Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 529650 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #735 : 22. Veljača. 2009, 01:06:28 »
Naravno ..poštiman i izmjeren   ...filter....gubici na njemu ..0.35 dB...malo....! Bude korišten samo na PRIJEMU.... RX linija...predaja preko EME filtra i drugog coax-a (cellflex) ..direktno iz lineara....SWR metar ...coax relej u ulazu djelitelja snage..i antene..najkraći put do Mjeseca i nazad....prijem...antene...djelitelj... coax relej...LNA..u RX ..transverter...tako izgleda sistem...maximum na PRIJEMU I PREDAJI...! A razmišlja se i o stavljanju RX konvertora 144-28 Mhz ...Gore...iza djelitelj i coax releja...pa se vodi signal 28 Mhz ODOZGORA DO DOLE ..do transivera...maximalni dobitak na prijemu..nikakvi ili slabi gubici na 28 Mhz liniji..ako treba nadomjesti se na prijemniku za 28 Mhz....dok Power(144 Mhz) ide isto maximalno drugim kablom u antenu...semplice ...? Ah ..ima par konbinacija...ali svakako razdvojit prijem-predaja...puno se dobije...NE SAMO ZA SLABE SIGNALE ISPOD ŠUMA ..NEGO I ZA NORMALNE TROPO VEZE...i još visoki IP....ŠTO OŠ BOLJE...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #736 : 22. Veljača. 2009, 16:07:30 »
Ajde da malo rastu zazubice ovima na 4m http://gd0tep.com/wsjt/4m/World_1st_on_4m.htm

73 de 9a2d

P.S. A nama običnoj raji ostaje samo da nijemo promatramo njegovu kolekciju QSL-ki http://www.gd0tep.com/risque/collection2.html

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #737 : 22. Veljača. 2009, 17:21:59 »
Zaista lep uspeh a meni jos vise drag jer sam na neki nacin ucestvovao u ostvarenju ove istorijske veze

Naime, ZS6WAB je radio sa 2 x 10 el yagi koje sam ja dizajnirao, slika je na mom web

http://www.yu7ef.com/ef0410.htm

Popa, YU7EF

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #738 : 22. Veljača. 2009, 18:27:11 »
Popa, svaka čast. Ja ga čekam via TEP. Još dvojim da li su mi ljepše antene ili one QSL-ke.

73 de 9a2d

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #739 : 23. Veljača. 2009, 01:00:35 »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #740 : 23. Veljača. 2009, 07:22:15 »
GM,
slusao sam prije sedam dana prvi pokusaj GD0TEP i LX1JX ...naravno na 4m, kod mene se cuo sam jedan period.

Sa dodatnim preptpojacalom sigurno bi to bilo islo bolje i da je mjesec meni bio na zapadu.

73

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #741 : 23. Veljača. 2009, 16:47:40 »
NIJE VIŠE QRP.....RUBRIKA....DVA KABLA KOAX...JEDAN TX DRUGI RX...NA PREDAJI SE DOBILO...NA PRIJEMU..VIDI SE SUTRA....? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #742 : 23. Veljača. 2009, 23:18:16 »
DVA KABLA KOAX...JEDAN TX DRUGI RX...NA PREDAJI SE DOBILO...............

Ja sam od onih koji su jako.... jako.... sumnjicavi kada nema ni trunke SWR-a ??
Mozda je stvarno sve savrseno dobro, ali...mozda je nesto i u protufazi !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #743 : 24. Veljača. 2009, 00:35:58 »
Bene....stavio sam BIRD-a da to izmjeri pošteno..i ako sam negdje pročitao sa i on griješi....oko 5 posto...sitnica prema ovim jeftinim SWR-ovima....daklem ova Daiwa  (znao sam to i prije) laže oko 20 posto..pa tako je sada ispalo na BIRD-u oko 800 W. a kada okrenem sondu ( koliko vraća..) ...jedva pomakne kazaljku na instrumentu....! BIRD...mi je glavni instrument za mjerenja izračene snage....ne koristim ga pri radu...(instrument je jako osjetljiv.(mikroampermetar)..jedan je bio riknuo..pa je bili dosta muke ga nabaviti...u Italiji je duplo skuplji nego u USA....ovaj je kupljen u America...) Koristim ove jeftine Daiwa....perce ....? ...perce pri radu na EME..ili ostalo...tisuću puta se pokrene gore-dole..pokazuje abaut..da snage ima...SWR isto...i nije mu se ništa desilo do sada...može stati..imam još par Daiwa..isto isprobane...i drže vodu..? Inače linear vuče oko 850-900 mA kada je u pogonu...drajv je nešto veći...oko 50 W.   s struja mirovanja je oko 100mA....HLAĐENJE JE DOBRO  (to je najvažnije) pa zrak na izlazu je TOPLI....NE VRUĆ....samo tepli ? Va bene....? Inače..vršena su ista mjerenja sa BIRDO-m ...na Tonni 17 Elem...isto povrat je bio zanemarljiv....te na 432 Mhz...Tonna ...ali sa malom snagom ..oko 50 W.   ... isto sve ok...pa i u ovom slučaju koristim Daiwu...za svakodnevni rad...momentalno sa malim parabimom od 18 Elem. Eeee...drajvo sam to i sa 50-70 W.   ide Kila van...ali se previše grije i vuče preko Amper struje.....zahebano..na max. granici za te cijevi...? Ali uz jače hlađenje bi išlo...ali mi je dovoljno i ovo ...naturlich...? Pitam se koliko je postojučih lineara izmjereno na BIRD Watmetar....? Nego GS35B..2 Kile..it.d....ali mjeren ja linear sa TRI 4CX250B...u paraleli i uz 15-20 W. daju 1600 Wati outputa....molto bene..taj linear uradjen po Gos. Dobričiču ! Ok....tko ne belive nek dojde sim....ak bude palamudio..loše će proći...ak bude hvalio...na ćevap kod "Feride" ! Točka...! Sumnjičavi Damir..dužan čevap...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #744 : 25. Veljača. 2009, 21:14:27 »
EME-jaši u Firenzi...prošle godine...! Malo mlađarije...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #745 : 26. Veljača. 2009, 00:24:24 »
Prekrasan goblen!
U prvom redu zapazih K1JT - tatamatu WSJT-a. A tu je i I3OPW, GHz majstor...
Na niže sve ostale manje ili više poznate face sa UKV opsega...
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #746 : 26. Veljača. 2009, 16:06:18 »
 Kako se vidi na slici svi su  ili osidili ili  ocelavili   :o  . . . . pitam se zasto   :P   ?

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #747 : 26. Veljača. 2009, 17:11:25 »
Ma Jure....broj godina in je prošiša broj postola!
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #748 : 26. Veljača. 2009, 23:04:28 »
Ah...da vas biju kilowati u glavu....sem-sem look and you...? Uradjeno 15 likova na slici...i poslate-primljena Qsl-ke..? Daklem....sredjen transverter...uradjeno nešto novih pozivnih znakova te uobičajene jake stanice ..gledane -primane izvrstno...što je glavno...ŠUM manji a osjetljivost odlična...to je velika stvar....da prijemni sistem sada radi BOLJE nego fabrika ...razni FT ejci i ICOM-i.....? Prilažem sliku kako se čuje -vidi far ..IZ3DVW...večeras...(propagacija je dobra...9A4QV danas bio na brdu ..  Goli.. 545 m/nad morem   tu je čuo R 0 ..from Split..i održao čak vezu..i to sa 9A2JG.....(2JG se prepo da nije koje snimanje opet....te zamuckivao pri govoru...i šta se sad misli bidni Koki....ta stalno ga prate i snimaju...?)....luk na tuk...! Dunque...far dolazi na trans+ IC 703   55    po blesimetru...dok na FT-ejca 51...jedva mrda ...? Da je propagacija dobra..vidi se na Skimmer-u ...kvaliteta nosioca...signala....? Inače Skimmer dekodira i mnogo slabije signale...(stavio sam prije nekog vremena sliku prijem CW signala via Moon) Teknika Narodu  Narod je neće..! Tja. Ah...digital mode.....bene toliko za danas...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #749 : 03. Ožujak. 2009, 00:08:48 »
Evo da čestitam Popi na njegovom dugogodišnjem radu koji je napokon na jedan način nagrađen i priznat od šire javnosti.
Nama kojima je poklonio vrijeme za posebne dizajne (zahtjeve) već smo mu odavno zahvalili  ;D

http://www.wimo.de/frameset_e.html
(kliknuti na New products)

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz