Autor Tema: IARU VHF 2013  (Posjeta: 9787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
Odg: IARU VHF 2013
« Odgovori #15 : 09. Rujan. 2013, 13:32:23 »
Gogo,
nazalost ich nije bilo vise mada su se culi kao OK stanice. Jedan od njih se javio po drugi puta da kaze da sad kad je okrenuo atenu prema nama Signal S9+10dB
nazalost poslije 03:00 lokal tuga

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #16 : 09. Rujan. 2013, 17:22:59 »
To nije statistika već naučna fantastika !
Nisam znao da tako dobro ide iz JN77 ili je to po onom ..ne bije boj svijetlo oružje već srce u junaka.

Čestitke!

1z
Luci, 9A1Z

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #17 : 09. Rujan. 2013, 20:06:31 »
Evo mali osvrt na IARU VHF kontest. Ima link na slikice i QSO map.
http://9a1czg.wordpress.com/2013/09/09/iaru-vhf-2013/
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #18 : 09. Rujan. 2013, 21:16:36 »
Imao sam najbolju zelju odraditi barem dva sata u natjecanju ali na kraju je sat i dvadeset minuta bilo sve.
Nakon sto sam dosao na lokaciju, JN75BombaAtomica, zasjeo sam u hlad pod barac (od Terana) mozak na rezervu, pogled prema Rt kamenjaku i dalje prema platformama Ivana te prema pucini.
Onda je na stol dosao rucak, koji sam pokusavao odbiti pravdajuci se natjecanjem ali niks, tako da se dobro pojelo i sve sta slijedi.

Nakon toga se montirao antenski sistem (2el. yagi) na dvije cijevi od suncobrana bricvrcene za barac sa elasticnom treger trakom, i pripalio glvni i jedini primopredajni sustav podesen na najvecu snagu (FT-817d).
Nakon toga sam pripalio Tucnak2 na Linuxu i krenuo u pohod.
Iako je bilo vec 13 sati i propagacija je pala uspjelo se cuti i odraditi par interesantnih polja i qso-a, JN52, JN40, JN42 i onoga iz JN73...
Onda sam si priustio sadomazo tretman i spojio se na KST chat preko malog Sony Experia telefona, pratiti poruke na malom ekranu je bilo too much, u dvije rijeci = Acid House.
Naravno, javljali su mi se poznanici i pitali: Sta radim na, za mene dugim valovima, hehehe, susjedi Mikrovalci...
Podjelilo se nesto bodova i gotovo.

Vise sam slusao, manje pozivao i malo pratio rad nekih postaja.
I dalje se kod pojedinih postaja naslucuje pristup tko nabije - taj dobije, gdje jednostavno pozivaju kilowatima u svim smjerovima a slusaju samo jedan, rekli bi u zargonu ,ne cuju jedan k...c, ali dobro, svatko ima svoju zabavu, ali njihova remeti ostalu.

Izuzetno mi je drago da "Alpski Bosanci" nisu imali takav pristup, culi su moj poziv iz prve, mada im signal nije bio uopce jak, naravno zbog moje lokacije gdje sam bio zatvoren u smjeru sjevera. Adi, ona tvoja kutija sta salta antene na prijemu dobro radi, svaka cast. Nadam se da cete zauzeti prvo mjesto, sto je lako moguce po prijavljenim rezultatima, stvarno dobar score, respect. Iz vase statistike se vidi puno, natukli preko 350 DL, zavidan broj 9A, iznenadjujuce velik broj YU i iznenadjujuce mali broj I postaja... mislim da ste mobilizirali sve OE postaje koje imaju SSB :-)

Eto, to bi bio moj rezime natjecanja  u kojem mi je ODX 622 Km sa postajom u JN40 na IS0, zahvaljujuci S59DGO, TNX decki.

Naravno, kao i uvijek, sve ovo je dokumentirano tonskim zapisom, pa oni koji se zele cuti nek posalju upit  8)

pozz
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #19 : 10. Rujan. 2013, 06:52:27 »
Adamski, hvala za poene. Kad si odgovorio, cuo si se sasvim solidno. Nisam bio siguran, dali je lokator bomba bomba, ali mi Hrle potvrdio bomba atomica HI.
A to što piše GG je živa istina o svijetlom oružju i..................

Offline 9A3AG

• Newbie
  • *
« Odgovori #20 : 10. Rujan. 2013, 07:13:42 »
I dalje se kod pojedinih postaja naslucuje pristup tko nabije - taj dobije, gdje jednostavno pozivaju kilowatima u svim smjerovima a slusaju samo jedan, rekli bi u zargonu ,ne cuju jedan k...c, ali dobro, svatko ima svoju zabavu, ali njihova remeti ostalu.

hmm.... Adame, ne znam dal ovo ide nas ali pošto te nemamo u logu moglo bi ići...  :D

radili smo sa 2 sistema koja su veliku većinu vremena okrenuta N/W-W deg ili E-SE. Bilo je u planu postaviti još jedan sistem ali nije se stiglo....

žao je i nama za svaku vezu koju ne odradimo (možda bi ih se skupilo da prebacimo 300k), ali ispalo je kako je....

bude valjda bolje u MMC....

73 i isprika svima koje nismo čuli a zvali su nas....

Saša 9A3AG@9A2L

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #21 : 10. Rujan. 2013, 11:08:47 »
Još jedna zanimljivost, u 24 sata odrađeno je 28 dxcc  i 132 qth lokatora.
Nakon 4 sata rada imali smo vec 400qso. A 200k pts stigli u 1840z, odnosno 4 sata i 40min od pocetka natjecanja.

73 UN  

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #22 : 10. Rujan. 2013, 11:20:40 »

hmm.... Adame, ne znam dal ovo ide nas ali pošto te nemamo u logu moglo bi ići...  :D

radili smo sa 2 sistema koja su veliku većinu vremena okrenuta N/W-W deg ili E-SE. Bilo je u planu postaviti još jedan sistem ali nije se stiglo....

žao je i nama za svaku vezu koju ne odradimo (možda bi ih se skupilo da prebacimo 300k), ali ispalo je kako je....

bude valjda bolje u MMC....

73 i isprika svima koje nismo čuli a zvali su nas....

Saša 9A3AG@9A2L

Sasa pozdrav,

U ovom natjecanju vas nisam cuo, jer sam radio jako kratko, tako da se opaska ne odnosi konkretno na vas u ovom natjecanju, mada je ovaj problem kod vas posebno bio izrazen u zadnjim natjecanjima u kojima sam vas dozivao i pokusao odraditi. Najcesce sam trebao pozivati u nekoliko navrata, u par sati, pa onda neako kilavo ipak to odradimo.

Takvih postaja ima nekoliko u S5 i 9A dok kod Talijana tih problema nisam primjetio.
Naravno da je svima u cilju odraditi sto vise i da to nije namjerno tako ali i dalje ostaje taj problem.

Najednostavnije bi bilo da stavim par takvih snimki, ali sumnjam da se netko ne bi nalljutio, pa onda bolje da to ostavimo za rasprave kad se nadjemo, naravno u cilju kako oboljsati kvalitetu natjecanja.
OE1W znam da je radio sa vise sistema ail oni iako puno slabiji nego druge stanice primile su poziv bez problema, iz prve.
To je zato jer na prijemu imaju tehniku koja im zavrti sve prijemne sisteme pa tek onda u novi krug CQ.

Evo tu leze oni bodovi koj vam fale do 300K  ;D
Pozdrav cijeloj ekipi i cestitke na rezultatu.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2AE

• Newbie
  • *
« Odgovori #23 : 10. Rujan. 2013, 14:37:44 »
Pozdrav zaljubljenicima na 2 metra. Nije gušt samo raditi u kontestu već i planirati slijedeći i opet slijedeći ....
Svaki puta neka želja za poboljšanjem koja se nikad ne ostvari u 100% već se prebaci na slijedeći ...
Jedan od ciljeva je bio dostići prijatelje iz Slovenije s ovom opremom i ovim načinom. Ima prostora za poboljšanja i automatizaciju i to će biti u slijedećih 10-tak kontesta realizirano. Kako kod svih tako i kod nas postoje prioriteti a radioamaterstvo je ipak hobi i za njega "krademo" vrijeme iz ljubavi  ;).
Osobno sam sretan da su dečki u OE napravili super rezultat. Vidi se da samo složne i odvažne ekipe pobjeđuju!
Mi smo otvoreno društvo i ovaj puta smo imali pomoć u radu od Kreše. Nadam se da će nam se još netko pridružiti pa da smo još jači tim jer više tehnike iziskuje i više operatora, više koncentracije a bome na kraju i više "gušta" i novih ideja...
HVALA svima na bodovima

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #24 : 10. Rujan. 2013, 17:56:39 »
Kao slikovni prilog za VHF IARU kontest, evo slike sa banda  u mirnim periodima. Nije SDR Javornik pa da stoički podnosi glavne aktere no nisu ni glavni akteri bez ERP-a. IC7000 u paraleli malo bolje prolazi tako da je iskoristivo 180 deg horizonta.

Ali ne zaboravite da je to na samo 6el yagi skoro na zemlji usred Čakovca.

Po onom što sam malo slušao dobre prilike na DL.

Još jednom čestitke svima , a ja se ostajem držati viših frekvencija ili  počinjem skidati elemente sa antene  ( dok ne dođem na dva kao QV)   ;)
U prilogu slika SDR demonstratora koji je kriv za gornje slike: full  RXTX paralel SDR monitor + AD6IW  LNA   za SDR i RX od 28 do 900 MHz. Isprobano full CW brake in do 25W.

1z
« Zadnja izmjena: 10. Rujan. 2013, 18:13:51 9A1Z »
Luci, 9A1Z

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #25 : 10. Rujan. 2013, 20:57:13 »
Luci, pa bilo bi ti lakse da si taj sdr zakacio na IF uredjaja...
S obzirom da se koristi DVB-T SDR nije ni toliko lose...
Sad vidis kolika ti je mala dinamika tog sdr-a naspram komercijalnom uredjaju.

By the way, izgleda da Austrian boys nece biti prvi, ekipa 5P5T je bas razvalila sa 482k i 916qso, steta za ovu jedinstvenu priliku. Kad ide dobro, izgleda da ide svima  8)

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #26 : 11. Rujan. 2013, 03:45:11 »
Navodno je contest i dogodine? Bez extra prilika bi vjerojatno druga situacija bila, ali tako je to.
Kad pogledaš njihovo iskorištenje azimuta, kao da su 80% uradili na 8x3 u smjeru 210 stupnjeva listajući DL callbook.

Svakako dobar contest za svih, kad se u mom selu nije mogla naći slobodna frekvencija, onda mogu mislit kako je bilo na sjeveru.

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #27 : 11. Rujan. 2013, 07:37:53 »
Nije ništa novo, da su Danci postigli više poena nego mi. To smo znali več minutu poslije završetka takmičenja. Sa 150 veza manje imaju fantastičan prosjek od 526km po vezi, dok je naš "samo" 432km . Svi znamo, što je napraviti +150 veza, ali sreča je ovaj put bila na njihovoj strani :(  Ni odx jim nije bolji a ostalo čemo vidjeti iz njihovog loga. 

Offline 9a6ww

• Sr. Member
  • 9A1CAL member
« Odgovori #28 : 11. Rujan. 2013, 07:40:21 »
Evo kako se je čuo 5P5T kod S50C: http://www.youtube.com/watch?v=9bDLwl-lRto

Dobre propagacije + super lokacija...

***  S OBZIROM DA SE VIŠE NE NAMJERAVAM  JAVLJATI NA HRVHF FORUMU, molim eventualna zaostala pitanja na e-mail adresu koja se može pročitati na: http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=2646.msg25122#msg25122

Offline S59GS

• Sr. Member
« Odgovori #29 : 11. Rujan. 2013, 09:46:40 »

Dobre propagacije + super lokacija...

Zvonko, imaju još rezerve , imaju 1KW snage ( 2012,20111....)
http://www2.darc.de/ukw-funksport/ukw/Ergebnis/iaru/archiv/vhf-2012.pdf
a i diesel generator je odradio svoje od samo  30 KW -a  ( 2011 .......)
http://www.hiking-trail.net/video_youtube/5P5T%20Region%201%20VHF%202011/fsAubUyEk08
73 GS