Autor Tema: AA UHF 2014  (Posjeta: 3624 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
AA UHF 2014
« : 19. Lipanj. 2014, 06:28:41 »
Kad neće nitko, ja ću :D

Mssim, neću raditi u contestu - sve najbolje onima koji hoće, al me zanima zašto se logovi ne stavljaju na robota, nego idu mailom kao u kameno doba?

Tj - vidim obavijest na hamradio.hr i ne vidim input na robotu pa zato :o

A to nije u skladu s pravilima natjecanja koja su objavljenana ovoj web stranici.

Ili krećemo putem KV povjerenstva i kupusa u Zimskom kupu?

Par slova oko toga ne bi škodilo...

Offline S59GS

• Sr. Member
Odg: AA UHF 2014
« Odgovori #1 : 19. Lipanj. 2014, 08:44:23 »
73 Gogo
Ove propozicije su pisane godine nazad, kad su se logovi najviše slali putem e-maila, sad se može direkt stavljati na robote bez brige, kolko vidim je ove godine organizator ZRS ,te se može log staviti i tu za svaki slučaj:
http://slovhf.net/vhfmanager/modules/received_logs.php?ContestID=125&language=S5

GS
73 GS

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 19. Lipanj. 2014, 10:08:14 »
ZZ Slavko

Znam to, tnx za info. Problem je što su kod nas trenutno u raskoraku pravila na webu, obavijest na HRS webu, a robota - nema.

Pričekajmo odgovor odozgo.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #3 : 19. Lipanj. 2014, 12:59:56 »
Dečki

sve je po starome, a na robotu se contest pojavljuje tek 3 dana prije.
Malo je novi manager nespretno sročio tekst, a poanta je u tome da nacionalni manageri razmjenjuju logove mailom...
Mlad je , naučit će

Lp
K
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #4 : 19. Lipanj. 2014, 17:12:42 »
Ok ako je samo mlad, onda nema frke :D
Zbunjuje što se navodi sijaset adresa za slanje logova, među ostalim tvoja koje nema u pravilima, a ne spominje se robot. Na kojem je spreman prijem logova za druge conteste istog dana...

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #5 : 19. Lipanj. 2014, 17:50:53 »
Frende Gogo
50 MHz IARU je 21.06. a AA UHF je 22.06. i bit će vidljiv sutra ( 3 dana prije ctesta)

LP
K
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 19. Lipanj. 2014, 18:39:29 »
Mamma mia... a ja se prepao ;D

Dobro da se vodi računa o detaljima ;)

GL ALL AAUHF

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #7 : 20. Lipanj. 2014, 06:04:37 »
menager je dobro sročio tekst samo ga je web urednik malo preinačio pa se izgubio smisao a kad je objavljen na forumu bilo je jedno a na hrs vijestima drugačije, no dobro za one koji znaju što je alpe adria neće biti problema jer znaju da se sastoji od dva dijela i da počinje 21 a ne kao je napisano da ide 22, jer sam taj datum stavio početak drugog dijela kontesta,,  sad je napravljena grešaka tako da sam ja odgovoran ali za godinu dana biće drugaćije,, uživajte momci kao i svake godine.

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #8 : 20. Lipanj. 2014, 06:13:46 »
Da ne bi bilo zabune 8)
Alpe-Adria UHF/SHF je u NEDJELJU 22.06.2014. od 09.00-17.00 po domaćem vremenu ili od 07.00-15.00 ut.
Radi se od 432 i više.
Toliko kratko traje,a tako teško za shvatiti!
................bolje ću šutit!!!!!!!
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #9 : 20. Lipanj. 2014, 08:41:49 »
Eto manageru, tako ti je to.

Nisam od jučer i ne sjećam se kad je AA išao u dva dijela, ali OK.

Zabunu unosi adresa 9a2hm za slanje logova i ne spominjanje robota, kao i zipovanje logova :o
Malo sam se bavio tim natjecanjem, ali se toga ne sjećam iz pravila ???

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #10 : 20. Lipanj. 2014, 11:30:59 »
nisam ni ja izmislil evo orginalni citat

ENTRIES OF LOGS:

Participants, citizens in one of the four organizer countries must send their logs to their national contest managers. Others can send their contest logs to any e-mail addresses listed below.

All logs must be in EDI format and must be send 15 days from contest date.

National contest managers are obligated to send all received logs to the organizer. The death time of sending the logs is:

30. September for AA VHF and AA UHF/SHF contest

The e-mail addresses of organizers are:

AUSTRIA: oe8rzs@oevsv.at

CROATIA: hrs-vhf@hamradio.hr

ITALY: alpeadria@ariudine.it

SLOVENIA:  vhf@zrs.si

The organizer is obligated to publish the general results to the end of the year . Before publishing the results the organizer is obligated to coordinate them with the national contest managers.

sa linka http://www.alpe-adria-contest.net/index.php/en/rules-uhf

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #11 : 20. Lipanj. 2014, 12:28:58 »
 Samo je Anno Domini ,

AA Contest Committee 2007  ::). .

Nije bas tesko procitati od pocetka do kraja  "rules" , a ne ovako dovoditi u zabludu  potencijalne natjecatelje  i ustrajati na  onome - JA  sam u pravu -  !

73 PJT

= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #12 : 20. Lipanj. 2014, 13:29:54 »
Darko,

Ptretpostavljam da ti natjecanja na UKV opsezima nisu u fokusu, ali svejedno, sad si odgovoran za sve njih pa ti preporučam da se malo pozabaviš tom problematikom.

Jer svakim postom sam sebe demantiraš i zbilja unosiš malo nesigurnosti. Pročitaj pravila objavljena na AA web stranici i vidi im datum. Onda priupitaj prethodnika šta su promijenili prošle godine. Onda pogledaj e mail adresu na webu koji si citirao i pronađi 9a2hm - nema ga. Onda okreni par stranica unatrag i vidi kako stvari stoje.

A ni u pravilima koja si citirao nema ni slova o zipovanju loga 8)

U trenutku kad su citirana pravila objavljena nije bilo contest robota u pogonu u svim zemljama oragnizatora, sad ih ima.

Ne govorim ti napamet, pred koju godinu sam bio contest director za oba contesta i oba su odrađena po dogovoru, u roku i u skladu s pravilima, a rezultati obrađeni i objavljeni B.O.

UKV contest robot je raziona usluge koja funkcionira besprijekorno, ali nemoj misliti da se to događa samo od sebe kao što se dogodilo tvom prethopdniku pa je u 6 mjeseci uspioo zabrljati sve conteste za koje je bio in charge.

Osnovno je - objaviti najsvježija pravila i sve što je vezano uz njih uskladiti - kalendar, contest directora, Krešu kao robot mehaničara i onda na tom tragu učiniti sve da contest bude što uspješniji - najave u časopisu po forumima, obavijesti svim VHF web stranicama itd.

Ako bilo koja od karika u tom lancu pukne - imat ćeš  kaos iz kojeg se nećeš izvući copy-paste tehnikama.

GL

GG

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #13 : 20. Lipanj. 2014, 16:47:29 »
9a6c sve je ok ,, prije nego sam napravio vijest za hrs na forumu koju je ivo malo preinačio ,, nazvao sam 2hm krešu i posavjetovo sam se sa njim ,, eto ispalo je malo  nespretno ali ne u zloj namjeri, tako da sam sa krešin naputkom napiso da ze zipaju edi i pošalju k njemu na čekiranje,,eto našli smo kratki spoj i to se neće više dešavati da se ne zbuni pučanstvo,, nikoga ja ne demantiram ni kopi paste ne radim bez veze da se vadim ,, kriv sam što nisam promtno djelovao jer sam bio u poslovnoj obavezi pa mi je promakla takva grška,, ali zato smo svi tu da me ispravite jer nitko nije savršen. neke stvari se još uhodavaju jer nasljedio sam mali kaos i borim se na par fronti da to bude na prihvatljivoj mjeri tolerancije,, svaki vaš savjet, mislim na sve da ti ne personaliziram, dobro će doć jer osluškujem glas naroda,, ajmo zato raditi nešto pametno,, pljunuo sam u ruke i na posao bez vrijeđanja ikoga sa moje strane.

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #14 : 20. Lipanj. 2014, 18:23:51 »
Nitko se ne vrijeđa, ali - kao manager moraš postići da sustav koji kontroliraš bude konzistentan, tj da nema neslaganja unutar njega i proturječnih informacija.

Vjerojatno si i sam već uvidio da uz tehnički aspekt imaš i dosta živ i naporan natjecateljski program.

Ne znam kakvi su razmjeri naslijeđenog kaosa, ali moj mali savjet bio bi da delegiraš dio ovlasti na ljude koji imaju volje raditi za čavle kao i ti. To ponekad zna bitiveliko olakšanje i konačni rezultat zna biti iznenađujući. Najgore što ti se može dogoditi je da se dio bezveznjakovića zabavlja secirajući putne naloge simo i tamo, ali bez uvida u sadržaj, inače bi ostali bez municije ;D

GL i pazi na sebe ;)