Autor Tema: Vidovo 2013  (Posjeta: 2018 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6NDZ

• Newbie
  • *
  • 73 iz Bjelovara
Vidovo 2013
« : 19. Listopad. 2013, 21:21:54 »
Vidim da na robotu nije otvoreno ovo takmičenje, znači li to da ga nema već je samo activity sutra?

Offline 9a2vx

• Full Member
Odg: Vidovo 2013
« Odgovori #1 : 19. Listopad. 2013, 21:29:21 »
Pravila za Vidovo su iz 2012.
Ne znam da li su se naknadno nekome javili da organiziraju i ove godina.
Možga UKV manager zna više o tome?

Offline 9A6NDZ

• Newbie
  • *
  • 73 iz Bjelovara
« Odgovori #2 : 19. Listopad. 2013, 22:10:31 »
Vidim da u kalendaru stoji da je. Ako nema takmičenja nejdem ni ja na brdo zbog activity-a.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #3 : 20. Listopad. 2013, 08:24:05 »
Pozdrav
Organiaztor "Vidova" radio klub Brdovec otkazao je suorganizaciju navedenog natjecanja tako da je samo 10. period 9A Activitiya koji se naravno boduje za generalni plasman.
LP
Krešo-9a2hm
9A kontest koordinator
Kreso

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #4 : 20. Listopad. 2013, 12:28:30 »
Ma nemogu vjerovati da je Brdovec otkazal!!! A neki su se kleli kako aktivnost stalno raste.
NHF
73's de Leon 9A9L

Offline 9a4mf

• Jr. Member
  • **
  • Ja sam otvorena knjiga
« Odgovori #5 : 20. Listopad. 2013, 18:23:53 »
kome da se javi? Radio klub iz Lipika je tražio termin natjecanja u listopadu, odgovor nismo dobili,a termin je bolji nego kolovoz. Glavno da nam termin nije odobren?????

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #6 : 21. Listopad. 2013, 13:41:39 »
kome da se javi? Radio klub iz Lipika je tražio termin natjecanja u listopadu, odgovor nismo dobili,a termin je bolji nego kolovoz. Glavno da nam termin nije odobren?????

Vidi šta kaže UKV menadžer... S Željkom ne bi trebalo biti problema.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #7 : 21. Listopad. 2013, 15:00:41 »
Usput ga pitaj zašo ne rade magistralni repetitori i zašto ih vlasnici ne održavaju ( ili možda nemamo vlasnike magistralnih repetitora? ) HI!

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #8 : 21. Listopad. 2013, 15:28:22 »
usput ja pitam šta je to "magistralni repetitor"? tj. šta označava ta definicija? pokrivanje magistrale ili???

LP
K
Kreso

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #9 : 21. Listopad. 2013, 16:29:16 »
Nema se...nema...popapala maca...  :) I jos kad se uzme da sve ovisi o dobroj volji volontera koji nemaju vremena, ili novaca, ili oboje, odgovor se namece samo po sebi. Tako je kako je, bit ce jos i gore.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #10 : 21. Listopad. 2013, 16:31:13 »
 A pokrivanje magistrale , . .  to je kad se ista izgradi  pa se onda   pokrije asfaltom.
U dva sloja naravno  ;D !

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #11 : 21. Listopad. 2013, 16:56:03 »
Da. I onda dođe "onaj" pa uzme pare za farbanje tunela  ;D

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #12 : 21. Listopad. 2013, 21:09:58 »
Prije davno su se tako nekako zvali. iskreno, nisam "visio" na njima, ali činilo mi se da podrazumijevam, ako i mnogi drugi, na repetitorima na glavim " čukama" koji bi trebali pokrivati većinu 9A. Takvi su npr: Učka, koji je, kako neki kažu, pokrivao veliki dio zapadne 9A ( sjeverno-zapadne). Tu je i Petehovac koji radi ako ga nitko ne aktivira, a onda počinju smetnje, zatim Velebit, preko kojeg sam i sam bez problema radio iz JN75SP sa središnjim dijelom Istre sa 5W. Naravno da je treći na Sljemenu, kojeg ni sa 50W ne mogu "okinuti" na udaljenosti od 45km. Tu bi imali nešto za reći i južni djelovi 9A i istočni nabrojiti bar 2 takva koji na žalost ne rade, a nisu prenijeti na ovlasti upravljanja županija, ali zato su ipak pod "kapom" HRS, a usput želimo imato "SIGURNE" veze za bilo kakve nesreće koje nas mogu zadesiti. Evo 100 posto sam skrenuo s teme i duboko se ispričavam svima koje sam time uvrijedio, ali kada ste htjeli čuti moje mišljenje, eto vam ga. Mislim da naši koordinatori iliti menadžeri zaista trebaju sjesti i riješiti te probleme, bez obzira da li su to znali ili ne, kada su se prihvatili te dužnosti.
P.S. To sam napisao u ovoj temi jer zaista smatram da je davno prije UKV manager trebao izbrisati kontest koji se ne održava jer je organizator to otkazao ili nije obnovio projekt za ovu godinu.

P.S. Ne svrstavam ostale vrle i zaista predane ljude koji rade na organizaciji UKV natjecanja.
Prvenstveno Tebe Krešo, kao i Miljenka, jer da još nemamo vas dvojicu, mogli bismo zaboraviti VHF i UHF aktivnost. Vama SVE Čestitke i želje da vas ne pokoleba naše trabunjanje !!!

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #13 : 21. Listopad. 2013, 21:37:39 »
Ajde da razjasnim situaciju u detalje...
Rukovodstvo RK Brdovec se žalilo da im je otežana organizacija Vidova u siječnju mjesecu zbog zimskih uvijeta i nemogućnosti izlaska u portabl kako bi mogli napraviti što više veza sa natjecateljima i tako promovirati svoj klub.
Nakon što je RK Louis Braille otkazao suorganizaciju 10. perioda, isti je predložen RK Brdovec.
Ove godine je to trebalo biti prvi puta izvedeno i kako se približavao datum natjecanja, 17.10. poslao sam mail sa upitom o novim propozicijama predsjedniku RKB te ubrzo dobio odgovor da ne namjeravaju suorganizirati niti ovaj termin zbog dugovanja u podjelama nagrada održanih natjecanja.
Eto to je cijela storija.

PS
od "magistralnog" repetitora rađe bi volio slušati o "nacionalnim, regijskim, lokalnim" i inim repetitorima kojima bi se definiralo područje pokrivenosti, a ne trasa!!

LP
K
« Zadnja izmjena: 21. Listopad. 2013, 22:00:52 9A2HM »
Kreso