Autor Tema: Tep 2 m ?  (Posjeta: 19998 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2ko

• Sr. Member
Odg: Tep 2 m ?
« Odgovori #75 : 17. Ožujak. 2014, 15:31:38 »
Hvala kolegama iz maticnog kluba 9A1CKG koji su mi pomogli financiski oko green stanps..hi

Ovo je uspjeh svih nas.

Eduard Tocador 9A2KO

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #76 : 17. Ožujak. 2014, 16:04:52 »
73
« Zadnja izmjena: 19. Ožujak. 2014, 17:53:21 S59GS »
73 GS

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #77 : 17. Ožujak. 2014, 17:28:28 »
Kapa dolje! Čestitka!

73

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #78 : 17. Ožujak. 2014, 17:55:04 »
Jos jednom cestitke Edi! Pravo mjesto, vrijeme i frekvencija.
EME enthusiast

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #79 : 17. Ožujak. 2014, 18:16:38 »
Čestitam i želim Ti još dobrih QRB-ova, svejedno da li je TEP ili TROPO DUCTING!

73 de Boris 9A2GA
Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9A5BBP

• Newbie
  • *
« Odgovori #80 : 17. Ožujak. 2014, 20:12:56 »
Edi , sve pohvale , bravo meštre  , stisak ruke :)
73  Predrag  9A5BBP

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #81 : 17. Ožujak. 2014, 21:24:27 »
Trebalo bi pitat Carlosa jeli još nekog uradija?Ovo je definitivno njegov rukopis.Slao sam mu direkt za KV i neke brojke su kao što se vidi očajno napisane.Takav mu je rukopis,HI.
Čestitke Edo.U pravo vrijeme na pravom mjestu,kao i uvijek kad su ovakve veze u pitanju.
Ja ganjam 4M TEP ali još ništa. :'(Bude bolje.

73 es good DX de 9A6R,Renny
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #82 : 18. Ožujak. 2014, 16:20:21 »
Bok Reni,

Neznam dal je Carlos odradio (još) nekoga na 2 m...

Svojevremeno sam se dopisivao sa SM0JHF za kojeg znam da je nekad bio na D4 odakle je aktivirao 6 metara, pa sam ga upitao za Carlosovu aktivnost na 2m, ponukan ovdje objavljenim qso-om. U to vrijeme on je bio u SM i nije imao svježe info.

U međuvremenu se nisam dopisivao s njim, no 18.02 mi je stigao mail od SM0JHF. Henryk javlja da je ponovo na D4 (ima i znak tamo, D44CF)  i da je prije dva dana  (16.02) bio na Monte Verde u posjeti kod Carlosa.. malo je popričao s njim,  veli da D44AC ne radi na 2m, nema uređaj a niti antenu za 2m. Henryk je još uvijek tamo, pa ako netko treba neki D4  info iz prve ruke ili sked, neka mi javi, ja ću mu rado proslijediti njegovu mail adresu.

Iako je mail stigao 18., niisam se prije javljao, rekao sam da više neću o ovoj temi.... no vidim priča ide dalje, a u njoj nešto na barem jednoj od strana nešto ne štima.

73
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #83 : 18. Ožujak. 2014, 18:14:37 »
Citat:
malo je popričao s njim,  veli da D44AC ne radi na 2m, nema uređaj a niti antenu za 2m

:-[  :-[ 

Cini se da bi Carlos napisao QSL i vanzemaljcu ako mu posalje $$

Svaki komentar je suvisan

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #84 : 18. Ožujak. 2014, 19:05:29 »
Aferim ti meštre Edo!!
Pomalo sam ljubomoran na tebe i tvoju vezu  :-\ ! Čestitka i samo naprijed, pa valjda i nama od 40 i kusur godina aktivnosti, bude kakve sreće da uradimo sličnu vezu!
73, i svako dobro!
Nedim, E74G

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #85 : 18. Ožujak. 2014, 21:26:21 »
Čestitke Eduarde i hvala na super DX bez obzira u koju kategoriju spadao.
Dokazao si da se sa malom snagom i velikom voljom može sve. Nadam se da dijeliš moju zahvalu svim ovim pravim radioamaterima koji Ti upućuju čestitke.

Oni drugi "sitne duše" koji pokušavaju na sve načine ublatiti Tvoj uspjeh neka prijave Carlosa CIA-i, KGB-u i UDBI, pa da čovjek lijepo pismeno prizna, da je bio u to vrijeme već nekoliko dana na "2m" ispod površine, a ne da je radio na 2m s Tobom. 
Zar ste zaboravili zašto postoji radioamaterizam, a kao dokaz QSLke?
Kako da znamo da taj Šveđanin  postoji? Da li je bio bilo gdje dalje od svog doma? Oh gdje ste dogurali zbog svoje ljubomore!
Probajte konačno uzeti mikrofon u ruke, pa bar odraditi vezu sa susjedom, možda ćete konačno početi uživati u radioamaterizmu, a ne u blaćenju svega oko sebe. Ah da, ne možete jer imate selektivne uređaje, pa više nikog ne čujete osim svog lamatanja.
Na žalost nisam više mogao izdržati od ovolikih bezobrazluka.
Sve mi ovo liči na onu "Zaželi jednu želju, ali susjed će dobiti dvostruko, pa on zaželi oslijepiti na jedno oko"  :'(
Pozdrav svima
  Zvone

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #86 : 19. Ožujak. 2014, 03:46:45 »
Što se mog upita glede ev.još koje veze tog dana sa Carlosom, tu nema nikakve zlobe.Prepoznajem njegov rukopis i karta je autentična.Imam jednu njegovu sa KV-a.Ima momenata kad DX dojaše ajmo reći niotkuda.Jednom sam na 6M uradio C6 upravo tako.Slušao QRG,on zvao CQ,uradili vezu za par sekundi i gotovo.Veza uredna,karta stigla i fiju.
Ako se pita čovjeka jeli uradio još nekoga toga dana onda to nije niti zloba niti jal,OK?
Osobno nemam namjeru to istraživati ali bilo bi int.imati taj podatak.NHF

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #87 : 19. Ožujak. 2014, 06:44:07 »
SM0HJF je ponešto o svojim putovanjaim i posjetima napisao na www.contesing.com, a na clusteru ostavio trag svoje aktivnost kao D44CF.

Ne bih rekao da se ovdje radi o nekakvoj zavisti ili zlobi, prije o nevjerici, jer po mnogim poznatim paramaterima toga dana i sata ništa nije ukazivalo na ovako iznimne domete, ali dogodilo se i karta je tu.

Mene osobno najviše zanima koga je vraga Carlos radio tako rano na 2m usred zime, jer mi se čini da kod njega tad još ni sunce nije izašlo...

U tome valjda i jest čar, biti na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #88 : 19. Ožujak. 2014, 12:26:30 »
Tako je Gogo!
Citat:
U tome valjda i jest čar, biti na pravom mjestu u pravo vrijeme.
Reni!  Tko je pak tebe prozvao. OK ako si se našao u tome, ja tu nisam kriv....
Citat:
Ima momenata kad DX dojaše ajmo reći niotkuda.Jednom sam na 6M uradio C6 upravo tako.Slušao QRG,on zvao CQ,uradili vezu za par sekundi i gotovo.Veza uredna,karta stigla i fiju
Hoćeš reći da se ljutim što si to uradio ?! HI Čestitke! Ja na žalost još nisam ...
YU7EF Svaka čast za antene,
Citat:
Cini se da bi Carlos napisao QSL i vanzemaljcu ako mu posalje $$
međutim da bi se netko "prodao za jednu poštansku markicu za Hravtsku??? Ne vjerujem...
9A6WW Misliš da osim napomenutih potvrda veza treba audio zapis, slikovni zapis i još k tome "Live" objava na internetu, kako bi TI potvrdio tu vezu??????
Citat:
U međuvremenu se nisam dopisivao s njim, no 18.02 mi je stigao mail od SM0JHF. Henryk javlja da je ponovo na D4 (ima i znak tamo, D44CF)  i da je prije dva dana  (16.02) bio na Monte Verde u posjeti kod Carlosa.. malo je popričao s njim,  veli da D44AC ne radi na 2m, nema uređaj a niti antenu za 2m. Henryk je još uvijek tamo, pa ako netko treba neki D4  info iz prve ruke ili sked
Bravo! Svaka čast oko tvog poštenja i rada na amaterskim frekvencijama.  Ako si to napisao samo da daš "svoj blagoslov" OK to mogu "probaviti" ali da i nakon svega "sumnjičiš" e pa vala svaku si prekrdašio!!!
Ajd Bog!

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #89 : 19. Ožujak. 2014, 13:13:24 »
Citat:
9A6WW Misliš da osim napomenutih potvrda veza treba audio zapis, slikovni zapis i još k tome "Live" objava na internetu, kako bi TI potvrdio tu vezu??????

Mislim da je za vezu potrebno imati stanicu i antenu.

Citat:
Zar ste zaboravili zašto postoji radioamaterizam, a kao dokaz QSLke?

Zvone, naravno da nisam. I zato vjerujem da je qso ispravan, jer u suprotnom to bi bio sumrak ham spirita. Za mene je 2 m dx veza previše ozbiljna stvar da bi se s tim šalili.

73
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122