Autor Tema: POWER LINE COMUNICATION  (Posjeta: 1802 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3aq

• Full Member
POWER LINE COMUNICATION
« : 19. Travanj. 2014, 10:21:23 »
EU will den zulässigen Grenzwert für PLC Strahlung um das 20.000-fache erhöhen!
Stopp für PLC-Technologie! Grenzwert von der EU um das 20.000 Fache erhöht.
DIESE PETITION UNTERZEICHNEN   
https://secure.avaaz.org/de/petition/An_Viviane_Reding_Vizepraesidentin_der_Europaeischen_Kommission_Stopp_fuer_PLCTechnologie_Grenzwert_von_der_EU_um_das_20_1/?cvMJRcb

Mislim da prijevod nije potreban !!! Isto tako mislim  da SVAKAKO treba poduprijeti peticiju za NE PRIHVAĆANJE povećanja granićnih vrijednosti.. inače odoše i KV kameni valovi i GHz u zaborav 

Popunjavanje vrlo jednostavno na gornjoj adresi
73!
Zlatko

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
Odg: POWER LINE COMUNICATION
« Odgovori #1 : 26. Travanj. 2014, 13:20:19 »
Naravno da se slažem s tekstom peticije i potpisao sam je. Ali...

Sad bi trebalo potpisati peticiju protiv site koji skuplja potpise (e-mail adrese).

Nisam siguran kako shvatiti
Citat:
Avaaz.org schützt Ihre persönlichen Daten und wird Sie über diese und ähnliche Kampagnen auf dem Laufenden halten.
, ali nisam baš to razumio tako da će mi slati bez mojeg odobrenja mail-ove o svim mogućim ostalim temama koje me uopće ne zanimaju (Jamie Choi - Avaaz.org: Stoppt den Löwenhandel, David Sievers - Avaaz.org: Die womöglich schlechteste Strafe für Vergewaltiger?, itd).

Tek ako se klikne na link s sitnim slovima otvara se stranica s puno teksta gdje između ostalog stoji:
Citat:
E-Mail von Avaaz
Avaaz wird Ihnen per E-Mail “Updates” hierzu und zu anderen wichtigen Kampagnen senden. Sollten Sie irgendwann wünschen, von unserer E-Mail-Liste gestrichen zu werden, können Sie dies über complaints[@t]avaaz.org unter dem Betreff "unsubscribe“ tun.

Ja se naime, nisam na išta pretplatio da bi trebao "unsubscribe". Ne volim borce za pravdu koji se bave zloupotrebama tuđih prava...

73 Zvonko

P.S. Zlatko, da ne bude zabune,  ništa se od napisanog ne odnois na tebe,  tvoja iniciativa je hvale vrijedna.
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #2 : 26. Travanj. 2014, 21:31:46 »
A ja mislio da lavovi imaju veze sa Win XP... :).. i deletnio za svaki slučaj  ;)
A kada je stiglo za određivanje kazne za napastovanje  >:( >:(
SRY gentleman.. nisam još pronašao kako ih otkantati.. ali ni varijantu kako to proslijediti našim EU delegatima

Da Vam ne bude dosadno imate i :
-http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=20158   .... otvoreno do 2.5.2014.
-http://www.zdravlje.hr/zakonodavstvo/prijedlozi_zakona/pravilnik_o_zastiti_od_elektromagnetskih_polja  

73!

( nije mi jasno zašto nije prikazan hyperlink ??? ) nažalost treba kao diplomsk :)i 
« Zadnja izmjena: 26. Travanj. 2014, 21:41:53 9a3aq »

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #3 : 27. Travanj. 2014, 09:15:01 »
Zlatko, hvala na info. Još me interesira ima li negdje i neka peticija protiv toga jer odmah podpisujem.

Blago nama kako ova država brine o nama radioamaterima. Nakon što nas je uzela pod svoje u okviru ministarstva prometa i HAKOM, postali smo i zdravstveni problem, pa se za nas brine i Ministarstvo zdravstva. Očekujem da u najskorije vrijeme isto učini ministarstvo zaštite okoliša (čudno što još nije)i ministarstvo graditeljstva (mi gradimo antene, zar ne ?), a vjerojanto bi se našlo još neko...

Novi uradak ministarstva zdravstva pod nazivom "pravilnik o zaštiti od elektromagnetskih polja" u čl. 16 veli:
Citat:
Izvor visokofrekvencijskog elektromagnetskog polja (u daljnjem tekstu: visokofrekvencijski izvor) jest uređaj ili objekt koji stvara elektromagnetsko polje frekvencije od 100 kHz do uključivo 300 GHz. Visokofrekvencijskim izvorom ne smatra se uređaj predviđen za usmjerenu nepokretnu mikrovalnu vezu ili satelitsku vezu, nepokretne radijske postaje efektivne izračene snage manje od 10 W, kao i nepokretne amaterske radijske postaje efektivne izračene snage manje od 100 W.

Radi se o tipično hrvatskoj priči kako maznuti još love kroz nove takse.

1. Osniva se Upisnik izvora elektromagnetskih polja (čl. 24). Naravno, upisivanje u upisnik je radnja koja košta pa će se morati i platiti.

2. Ministarstvo promovira novu certificiranu kastu mjerača polja pod nazivom "obavljanje stručnih poslova mjerenja zaštite od elektromagnetskih polja" (čl. 39). Ako su se malo omastili geodeti na legalizaciji, arhitekti i građevinci  na toplinskim certifikatima, zašto se nebi malo i elektrotehničari... naravno i država koja će im naplatiti obuku i izdati certifikate . A oni će skucati lijepe novce kad započnu mjeriti širom lijepe naše. Još nije jasno dal će nas premjeravati HAKOM ili oni.

Izgleda da imamo dvije godine kad pravilnik stupi na snagu, a onda dok nam ne isekne radio dozvola:
Citat:
Korisnici niskofrekvencijskih i visokofrekvencijskih izvora elektromagnetskih polja obvezni su se uskladiti s odredbama ovoga Pravilnika u roku od 2 godine od dana stupanja na snagu ovoga Pravilnika.

Iznimno od stavka 2. ovog članka, korisnici visokofrekvencijskih izvora za izvore za koje je tijelo nadležno za elektroničke komunikacije izdalo odobrenje ili dozvolu za uporabu radiofrekvencijskog spektra na temelju zahtjeva, nisu se obvezni uskladiti s odredbama ovog Pravilnika do isteka roka valjanosti pripadajuće dozvole odnosno odobrenja

Kako se kiaže, živi bili pa vidjeli... a da tu mi ne naklapamo, bilo bi lijepo čuti komentar od strane nekog iz HRS.

73
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #4 : 27. Travanj. 2014, 14:31:42 »
Ja bih ipak prije komentara usporedio stari pravilnik sa predloženim novim, ovako na brzinu, na prvu, nebih rekao da ima nekih značajnih novina, problem može nastati u eventualnim propisima koji se nadovezuju na pravilnik.
"Bez brige imamo mi "stručnu službu" koja će se aktivno uključiti u javnu raspravu i stati u zaštitu svojih interesa da ne kažem radioamaterskih".

staro
Članak 21.
Ministarstvo vodi popis izvora elektromagnetskih polja u obliku upisnika na koje se odnose odredbe ovoga Pravilnika i koje je pravna ili fizička osoba, koja je krajnji korisnik izvora elektromagnetskog polja, obvezna dostavljati ministarstvu radi evidencije.

novo
Članak 24.
Ministarstvo vodi popis izvora elektromagnetskih polja u obliku upisnika na koje se odnose odredbe ovoga Pravilnika i koje je pravna ili fizička osoba, koja je krajnji korisnik izvora elektromagnetskog polja, obvezna dostavljati ministarstvu radi evidencije.