Autor Tema: Tep 2 m ?  (Posjeta: 19992 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9Y

• Full Member
    • 9A9Y - Web site
Odg: Tep 2 m ?
« Odgovori #90 : 19. Ožujak. 2014, 14:37:41 »
Ja sam vec cestitao za QSO, ali evo jos jedanput da ponovim cestitku. QSO za pamcenje za citav zivot, vrhunac onoga sto se moze postici na 2m.
Kolega, iskrene cestitke i iskreno, pomalo sam ljubomoran  ;)
Sad moras samo pronaci neki lijepi okvir i staviti na zid, ali na uocljivo mjesto.
Shiranu ga hotoke

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #91 : 19. Ožujak. 2014, 15:44:53 »
Posto je postojala osnovana sumlja o vjerodostojnosti QSO, sto je i Zvonko primjetio poslao sam Carlosu e-mail da potvdi QSO

kako bi ga uvrstili u listu recorda.Neko ko bi uradio takvu vezu bio bi sretan da se moze pohvaliti sa tim, medjutim nisam dobio nikakav odgovor. Ocigledno je da ce veza biti nistavna, i da ce to biti samo  bezvrijedni papir. Sve ide na stetu radio amaterizma i ham spirita. Respond without emotions, Please

Uz ipak  neko postovanje  prema tebi  i nekima  ode  s drukcijim misljenjima , ipak moram reagirati ,

Tko si ti pa i ovaj drugi , da prckate , provjeravate , rovarite , podmecete , sumnjicite,saljete  e-mailove a nitko to od Vas ne trazi  i  negirate ovaj QSO  >:( ? !

Neka   HAMPOLICiJA , . . HAMREDARSTVO ,  . . .povjerenstvo za sprecavanje sukoba interesa   ::)?!

Let me know . . . .

73 PJT

= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #92 : 19. Ožujak. 2014, 15:55:25 »
Ham-spirit  :'(

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #93 : 19. Ožujak. 2014, 16:07:29 »
Hamspirit!
Poštovani prijatelji imam 74 godine života, radioamater sam više od 50 godina, odgojio sam generacije radioamatera u Crikvenici.
Vezu sam održao, dobio QSL karticu i za mene je prica gotova,
Rekord ne rekord me ne zanima, ako je QSL kupljena za 2 USA $ istog trena cu je uništiti.
Za mene radioamatrizam ljubav a ne hpbby.
U dnevniku veza upisana je 15487 veza.
Ruže za obitelji 73
Eduard
Hvala svima u odgonetanju moguceg!
Cujemo se u kontestima HF i UKV. Mala snaga veliko srce.

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #94 : 19. Ožujak. 2014, 16:59:41 »
Obzirom da sam upao u grupu sumnjičavaca, samo da napomenem - ne sumnjam, analize kojih sam se dotaknuo rezultat su rada nekih amatera koji su me mailom priupitali o čemu se radi - to nadilazi moja znanja i zanimanje.
Karta je tu...

Inače, btw, tog dana je bio na rasporedu CONTEST ROMAGNA.

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #95 : 19. Ožujak. 2014, 17:17:44 »
Pozdtrav svima,

Ovaj post će biti malo duži.

Citat:
Tko si ti pa i ovaj drugi , da prckate , provjeravate , rovarite , podmecete , sumnjicite,saljete  e-mailove a nitko to od Vas ne trazi  i  negirate ovaj QSO  >:( ? !

Ovaj komentar graniči s uvredama, no ne brini, neću se uvrijediti.  Nitko nije negirao qso, samo imam najbolju želju da ako postoji sumnja (moja ili ili nekog drugog) da je razriješim - a to znači i potvrditi a ne samo / eventualno negirati.

Objavjeni dx record je javna stvar i poliježe provjeri. Ako ti se to ne sviđa, učlani se u ribičko društvo pa tamo pričaj kakvu si ribu ulovio.

Eduarde, ja ne sumnjam u tvoj ham spirit i da si vezu zaista odžao, no to ne isključuje mogućnost da te povukao za nos netko iz susjedstva. Sory...

A sad o glavnom razlogu zašto se ovakve stvari moraju provjeravati. Radioamateri su u svojoj povijesti dali ogroman doprinos istraživanju propagacija, a doprinose i danas. Taj doprinos znanosti moguć je samo na bazi točnih i istinitih podataka. Svaka lažna veza dovodi ovakav doprinos radioamatera u pitanje. Radio-amater sam 1969, oko validacije qso nema kompromisa,  svaki drugačiji pristup bi doveo u pitanje dali je imalo smisla utrošiti 45 godina života na ovaj hobi.

A sad malo konretno. I meni je Joe, CT1HZE poslao mail (za PJT, on meni a ne ja njemu). A danas sam primio i mail od Henryka, pa ga objavljujem u cijelosti:

Henryk SM0JHF **********
za:    Zvonimir Maric <*********>,
 "J. Kraft" <CT1HZE*********>
datum:    19. ožujka 2014. u 15:48

I met Carlos today and talked about the 144 MHz activity.
He has never been QRV on 144 MHz.
Might be pirate making jokes.
Carlos no longer is interested in QSL cards and any incoming cards are answered by a girl at his office. The girl does not know what the figures mean and simply fills in the cards according to the incoming information.

When I came to Mindelo first time in November 2000 we were a group of 4. Two hams were from Spain and two from Sweden. One of the Spanish hams was so stupid that he used the call of Carlos D44AC from Canary Islands one day before we arrived here. He was QRV on 50 MHz with this call before Carlos had any antenna, because we four erected the tower and installed the antenna at the QTH of D44AC. I found out this after I returned home because the Internet was not so easily accessible from Cape Verde.

The call sign of D44AC is often used before the contests on HF by members of the D4C group. Don't know why. So Carlos is not always receiving the logs for HF bands before and after the major contests.

Carlos is not very active. I will try to activate his station from his home in CQ WW WPX contest, at least for some hours.

If there is interest in 144 MHz from D4 you might try to get some members of the D4C team interested in this band. The location is good - 750 m a.s.l. and open in all directions. They have a 50 MHz beacon which is turned on when someone is in the building. It will be on at the end of this month as some activity is planned for the last weekend.

I am active on 50 MHz - 3.5 MHz with simple wires. I made some DX on 50 MHz and on 3.5 MHz, the location is good for HF. I might come here again and spend more time.

Da skratim, QSO nije u Carlos-ovom log-u.

Lijep pozdrav

P.S. Ispravljao sam post u 19.25, naime primjetio sam da sam neoprezno objavio e-mail adrese od Henryk-a, Joe-a i mene, pa sam to naknadno obrisao da ih ne pokupi neki spam robot. Ostatak teksta nisam mijenjao. Da ne bude zabune, ako netko želi pisati Henryk-u, neka mi se javi porukom pa ću mu proslijediti adresu. 73.
« Zadnja izmjena: 19. Ožujak. 2014, 18:26:07 9a6ww »
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #96 : 19. Ožujak. 2014, 18:01:43 »
Sve u svemu kaotično, ali opet kao informacija iz druge ruke.

Ako je i istina ovo što piše SM0HJF, Carlos je neozbiljan i neodgovoran, što je razvidno iz načina na koji odgovara na qsl karta, a čime dovodi u sumnju sve karte s njegovim znakom koje cirkuliraju svemirom.

Ako je ovo i istina, što je s onim mailom koji je Edo naveo u kojem Carlos potvrđuje vezu :o???

Ako je ovo i istina, sad svatko svako svakoga može navući i "odraditi"vezu u njegovo ime, a on će automatski poslati kartu i eto rekorda :-\

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #97 : 19. Ožujak. 2014, 19:38:23 »
Neki taljan se nasalio sa Edom, a ovaj carlos odgovara na sve sta mu dodje prepisivanjem podataka...
Mi koji radimo iz ovih prostora znamo kakvi uvijeti moraju biti za tropo ducting u smjeru ea7,9. takvi uvijeti nisu bili 05.01 niti priblizno. Ductingom smo do sad iz ovih krajeva dosli do ea9. jedina sansa je spoj mediteranskog ducta na onaj atlanski, a i tada bi trebao netko biti /MM jer je do svih atlanskih otoka nakupi dosta kopna u pathu.

73 UN

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #98 : 19. Ožujak. 2014, 19:41:03 »
Nova svjeza info. ZS6Jon je primio signale po nnegovoj procjeni iz sj. Afrike proslih nekoliko veceri

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #99 : 19. Ožujak. 2014, 20:16:48 »
Citat:
Tko si ti pa i ovaj drugi , da prckate , provjeravate , rovarite , podmecete , sumnjicite,saljete  e-mailove a nitko to od Vas ne trazi  i  negirate ovaj QSO

Tonko nije u pitanju niti ljubomora niti zla namera - u pitanju je 45 godina rada na bandovima i ako smem reci,
dovoljno dobro poznavanje propagacija iz cega mi se odmah upalila lampica kad je Edo napisao da je uradio vezu ...
Vrlo indikativno je bilo i to sto se to desilo samo dan - dva nakon pocetka ovog topika na forumu ...
Davor rece da se neko od komsija iz Italije nasalio sa Edom mada sam ja pre sklon verovanju da je i neko od komsija,
sa ove strane Jadrana sto uostalom nije ni bitno ... imajuci sve u vidu, moj komentar je bio u smislu postovanja ham
spirita od strane Carlosa a nikako od strane Eda koji je ocigledno naleteo na minu, ni kriv ni duzan ....
Sigurno je vecina nas bar u nekoliko navrata dobila QSL kartu za vezu koje nema u nasem logu i siguran sam da ste
je svi odbili uz ono poznato "Not in log" ali ima dosta nepostenih koji to nece uraditi, znam iz iskustva ... isto tako se
svima nama vise puta desilo da uradimo vezu i QSL nam se vrati sa naznakom da veza nije uradjena ... evo bas pre
neki dan sam saznao od ZD7VC da moje 2 veze na KV sa njim on nije uradio i da je to razlog sto mi ih nije potvrdio
a potvrdio je vezu uradjenu na 6m ... to se desava stalno

Takva veza je san svakoga od nas ali u ime istine i postenja ne treba zatvoriti oci a pogotovo kada je gotovo
ocigledno da tu nesto ne stima ...

Edo zao mi je da su te nasamarili i pokvarili zadovoljstvo ali sa tvojim iskustvom sigurno nije ni prvi ni poslednji put
i znam da te to nece obeshrabriti da i dalje radis i zelim ti da takvu vezu jednog dana napravis ....

Svima zelim dobre i daleke veze

Popa, YU7EF

« Zadnja izmjena: 19. Ožujak. 2014, 23:04:31 yu7ef »

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #100 : 20. Ožujak. 2014, 07:43:48 »
Možda je došlo do neke greške ali ovo me sve više podsjeća na misterij ovog Malezijskog aviona kojeg 13-ti dan traže.Počeli prema Vijetnamu,Kini a sad se dali u Indijski Ocean.Postoje neke stvari koje su kao misteriozne a u stvari su razjašnjive.Đavolji trokut,itd.
Ako je neko zaista prodao"špricer"našem Edi,sram ga može biti.Nadam se da nije ali toga je bilo i biti će.
Ne treba se ljutiti ni dizati tenzije bez potrebe.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #101 : 20. Ožujak. 2014, 10:23:30 »
Pošto je u svom prethodnom mail-u Henryk napomenuo da članovi D4C grupe ponekad imaju čudan običaj raditi pod Carlosovim znakom, zamolio sam ga da ispita i tu mogućnost.

Ukratko, njegov odgovor je slijedeći:

Razgovarao je sa članovima D4C grupe, i nitko iz grupe nije bio na lokaciji od prosinca prošle godine kad su radili u ARRL 10m contestu. U Veljači je tamo bio Max, IZ4DPV, no on nema pojma o nekoj aktivnosti na 2m. Svi D4 amateri s kojima je razgovarao se slažu da je Jedini amater koji ima stanicu za 2m je D44TD (ne govori engeski).

CT1HZE također tvrdi da na D4 ne postoji druga stanica qrv na 2m osim D44TD (s njim je radio puno puta).

Toliko o vezi s D44AC, teško da se tu još može nešto nadodati.

Zahvaljujem se na lijepim riječima onima koji su me nazvali denuncijatom, špijunom KGB-a, CIA-e, udbašem, redarstvom, hampolicijom, onim koji blati druge, prčka, rovari, podmeće, sumjiči... a usput zazivaju ham-spirit. Ako bude potrebe, slično istraživanje ću ponoviti i drugom prilikom.

Kao što sam već prije napisao, dx record qso je za mene preozbiljna stvar da bi se ostavilo prostora nekim sunjamama. A da ne pričam o dignitetu našeg hobija...

I na kraju priče, kad zbrojim sve okolnosti, sve manje vjerujem da je ovaj fake qso proizašao isključivo iz spleta nesretnih okolnosti bez nečije svjesne namjere na jednoj od upletenih strana (pa neka se gore spomenuti ljubitelji ham spirita zgroze do kraja).

Lijep pozdrav i good dx.
« Zadnja izmjena: 20. Ožujak. 2014, 10:35:46 9a6ww »
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #102 : 20. Ožujak. 2014, 12:36:40 »
Da ali kad bi Edo prijavio ovu vezu za 2m DXCC,desk bi mu je priznao.Ja imam Palestinu isto tako na 2m i nju bi mi priznali 100 posto.Srećom daleko sam od 100 entiteta. ;)

73,9A6R

ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a7pjt

• Hero Member
    • 9A7PJT
« Odgovori #103 : 20. Ožujak. 2014, 13:41:26 »
Citat:

Davor rece da se neko od komsija iz Italije nasalio sa Edom mada sam ja pre sklon verovanju da je i neko od komsija,
sa ove strane Jadrana sto uostalom nije ni bitno ...

Popa ,

ova tvoja  "teorija" (kojoj su  nazalost neki  jako brzo podlegli , a drugi je potpiruju ) imala bi nekog  smisla  da karta nije  dosla , . . karta  je dosla i potpisana je , . . .pomiri se  s tim  ;) !

73 PJT

Offline 9a7pjt

• Hero Member
    • 9A7PJT
« Odgovori #104 : 20. Ožujak. 2014, 14:06:15 »
 Ja bi bio  neizmjerno zahvalan onome tko obecava  da se nece vise javljati na  ovu temu , kad bi se drzao  svojih obecanja.
Ajde  da se javi pa  cestita , pohvali veseli se   nego  nas  maltretira  s nekim  mailovima  od  priznatih & poznatih  HAM faca koji  iznose  svoja "strucna" misljenja    >:(  ?

Isprintaj  sve te   mailove  i onda obrisi   suze  :'(   . . .  za drugo i nemogu posluzit.

73 PJT