upozoravam da ne vrijeđaš i da se ne koristiš poluistinitim i neistinitim argumentima. Nećeš time ništa postići samo si naštetiti.

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #23 : 09. Srpanj. 2014, 18:40:20 »
Sve sto sam ja napisao je apsolutna istina, a ako nije, dokazi to snimkama koje tvrdis da imas. Mozemo kontaktirati 7GUY i 4TT, neka decki potvrde od rijeci do rijeci sto sam naveo. Bilo je jos ljudi na frekvenciji koji su slusali eskapade.

Sebi nastetiti? Krenuo si sa pretnjama? Ja se ne bojim "propucavanja". Jednom su me vec upucali, moze ponovo.
 8)

Da nas dvojica zavrsimo sa diskusijom, imam spaljeno pretpojacalo za prelotati. Poanta nije u meni, vec u tebi. Smanji egotripove i saslusaj sta ti ljudi imaju za reci. Nisi u pravu i nisi u situaciji da mozes reci kako je sve OK, jer nije. Skuliraj se i procitaj ponovo ono sto su nase kolege napisali. Ili nemoj, tvoj je izbor.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #24 : 10. Srpanj. 2014, 08:40:09 »
Tak je kako si ti napiso,, pa smo brže gotovi.

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #25 : 10. Srpanj. 2014, 10:04:13 »
TESLA MEMORIJAL,10.07.1856.-10.07.2014.
Od nekoliko kolega,aktivnih natjecatelja zamoljen sam da napišem par riječi o svom skromnom učešću u ovom najstarijem i najmasovnijem VHF natjecanju u spomen na našega Teslu:
Zbog nepredvidivih obiteljskih obaveza natjecanje sam počeo prvom vezom iza 17sati l.t. kada je rain scater na GHz ispario.Sunce pripeklo,gostiju puna kuća,a ja u hladovini dvorišne zgrade,samo da me nitko ne primjeti.Malo uz stanice,malo sa gostima (svi sa ženine strane u narodnim nošnjama,nastupaju na smotri "Đakovački vezovi"...a ja "finska").
Polagano, na četiri banda 23,13,6 i 3cm .Niže nisam išao jer na 6m,4m,2m i 0.7m je previše naroda i najavljena prejaka 24-satna bitka,a ja ću odustati ujutro čim se gosti pospreme pa idemo svi skupa u Đakovo na Vezove.Oko 23sata l.t. na spavanje,ujutro od pola šest do pola 8....gotovo-fertik!

23cm.... www.opencontest.org/edi/edimap.html?map=14HLJK9A2SB23.EDI08072014094445000000
13cm.... www.opencontest.org/edi/edimap.html?map=14HLJK9A2SB13.EDi08072014094702000000

6cm..... www.opencontest.org/edi/edimap.html?map=14HLJK9A2SB6.EDI08072014094837000000
 3cm..... www.opencontest.org/edi/edimap.html?map=14HLJK9A2SB3.EDI08072014094952000000

Žao mi je svih ostalih kojima sam mogao udjeliti neki bod,više sreće drugi puta,
Gudlak Z/sb
« Zadnja izmjena: 10. Srpanj. 2014, 15:52:18 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A4ZM

• Full Member
  • Maki
« Odgovori #26 : 10. Srpanj. 2014, 11:52:50 »
Odradio sam par veza na 10GHz "just for fun" sa "kiwi" setupom.
Kao za inat, svi kišni oblaci u subotu poslijepodne bili su mi na (sjevero)zapadu, koji mi je zaklonjen zgradom.
Tek u nedjelju poslijepodne jedan oblačić iznad Klagenfurta mi je donio dvije RS veze, od toga jednu "back-scatter" sa S50C.
Biće bolje drugi put.

73 de Maki

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #27 : 10. Srpanj. 2014, 17:55:56 »
Kamo nestade ZG FM sa robota?

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #28 : 12. Srpanj. 2014, 16:37:45 »
Da se malo vratimo na temu...

evo kako sam uradio DR9A od 795 km - izgleda da pod stare dane opet treba u školu :D

Sve je sredio Boing 737 ;)
« Zadnja izmjena: 12. Srpanj. 2014, 18:06:29 9a6c »