Autor Tema: Sezona 2014.  (Posjeta: 3488 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
Sezona 2014.
« : 27. Prosinac. 2013, 17:58:49 »
Sve ostaje kao prošle godine ili će biti nekih novosti?  :o

73 de 9a6ndd

Offline 9a4mf

• Jr. Member
  • **
  • Ja sam otvorena knjiga
Odg: Sezona 2014.
« Odgovori #1 : 27. Prosinac. 2013, 21:22:57 »
koliko ja imam saznanja, novosti će biti  :) samo strpljenja  ;)

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 29. Prosinac. 2013, 17:22:05 »
Nije puno još ostalo od ove godine, a i do prvog aktivitija nema puno dana... ali, strpljen, spašen  :)
Što se tiće novosti, ja bi u 9A QRP kontestu htio viditi portable kategoriju... a ostalo kako bude  ;) ..nemam nikakvih informacija sa strane, pa se previše i ne zamaram... polagano oštrimo naoružanje, pa se čujemo u kontestima u 2014.

73 de 9a6ndd

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 31. Prosinac. 2013, 14:21:01 »
Dok ne bude službenog 9A kalendara natjecanja, evo jednog kalendara raznih VHF-UHF-SHF natjecanja... http://9a1czg.wordpress.com/vhf-uhf-shf-calendar/ ...skupljeno s svih strana. Moguće su pogrješke jer nemaju baš svi još kalendare, a i možda koji kontest nedostaje. Nisam stavio 9A natjecanja tipa Lipik ili Dunja, idu gore kada se budu znali otprilike datumi i imali kakvih promjena... ako je netko siguran da "njegovo" natjecanje ide, neka pošalje info. Također bi volio nadodati i natjecanja iz nama drugih bližih zemalja... kao HA, E7,YU, YO, LZ... nisam baš našao updejtirane datume, pa ih za sada nisam stavio. Ako netko zna datume bio bih zahvalan na pomoći. Uskoro bi trebao osvanuti i malo drugačiji format kalendara, ali to će pričekati iduću godinu  ;D.

73 i sve najbolje u novoj godini!

9a6ndd

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #4 : 01. Siječanj. 2014, 18:17:50 »
HNY, sreću i zdravlje!

Evo malog dodatka. Počinje u veljači, ali je svake nadjelje. Ponekad se poklapa s nekim njihovim regionalnim kontestima, pa i našem activiti
http://www.d-group.it/dir/dir_regolamento.htm   ...
73!

Zvone

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #5 : 02. Siječanj. 2014, 07:16:04 »
službeni kalandar natjecanja napravljen još 16. 12 prošle godine i nalazazi se kod tajnika HRS-a, neznam zašto nije još službeno na stranici ali evo ga ovdje, u prlogu.

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 02. Siječanj. 2014, 08:22:18 »
Ajde, dobro. Znači kalendar i to službeni je tu negdje ;-)
Osobno mi se jedino ne sviđa (ovako na brzinski pogled) preklapanje 9A QRP s AlpeAdria UHF-SHF kontestom.  Možda je moglo biti i sretnijih datuma... ali možda ima i neki razlog koji ja ne razumijem  :-[ .

Zvone, hvala na linku za ove "nedeljne" konteste!

73 de 9a6ndd

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 02. Siječanj. 2014, 09:39:33 »
Vazanj,
SiSveti

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 02. Siječanj. 2014, 10:04:46 »
Pozdrav,

9A VHF QRP bi trebao biti u subotu 21.06, dakle subotom jer nema ni jednog natjecanja toga dana,
Tako je bilo i prosle godine.

Vremena za ispravak ima,

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 02. Siječanj. 2014, 10:48:18 »
Pozdrav,

9A VHF QRP bi trebao biti u subotu 21.06, dakle subotom jer nema ni jednog natjecanja toga dana,
Tako je bilo i prosle godine.

... možda bi bilo dobro da bude koje strano natjecanje paralelno, kako bilo više "posla". 
btw Da li su planirane kakve promjene u kategorijama za QRP natjecanje?

73

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #10 : 02. Siječanj. 2014, 11:58:21 »
Nema promjena u pravilima natjecanja, sve ostaje isto kao prosle godine.
Uvodjenje kategorija bilo bi kontra produktivno, ne vidim razloga usitnjavati vec nesto smo smo dovoljno usitnili  ;D
Preklapanje sa nekim drugim natjecanjem je razmotreno jos pri odlucivanju o terminu prosle godine i zakljuceno je da takvo preklapanje onda gubi na smislu qrp rada i rada u uvjetima na bandu bez smetnji.
Odaziv je bio zadovoljavajuci tako da sam misljenja da u tom pravcu i treba nastaviti.
Malo vise reklame pred kontest kod susjeda dovesti ce i do vece aktivnosti.

pozz
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #11 : 02. Siječanj. 2014, 12:07:33 »
Čini mi  se da ima nekoliko kontesta i na ovoj stranici, a koji nisu u 9A1czg listi. ( dva ako se ne varam).
http://vhfcontest.bfra.org/contests.html
Bugari su "dobri" u provjeri veza jer ako ne pošaljete log, vaša se veza ne prihvaća za bodove HI!
Prema tome ako odradire kojeg LZ, neka vam ne bude "teško" poslati log i na njihov "robot".
P.S. Ne znam da li koriste podatke iz našeg robija?!
Ima još jedan lijepi... Ja ga pokušavam progurati kod naših OMs, ali nema sluha.
To je CQWW- VHF koji omogućava natjecanje timova. (3. wekend srpnja)
Zašto ne napravimo neki naš VHF contest team?
73!  Zvone

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #12 : 02. Siječanj. 2014, 12:29:38 »
Uvodjenje kategorija bilo bi kontra produktivno, ne vidim razloga usitnjavati vec nesto smo smo dovoljno usitnili  ;D
Preklapanje sa nekim drugim natjecanjem je razmotreno jos pri odlucivanju o terminu prosle godine i zakljuceno je da takvo preklapanje onda gubi na smislu qrp rada i rada u uvjetima na bandu bez smetnji.
Odaziv je bio zadovoljavajuci tako da sam misljenja da u tom pravcu i treba nastaviti.
Malo vise reklame pred kontest kod susjeda dovesti ce i do vece aktivnosti.

pozz
QV

...recimo da mislim dosta drugačije od većine gore navedenoga, ali dobro, ako ide kontest po "starim" pravilima, raditi ću ga po tim pravilima... pa se svakako čujemo i u QRP kontestu ;-).
« Zadnja izmjena: 02. Siječanj. 2014, 12:45:58 9A6NDD »

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #13 : 03. Siječanj. 2014, 13:59:05 »

pozz
QV

Ma daaj,

a mogla se ubacit kategorija kao u A/A Cont.  nebu pod oblake ilitiga location above 1600m A.S.L. . . . bas bi bilo CooL  a  i nesumljam da bi bas u ovoj  cat. bila zestoka konkurencija  ::) !

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #14 : 05. Siječanj. 2014, 11:58:12 »
Ponovljeni i ispravljeni kalendar natjecanja za 2014 godinu. Uvažena ispravka za qrp natjecanje, ostala natjecanja idu kako slijede jer su međunarodna, čeka se verifikacija IO HRS-a da se službeno objavi ali do tada će biti neslužbeno objavljena na VHF portalu, ako ima još kavih izmjena recite na vrijeme.