Autor Tema: Tep 2 m ?  (Posjeta: 19914 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2ko

• Sr. Member
Odg: Tep 2 m ?
« Odgovori #30 : 13. Siječanj. 2014, 16:28:11 »
Evo ti njegov e mail
c.pulu@cvtelecom.cv
Hvala ti na trudu prijatelju, ma starost, duple ocale a i uzbudjenje...enti tipkovnicu...lemilica je laksa.

E sada treba i dva zelena odvojiti od mirovine, nesmijem supruzi ni beknut....dx kosta!!!
Uvjek sam tvrdio da je RA ljubav......ma..
73 Eduard

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #31 : 13. Siječanj. 2014, 16:37:52 »
 Pa ovo  je   parvi TRILER  ;D,

veza radena  4I, pa 5I ,. . .pa  ovaj  znak , pa onaj znak , . .  lokator  jedan , lokator  drugi , . .e-mail prvi , e-mail drugi , .. . .s moje  strane  iskrene cestitke  ako je  sve O.K.  ;) !
Neznam  samo zasto se  neki mjesaju u sve ovo , ..  provjeravaju , dopisuje se  , prave izrarcune propagacija  za taj dan   :( ?
S tvoje  strane  Edo  isto  je  dosta  traljavo sve ovo  ucinjeno .Npr.  da si odma  napisa post , spotira  , napravia  neka  "uzbunu"  sve bi drukcije ispalo .
Ovako nevjerne Tome imaju prilicno  materijala za " raspravu" .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #32 : 13. Siječanj. 2014, 18:07:15 »
Pa to je isto zanimljivo: radioamaterski CSI!
Nije to radi toga da velimo da nije bilo veze već obrnuto da je mogla bit  ( a sad VIDIMO DA JE IZGLEDA I BILA ! ČESTITKE. Ali opet  to ti je kao kad se ferata  pojavi na rivi a nema pruge ,ma kako je doša?    ; )

Tipujem i dalje na kartu TROPO ducta.

Puno pozdrava svima i gori i doli.

1z

Luci, 9A1Z

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #33 : 14. Siječanj. 2014, 05:43:53 »
1Z

Ima ferata na rivi i to bez šina!

73
9A5ST

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #34 : 14. Siječanj. 2014, 07:32:38 »
Ferata, ne ferata, ali kad karta dođe - s njom pravo na web! Ovo bi za mene mogla bit veza desetljeća ;)

Samo mi nije jasno - šta ste na ti dan i u tu uru činili na bandu kad se sav normalni svit ili liči od prašćevine ili radi MS priko Quadrantida :D

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #35 : 14. Siječanj. 2014, 08:15:18 »
Da ne bude zabune, ponovo citiram sam sebe - napisao sam u prethodnom postu:

Citat:
Bilo bi mi drago da je qso pravi.

A i da citiram neke:

Citat:
Neznam  samo zasto se  neki mjesaju u sve ovo , ..  provjeravaju , dopisuje se  , prave izrarcune propagacija  za taj dan

Kao da se nekom miješam u intimu.

Radi se o rekordnom qso i mislim da svakog pravog 2-metraša  interesira kako je urađen. Predlažem Eduardu da qso prijavi na IARU Region 1 VHF/UHF/SHF/EHF DX Records listu, IARU manager-u za odx OZ1FF na mail dxrecords@vushf.dk. Kjeld će QSO itekako provjeravati prije nego ga uvrsti na listu.

Neću više o propagacijama, no izgleda da je 9a2ko uradio ne samo dx rekord, nego je i prvi koji je ikad radio d44ac na 2 metra. Bar ne postiji nikakav trag o tome na internetu. Ali izgleda na nema problema za QSL uz $$.

Njegov prijatelj SM0JHF koji se vratio iz Cape Verde veli d44ac nema 2 metra. Naravno, pošto se d44ac bavi rent-a-qth biznisom postoji mogućnost da je neki njegov gost donio 2m stanicu, ali opet čudno da to nitko nije najavio na internetskim vhf stranicama. Moglo bi se o tome još pitat njegovog susjeda koji radi na 2m, d44td. Naravno, ja ništa decidirano ne tvrdim...

Citatom sam započeo, pa da i završim
Citat:
Ovako nevjerne Tome imaju prilicno  materijala za " raspravu"

DX QSO ipak nije stvar vjere, no čak i religozni ljudi imaju pravo na sumnju.

73 Zvonko

***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #36 : 14. Siječanj. 2014, 08:34:58 »
Hvala Zvonko, danas cu prijaviti vezu IARU manager-u za odx OZ1FF putem E maila.

Za QSL karticu cu dici dugorocni kredit i nadam se je dobiti i pored slke punice uokviriti.
Sto se tice rekorda ja sam tu najmanje kriv. Covjek pozivao ja se odazvao obostrani raport i kraj price.

Radioamaterizam nije hobi, radioamaterizam je ljubav a ljubomora je sastavni dio ljubavi.
Eduard

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #37 : 14. Siječanj. 2014, 08:51:36 »
Ha Edo, nemoj tako, veza je više nego intrigantna i ne vjerujem da ima ljubomore, radili su ljudi nekih stvari koje ja i ti nikad nećemo.

Ako treba sitnih dolara reci, imam viška s KV bandova - neka to bude moj doprinos epohalnoj 2m vezi.

Mislim da bi bilo OK ne donositi zaključke prije vremena i sačekati da karta stigne...

Slušao sam negdje na netu  vezu s RW1ZA/mm koji je bio na ribarskom brodu negdje oko Zapadne Afrike kako radi veze od 4000 km na 2m s nekim na sjeveru...kome bi palo na pamet nosit 2m i 9 el na ribe?

Ima nas raznih.

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #38 : 14. Siječanj. 2014, 09:03:40 »
Ma nema ni trunke ljubomore, Eduarde. Kao što sam napisao bilo bi mi drago da ti se posrećilo. I nisam tvrdio da veze nije bilo.

No sumnjati je ljudski, moraš priznati da s obzirom za iznešeno ima  elemenata za sumju...

GL s IARU Reg1 ODX listom!

73

Naknadni ispravak u 10:15 - zaboravio sam prije napisati, za za odx listu moraš navesti vrstu propagacija, pa ćeš se morati odlučiti za nešto....

« Zadnja izmjena: 14. Siječanj. 2014, 09:16:30 9a6ww »
***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #39 : 14. Siječanj. 2014, 09:47:29 »
Jedna anekdota, koja nije u vezi s sa tom diskusijom u drugom delu te teme , da ne bude neke nepotrebne zabune.
U oči Marconi 2m kontesta 2011 sam preslušavao  CW band sa modificirani ulaz RX - FT 225( nije bio problem taj uređaj ) , a posle sam htio ,da vidim, dal ima još koja aktivnost na SSB djelu, kad dođem nekde oko 144.150 MHz čujem SSB signal, i to UI4I zove  sa dosta snažnim signalom,šta prvo pomisliš  EME ?  Antena je bila baš u tom pravcu i luna je bila tek na horizontu, pozovem nazad,da vidim šta je to? ,naravno ništa, hi.Posle sam još  čuo RT4RO,UA9MA, UA9CDV pa RL3A i to + 20 Db po S metru sa predpojačalom , za EME su to puno prejaki signali sa tom opremom, onda razmišljaš odakle su došli ovi signali , u to vreme drugih propagacij nema, onda ti preostane ,da signali dolaze iz KV područja, ali kako ?
U to vreme je bio i KV Ukrainian DX contest.
Posle sam došao do informacije ,da može bit produkt  kombinacije FT 2000  sa transverterom Javornik IF 14 MHz , koji mi baš nije bio u vidnom polju , ali mi je bio blizu.
73 GS

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #40 : 14. Siječanj. 2014, 12:20:45 »
Da se vratimo izvornoj temi - evo jedne html stranice sa vrlo dobrim opisom evening TEP (2m):

http://home.iprimus.com.au/toddemslie/eTEP-Harrison.htm

a za usporedbu, evo i mehanizme afternoon TEP (6m):

http://home.iprimus.com.au/toddemslie/aTEP-Harrison.htm

Htio sam ovo već prije objaviti, no zaboravio sam url pa mi je trebalo neko vrijeme da to na web-u ponovo pronađem.

73

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #41 : 14. Siječanj. 2014, 14:09:35 »
Razmišljajući o cijeloj  priči sjetio sam se ovogodišnjeg obaranja MS rekorda sa vezom  S5YC<>EA8TJ
https://sites.google.com/site/9a7pjt/ham-radio-news/worldrecord144mhzmsqso-il18rj-jn76jg3376km
Mislim da je desetak veza isključivo EA8 + ostatak Evrope na  nekin način dokazalo mogućim vezu tropo ducta i MS-a.
Možda negdje u tome leži moguće objašnjenje ove veze kojoj i nadalje želim najbolji mogući ishod, ali me i stvarno , stvarno golica kako se ostvarila. Ne iz zavisti nego iz istinske znatiželje.

Luci , 1z

Luci, 9A1Z

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #42 : 15. Siječanj. 2014, 08:29:21 »
IARU Region 1 VHF/UHF/SHF/EHF DX Records

Region 1 DX RecordsBand   
Propagation   

Band   Propagation   Station A   Locator A   Station B   Locator B   Mode   Date   
Distance   Updated
144 MHz    TR    9A2KO    JN75IE    D44AC    HK76MV    SSB         
4838    14-01-2014 17:03:51
144 MHz    TR    M0VRL    IO70PO    D44TD    HK86NO    SSB    10-08-2011    
4106     
144 MHz    TR    G4LOH    IO70JC    D44TD    HK86NO    CW    04-08-2007    
4041     
144 MHz    TR    EB8BRZ    IL27HK    YT3I    KN05HP    SSB    08-06-2009    
3757     
144 MHz    TR    EI5FK    IO51RT    RW1ZC/MM    IK18PQ    SSB    15-08-2005    
3745     
 [1/2]

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #43 : 15. Siječanj. 2014, 09:01:41 »
U očekivanju Edijeve qslke, evo još malo lektire by DF5AI:

http://www.df5ai.net/Material/articles3.html#ArticlesDucting

Ima tamo još lipih stvari ;)
« Zadnja izmjena: 15. Siječanj. 2014, 13:59:43 9a6c »

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #44 : 15. Siječanj. 2014, 17:48:07 »
 Da ne citiram , nema smisla  jer ce se sam pripoznat ,

toliko truda ulagat za  "provjerit" tudu vezu  nije nista drugo nego  ljubomora, i to teska ,

spominjanje  $  i  potvrde  veze  je jako  , jako nisko ,

a onda  slag  na  kraju , . . . " taj  D44AC   uopce nema opremu  za 2m.  . .  jer  je neko   rekao  da nije vidio  uredaj"  , . . . ovo je  bez komentara  >:( .

I sad kad  ta  karta i dode , nekome  i tada to nece biti dovoljan dokaz  jer  je  ta karta  " placena" a  ruku na srce  , ne postoji  ni  video clip-ic QSO-a  koji bi bio nepobitan dokaz  . . . . za neke.

73 PJT

ps

ferata je dosla  u  st. 1877

= Kad se male ruke sloze sve se moze =