Autor Tema: 9A Activity  (Posjeta: 2136 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
9A Activity
« : 29. Rujan. 2013, 16:29:46 »
Pozdrav momci, i djevojke naravno!
Ma nešto sam razmišljao u vezi 2. perioda Activitiy-ja pa bih to iznio više kao sugestiju (možda i prijedlog).
Još 2 perioda do kraja ove godine pa možda nije loše da ljudi razmisle. Znamo da je suorganizator ovog perioda ekipa iz Broda i kada bih Vam ja opisao moja iskustva iz takmičenja u februru mjesecu, treblo bi
mi podosta prostora i vremena. No ja ću se zadržati na posljednjem 2. periodu Activity-ja. Ja sam kao i 
svake godine pošao da odradim ovaj cotest. U Gračanici je padala sitna kišica (a kome će naškoditi malo
kišice) i ja sam se uptio na Javor 658 m ASL. Kada sam bio kod Vuzletove farma (oko 500 m ASL) ta kišica je prešla u snijeg. Ali ja se nedam smesti. Nabacim lance i polako prema vrhu. I idem ti ja kad odjedanput
zapadoh u snijeg i moj GOLF ni naprijed ni nazad. Ja izađem napolje i potražim lopatu kod Mujine vikedice
i onda lopataj. Boga mi sam se nalopatao dok moj GOLF konačno nije bio slobodan. Onda fino se okrenem pa onda nazad neobavljena posla. Uz put kupim kilu pečenja da sperem onu gorčinu koja mi se stvorila u
grlu. Eto tako je to bilo. Možda ne bi bilo loše da Brođani svoj termin prebace u 3. period Activity-ja jer je
ove godine termin 17.03. bio slobodan! Ja to onako, samo predlažem, jer mi iz Bosne ćemo ipak imati u
martu bolje vrijeme nego u februaru mjesecu, a to je i prilika da možemo izači na neko brdo pa da se
takmičimo. Molim i organizatora da razmisli o ovom prijedlogu i da nas Bosance učini sretnim. Neću da insistiram jer vjerovatno Radio klub iz Broda ima svoje planove, ali samo da ljudi razmisle. Ja toliko.
Mnogo uspjeha svim takmičarima u posljedna 2 perioda i da postignu što bolje rezultate i što veće QRB-ove.
73, Nedim E74G

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
Odg: 9A Activity
« Odgovori #1 : 30. Rujan. 2013, 08:08:51 »
Mislim da je pečenje definitivno spasilo stvar.  ;)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #2 : 30. Rujan. 2013, 11:12:13 »
Pozdrav Borise!
Ma naravno da je pečenje spasilo stvar, ali da ti kažem da kod nas toga ima na svakom koraku. Dok sam 
radio sa Golog brda na Majevici (sada mi momci iz EBS-a ne daju da radim sa ove lokacije jer im smetam),
u povratku uvijek svratim u Borik a tu je pečenje da ti voda na usta poteče, pa onda sa Javora, a sada sa
Hotilja. Ma ima pečenja koliko ti duša zaželi, a kako je ove godine ponijela šljiva, bit će i rakije više nego
vode ;).
73 Borise i sve najbolje! E74G, Nedim

Offline 9A1IW

• Sr. Member
    • Photobucket galerija
« Odgovori #3 : 01. Listopad. 2013, 10:13:02 »
To se zove doping!  :D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718

http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #4 : 01. Listopad. 2013, 21:15:32 »
Ma jok Borise, nije u pitanju doping. Znaš li šta pričaju u čršiji kod nas? Kažu, sledeća godina će biti još bolja,
pa požurite da popijete od ove godine jer će vam trebati suđe  ;). Hajdi živjeli!
73, E74G

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #5 : 18. Listopad. 2013, 16:47:33 »
Pozdrav svima!
Ovako izgleda 1. period 9A Activity-ja kod nas u Bosni i sve to na temperaturi od minus 20-tak stepeni celzijusa, a još ako morate ići na konak onda je to prava uživancija  :-\
73, E74G Nedim

Offline S58M

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 18. Listopad. 2013, 17:55:33 »
Ali, Nedim, i ovo ima svoj gušt...zato je ovaj hobi tako interesantan, HI...

73 do slušanja

Dare S58M

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #7 : 18. Listopad. 2013, 18:30:01 »
 A ovako kod nas ,  .. .  "malo" Juznije  ;) ,

https://picasaweb.google.com/lh/photo/SewOEHWiopGrKKSw1641XtMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #8 : 18. Listopad. 2013, 18:48:51 »
Ma naravno Dare, ko nam je kriv što smo izabrali ovaj hobi. Ne žalim se ja na ovakve uslove rada, važno
je samo da se može izaći na lokaciju (u ovom slučaju to je Javor JN94CS) jer u normalnim uslovima ovdje
je snijeg oko 1m debljine, i onda tu nema pomoći, šta ćeš :( Ma znate vi u S5 kako to izgleda!
Živio Dare, čujemo se!
Nedim E74G 

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #9 : 18. Listopad. 2013, 19:23:30 »
Pozdrav PJT.
Jako je lijepo kod vas "malo" Južnije, ali evo kako izgleda kod nas ista lokacija samo drugo
godišnje doba.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #10 : 18. Listopad. 2013, 19:34:43 »
 Cekaj,

jeli ti ostavis i auto i antene priko zime gori  - sve izgleda isto  ;) !
Evo ajde  i kod nas koji put  zaladi  ;),

https://picasaweb.google.com/111532806343221746008/9AZimskiUKVKup2009?authuser=0&feat=directlink

73 PJT

= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline E74G

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #11 : 18. Listopad. 2013, 19:56:35 »
Ma svaka Vam čast "bunkeraši". Zaista se imate sa čime pohvaliti. Svako Vam dobro želim i puno uspjeha
u daljem radu!
73, Nedim E74G