Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 527009 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #720 : 16. Veljača. 2009, 11:03:34 »
Dobar dan..! Yes....dobar forum VHF DX Italia....pratim ga redovno....a tamo na 3.5 Mhz bila je jedna grupa konstruktora  iz Italije koja se redovno nalazila na frekvenciji .... prava visoka škola o raznoraznim gradnjama ..podešavanjima ..i o svemu ostalom vezano za to...i uvijek se čuje nešto novo i što je posebno za istaći uvijek su duhoviti i zabavni...jer tko u Italiji postigne karijeru ..pjevača...glumca i slično..pravi je genijalac...pošto su oni sve to sa rođenjem..i konkurencija je golema ! Desetljećima pratim njihove časopise...zbilja su dobri ..RADIO KIT ..CQ ELETTRONICA...RADIO RIVISTA  (dijele višak starih brojeva na "fierama" ) i poznavaoci jezika mogu puno naučiti iz njih..? Naročito RADIO KIT....KOJI JE VRHUNSKI ČASOPIS O NAŠIM STVARIMA.....svi mi ovdje..od Umaga..Poreča ..Pule ...Pazina...Rijeka ga redovno čitamo ! A može se i skiniti sa Net-a kompletna starija godišta...? Teknika narodu-narod je neće ? Bo...! Daklem...juče je ekipa bila aktivna..puštao se ATV sa terena ...držani su govori preko ATV...emitirano dosta stvari....sve zahvaljujući 3XZ..4QV...3EAL...2KO...i ostalim ! A još kada se aktivira ova strana..gdje nam je kraj...? Na Mjesecu..? Bio kontest na dva metra....dosta loša propagacija ..ali se čulo ipak..."redovne" 9A i I3..I4..I5..I6 stanice...! EEEE...uradjena nova Zemlja via Moon...Estonija....ES3RF...i to uz veliku degradaciju...priman -21 dok ja -23....sasvim zadovoljavajuće....i naravno korišten new transvertitor..koji se pokazao veoma dobro na prijemu.....šum je nizak što je najvažnije kod toga ...a naštiman na "uho" ...ali bude naštiman sa instrumentacijom....i ovako je na prijemu BOLJI nego ova ostala tvornička aparatura...? Osim IC 202...? tu je negdje...? Bila i međunarodna-interkontinentalna VHF-UHF-SHV " konferencija" (via eho-link) koja je poduže potrajala i mnogo dobrih stvari se je čulo od vrhunskih UKV-e majstora...sempre se nešto nauči i čuje ! Bene....dole je EME a propagacija loša...i ipak ide....treba probat..bolan...a da viđena na EME chatu   9A2AE...Zvonko....radio sa R stanicama..?  Dosta kratko...i to kada je Mjesec bio nisko..(whitout elevation ? )...Evo ...na dva metra propagacija se rapidno popravila....noćas se far IK4 jedva čuo a sada 59.....evo čemu služe farovi..? Andiam avant..! M.
Martin 9A3GE

Online 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #721 : 16. Veljača. 2009, 14:39:32 »

Sad da me volja, izvukao bih ti ispod stola ulaz iz "velikog kanala" (NMT) da vidiš što je frontend i helix filteri pa onda jedan mixer je li +17 ili +23dBm, neka me Mike ispravi. Naravno na ulazu su MGF1601 jest da dobro radi i 10ghz izlaznom pojačalu ali neka ga tu na ulazu, nek i on potroši malo više stuje, glede boljega IP3  ;D

To bi bila, stara tehnologija, a za sve ostalo od prije par godina napokon USArmy free Norton amplifier tehnologija ulaznih pojačala. No tu bi nam AD6IW mogao objasniti kako to funkcioniše :o

QV

+23 dBm ::) :P ;D   Zvjerka  :o
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #722 : 16. Veljača. 2009, 15:01:40 »
Sramota me reć, ali taj san ulaz za 432 nabavio od HA4XN prošlo ljeto - 2xMGF11601 paralelno, spregnuti wilkonsonovim djeliteljem, s bandapassfilterom...cijena - prava sitnica...

Ima i kompletne ulazne krugove i svašta, a sve za siću...

A naš bidni Martin se pati s onon lemilicon :D

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #723 : 16. Veljača. 2009, 16:00:08 »
Gogo,

nije valjda tolika gužva dole kod vas na 70cm da vam treba high end ulaz za taj band? Ja znam da vam je 2m prenapučen i da R2 sa Braca sijeva i da treba dobar selektivni ulaz da se to izolira, nisam znao da i RU5 na Biokovu zadaje probleme  :D :D :D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #724 : 16. Veljača. 2009, 19:21:35 »
Ala ...Madjarska stvar....pomogne u gužvi....to je ono ..from Opatija...sve znamo..? Jeli to ikušano u živo....? Bene..al ne pomogne kad su jaki signali...ni da je 46 dB....? Be..? Evo spojen komplet home made..prijemni dio 144 -28 Mhz i sasvim dobro radi...sve od lemilice...? Ha..! Snimljeno...pa će već biti postavljeno na "MOJ-TVOJ TUBE" kako se već zove..(inače postalo molto popolare a Radioamatori Croati) ...a još.....što sve ima...video ..zvučni zapisi..papiri..dokumenti....cccc...? Sve R.A. stvari...naturlich....! Saluti UKV-jaši i ostali...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #725 : 16. Veljača. 2009, 19:47:44 »
Je moš mislit koja je luda aktivnost ovde kod mene...

Nije u tome štos, nego di možeš to dobit za 200 kuna? Polemljeno, izmireno kod HA8ET, 1 dB NF, oko +27 dBm IP3... I još donija u M. Dragu tebi pod nos, he he he...

Imao je i neke kompletne ulaze koji se mogu preštimati za 70 MHz, super mixeri, 100 W 432 MHz PA za 300 kn i slično.

A ionako sam ćorav ka kokoš i ništa ne vidim, od ovog časopisa zaradio sam cilindre na oba oka i sad čekam neku kintu da ih stavim na nos, jer ni čitat ni pisat,a posebno lemit ne mogu ništa... jedva suđe operem ljudski...

Bit ću sretan ako do ljeta uspije složit bar ovaj kV QRO koji mi na stolu kupi prašinu skoro 2 godine...

A ostalo znaš.

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #726 : 16. Veljača. 2009, 20:39:20 »
Polemljeno, izmireno kod HA8ET, 1 dB NF, oko +27 dBm IP3...
GG

Daj nam reci kako taj HA8ET mjeri taj IP3 ?  ;D ;D ;D
To mora da je neki novi patent, isto kao oni coax releji sa osiguračem  ;D ;D

Aaaaa, sorry vidim da si napisao oko +27dBm, to je znači odokativna metoda mjerenja  ;D ;D
Daj se pusti tog HA8ET, taj nezna dobro ni iskopirati za cijenu koju pita  :D :D

Ali ulazi i izlazi su ok, mora se priznati...

Znači, čujemo se u Alpe Adria ??

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #727 : 17. Veljača. 2009, 06:09:14 »
E sad, obzirom da si me puno uvridija ovdi na forumu, prije nego me pozoveš uključi kameru pa ćemo vidit kako će ta veza ić... da ne bude po onoj "...alo...ne čujem dobro..:" ;D

MA nije vrag da se IP ne može izmirit?

Ili makar izračunat?

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #728 : 20. Veljača. 2009, 00:04:44 »
Samo izračunati,
mjeriti možeš nešto drugo  ;D

Vidi kako to Martin radi, valjda me neće tužiti, mislim njegov uređaj  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=aC_1ofphUKY

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #729 : 20. Veljača. 2009, 00:32:19 »
Samo izračunati,
mjeriti možeš nešto drugo  ;D

Vidi kako to Martin radi, valjda me neće tužiti, mislim njegov uređaj  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=aC_1ofphUKY

QV

Ej susjed, ovaj klip bi se mogao ubaciti u onaj serijal "Habeki". ;D ;D ;D

Za one koji to nisu pogledali:

http://www.youtube.com/watch?v=dnnRzJUhNQY

http://www.youtube.com/watch?v=CqmIT7W-38c&feature=related

"...Želimo vam dobar prijem uz dobru kapljicu domaćega vinčeka...!" Hahaha, legendarna izjava nažalost nepoznatog radijskog voditelja.

73 de 9A4EW, Hrvoje

« Zadnja izmjena: 20. Veljača. 2009, 00:43:18 9a4ew »
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #730 : 20. Veljača. 2009, 08:44:22 »
Se vas bum tužil...? Redom....za nanošenje duševnog bola...i one koji se jave poslje ovoga napisa...unaprijed..? Pa što bude.? Kajgod...! Ne budete lišo prošli...ha..? Na DASKU sviju...! Ili ona sprava gdje se ture ruke i noge ..te glava ..sa jedne strane....te sve to izloži ..javno...haha..! Inkvizicija i to..! Tako..ste se prepali a...? Neka..! Inače Mjeseca nema..loša propagacija...truba....ali se popravi već..pa u lov na koju novu Zemlju...? Tom i ja jedini u Zemlji....na EME...pa i to je dovoljno..? Za sada...? Neistomišljenicima sljedi ono dole..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #731 : 20. Veljača. 2009, 09:57:46 »
par odgovora zavrsilo u test rubrici (forum)...

73

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #732 : 20. Veljača. 2009, 10:51:16 »
Molto bene Patrikolo...! M.
Martin 9A3GE

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #733 : 20. Veljača. 2009, 15:53:06 »
OK Martin,

Mislio sam se izvuci ali ne pali. Preko vikenda cu objasniti
proceduru kako mjeriti IP, pa da ne bude nisam znao..

ad6iw

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #734 : 20. Veljača. 2009, 16:17:28 »
U redu Goran....! bit će poučno za nas...! Baš je dobro da to postaviš...! GG i Patrik ..bit će urađeno i dostavljeno...! Hrvoje...koji "habek" ima veze sa mojim ručnim radom..? Ja zalotao prijemni dio za 144 Mhz..stavili na "TUBO" da pučanstvi vidi da se to može zalotati i doma ...a tamo neki Podravci "habekuju" ? Bah...! M.
Martin 9A3GE