Autor Tema: Odg: Tep 2 m ?  (Posjeta: 516 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AD6IW

• Hero Member
Odg: Tep 2 m ?
« : 14. Siječanj. 2014, 16:41:37 »
Moguce je napraviti vezu ductingom, taj smjer je dobro otvoren prema Ediju. Isti duct koristio je vise puta Joe CT1HZE sve do 10GHz. Vidi Dubus. Samo ducting traje duze vremena, po nekoliko dana i signali su popraceni sporim fadingom. Edi ne radi sa transverterom tako da je preslusavanje iskljuceno. Pogledaj Hepburn mapu na taj datum, cini mi se da je Luci to vec iskopao. Kod posljednjeg tropo ductinga prema KH6, napravili smo video zapis na you tube, cuje se normalno KH6 beacon, i jedan repetitor na kome decki razglabaju na lokalno narecju. Najprije smo mislili da su to domaci, medjutim neki tvrde da to nije KH6 lokalni jezik nego sa drugog otoka koji je dalje prema zapadu. U svakom slucaju uskoro ce biti postavljen novi 2m beacon par tisuca km od KH6, jer se odavno sumlja da ducting ide puno dalje od KH6. Za info KH6 prema W6 je "samo" cca 4000km. Za ducting nije potrebna velika snaga i antene, kada ide moguce je raditi i sa vokcem.
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj. 2014, 17:18:44 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #1 : 15. Siječanj. 2014, 19:07:57 »
Guy's,

Amateri su druga vrsta ribicha, treba uzeti sve sa rezervom. U principu licno ne vjerujem u bilo sta dok se ne pokaze drugacije. Moguce je napraviti takvu vezu ductingom ili sestim culom, sto vec spade u drugu kategoriju rekorda  :) Anyway, cestitke Ediju na dodatnom uzbudjenju.
Za sada je vjerovatnost 50%

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #2 : 17. Ožujak. 2014, 15:55:14 »
Cestitke Edi. ;) Da ne bude zabune ne radi se o TEP-u, longitude se znatno razlikuju, vec o tropo ducting-u.
Topic je u pogresnoj rublici. To bi bio new tropo world distance record 4838km, veza je duza za 84 km od dosadasjeg rekorda 4,754 KH6HME (BK29go) - W1LP/MM (DL51ce) 21-Aug-1999. Na zalost nisam siguran da ce biti priznat jer pravila kazu da novi record mora biti bar za 5% duzi od prethodnog.

U svakom slucaju to je za sada najduza tropo 2M veza

« Zadnja izmjena: 18. Ožujak. 2014, 15:50:31 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #3 : 19. Ožujak. 2014, 15:27:31 »
Posto je postojala (osnovana) sumlja o vjerodostojnosti QSO, sto su Zvonko, Gogo i Popa primjetili poslao sam Carlosu e-mail da potvdi QSO

kako bi ga uvrstili u listu recorda.Neko ko bi uradio takvu vezu bio bi sretan da se moze pohvaliti sa tim, medjutim nisam dobio nikakav odgovor. Ocigledno je da ce veza biti nistavna, i da ce to biti samo  bezvrijedni papir. Sve ide na stetu radio amaterizma i ham spirita. Respond without emotions, Please
« Zadnja izmjena: 19. Ožujak. 2014, 15:39:31 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #4 : 19. Ožujak. 2014, 16:30:24 »
Guy's, razlog zbog koga sam poslao mail Carlosu je taj da me je Joe editor Dubusa zamolio za informacije vezane sa tim QSO kako bi to objavio u casopisu. Ja sam mu i napomenuo tu vezu, ali u najboljoj namjeri.
Decki izbacite emocije. PLEASE  :)

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #5 : 20. Ožujak. 2014, 15:48:45 »
Nije problem karta, svima je jasno o cemu se radi. Dakle ako QSL karta za 2M kosta 2$, koliko kosta QSL za 432MHz? :) Carlos QSL business ? Kada se radi o takvoj vrsti QSO ovo je bila sasvim ocekivana i normalna reakcija.   Dok ovaj mehanizam funkcionise, bice I radio-amaterizma. Ocigledno je da nekima treba dodatni trening kako da civilizovano I racionalno komunciraju na forumu,  bez
"uzavrele krvi" I vredjanja. To nicemu ne sluzi. Do sada ovo je dobro funkcionisalo.
« Zadnja izmjena: 20. Ožujak. 2014, 15:59:50 AD6IW »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #6 : 01. Travanj. 2014, 19:23:06 »
Finally, New tropo ducting world record  at 2M SSB, 7283 km KG6 Guam Isl. to W6 California ! See you tube video
« Zadnja izmjena: 02. Travanj. 2014, 01:11:01 AD6IW »