Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 526948 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 9A3NC

• Newbie
  • *
Odg: QRP EME
« Odgovori #525 : 25. Prosinac. 2008, 08:38:24 »
Sretni vam Blagdani, puno srece i uspjeha u Novoj 2009.

Fredi / 9A3NC
« Zadnja izmjena: 25. Prosinac. 2008, 14:59:45 9A2HM »

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #526 : 25. Prosinac. 2008, 20:29:15 »
EME ekspedicija
Namibija, organizovana od Danijela HB9CRQ
/
All preparations are on schedule! Current plans are to complete packing on
04 January and depart on 05 January with the trip to Luderitz (1600km by car
towing a trailer) anticipated to take two days of travel followed by another
day to assemble the station for operation. Look for us starting moonrise of
January 7th. We expect to start disassembling the station around the 15th
and arrive back in Pretoria on the 18th.

Unfortunately we could not get a special callsign for our DXpedition.
Therefore we will be using HB9CRQ Dan's US-call (to keep the call short).
Our call for all EME operation will be V5/KT6Q. QSL for EME please to HB9Q,
Box 133, CH-5737 Menziken, Switzerland.

We will inform about our frequencies January 6th after having installed all
equipment. We will be tx-ing always 1st.

Please go to http://www.mmmonvhf.de/latest.php?id=2027 for news and updates!
If we have internet connection we will publish at
http://hb9q.ch/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=103&Itemid=1
39 once a day the calls worked. For more information on all our activities
see also
http://sites.google.com/site/n7bhcvhf/trans-oceantic-ducting/south-atlantic-
ocean/namibia-v51b-expedition-in-2009

We will give our best to work as many of you as we can!

Merry Christmas and Happy New Year!

Dan, V5/KT6Q (HB9CRQ)
For the Namibia 2009 DXpedition-Team

INFO by ad6iw
« Zadnja izmjena: 25. Prosinac. 2008, 20:45:03 AD6IW »

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #527 : 25. Prosinac. 2008, 22:32:42 »
Namibia ..EME  Qth..!
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #528 : 25. Prosinac. 2008, 22:33:30 »
Tnx ..Goran za info..! M.
Martin 9A3GE

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #529 : 27. Prosinac. 2008, 00:02:00 »
I wanted to announce this DXpedition as far in advance as possible, in order to
provide adequate time for people to gear up for it in the event they are
interested in working E51 (previously ZK1) on 6m.  Please mark your calendars for
March 26 to April 4!  More information is here:

http://www.bigskyspaces.com/w7gj/E51SIX.htm

GL and we hope to complete with many of you!  VY 73, Lance

--
Lance Collister, W7GJ (ex: WN3GPL, WA3GPL, WA1JXN, WA1JXN/C6A, ZF2OC/ZF8)

INFO by AD6IW

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #530 : 27. Prosinac. 2008, 13:44:33 »
Yes...ovo je za Patrika...? 50 Mhz....ne koristim više...antena 5 el. je gore..linear sa QQE06/40 je tu..( 1200 volti na anodama 300 mA max...oko 250 W. ko ne vjeruje nek proba..cijev podnosi ovaj režim sasvim dobro...?) Za GS35B....bias ne radi kako treba pa se naredi novi...sa BD tranzistorom...! EME...nema ništa momentalno..degradacija velika...par dana pa dođe na normalu..? Bura dere ..dosta zima..dušu dalo za napraviti nešto...tojest zalotati..jeli...? U međuvremenu je nacrtana pločica..nagrižena i slotana..onaj "Front End" od Adama....verzija 9A3GE...naravno..korišteni su lonci i paralelno trimeri dok je ostalo sve isto....slika je dole....daklem Gaas na ulazu pa Mar...pass band filter ..SRA-1 Mixer i J310 fet poslje filtera..i sada je na probi....odlično se čuju farovi..jačina signala ista kao na FT...šum nešto niži....privremeno je Lo. na 120 Mhz pa slušam na 24 Mhz ..baza....trebam narediti MALOŠUMNI Lo na 116 Mhz tako da to radi na 28 Mhz ...baza...sve spojeno na brzinu sa hrpom konektora i kablova...dobro i radi ..? E ovđe se rabota...sempre ..poboljšati prijem....to je glavno....? Ulotao Gaas od prve....on je sitni mali... i meni je dosta pipavo ga zalemiti..ali uspjelo....inače to specijale ulotava 9A6PSM....tata-mate za te stvari i SMD dijelove...isto "dottore" Adam je doma sa time dok ja ostao na klasiki..ma i to isto radi..? Konačno prijemni dio sa kojim sam zadovoljan...A to je velika stvar ..za onoga tko to sam radi...poznam par ljudi...i nema više...ili ima ali se ne zna..ma ima sigurno..? Meni nije važno ...da to podnosi jake signale..ne radim u kontestim....važno je ponavljam opet...signal što jači...šum što manji..i tu sam negdje ..sada..? Bene...Pop...ona turbina odlično puše...hladi izvrsno...ali stvara buku 100 dB...najmanje...i grije se dosta..? No šta je tu je...ionako taj linear ne bude tu u uporabi....bude prašio u Slavoniji i okolici..! Toliko.! Pozdravljeni...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #531 : 27. Prosinac. 2008, 14:40:01 »
FAST !!!
Tko zna i ima - zna,
tko ne zna - dva (2)

http://english.china.com/zh_cn/news/society/11020309/20081226/15255407.html

Eeee, da, ovi ce nas pojesti za koju godinu...
 ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #532 : 29. Prosinac. 2008, 23:12:04 »
Bar veče....zimskoje ovđe...bura dere pa to pojačava sve skupa.....a i ledi se vanka....ta zima je...? Danas degradacija na Mjesecu -4.7 pa već Mjesečari oma aktivni....vidjelo se par stanica koje su zvale...treba provjeriti sistem..? Momentalno se "škatulira" Adamov "front end"..prošao sve testove   ..pa to treba srediti da nije na "žicama" i planira se predajni dio....načinjen novi Lo...."malošumni" sve po propisu..sitan signal od 116 Mhz...pa dobro filtriran..te pojačan na vrijednost koji zahtjeva mješač....To ugrađeno u "kutiju" i dole vam je slika....ono malo bijelo...je Gaas te ono crno je Mar..i tako dalje...Gaas i Mar su ulotani s DONJE STRANE pločice...i to ja ulotao ovakav ćorav...ha -ha ! Pospojiti ulaz -izlaz preko releja ..i poštimati opet malo..i prijemni dio je ok...ostaje predaja...radi se na tome..! Stigao i časopis  HRS...više politike...malo Teknike...pa baš niko ne radi niš...? vidim tamo na "kratkovalnompolitičkoprepucavajućemforumu raznorazne  stvari....većina je zadovoljna sa časopisom...dok ima pojedinaca...(ma ti su uvijek naopako....može sve biti dobro...ali uvijek NE...za neke...) ...sugrađanin ima nešto proti G.Urednika...stalno...a je junačina..iza tastature....ma bolan ak ti je tako stao na žulj hodi u Gospinicu Ul.  ... pozvoni i daj mu pest...malo Morgen...čini mi se da tu vrijedi ona ..ne boj se breka koji laje..? Te El Presidente njim je kriv...te naka JOCA...ma bilo koja tema....oma se to napada....slučaj za Ljekare...? Bi pomoglo....ma jok more.....? Se mi bavimo Radio stvarima ili ne....Mi da...oni ne...nemaju ni lemilo...ziher..? Bah...! E da ..to je tako...svemir nema granice....a tek ljudska glupost...veća je 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000...svjetlosnih godina....brzina svjetlosti je....prostiranje radio valova je...tu negdje...? En amput ..SRETNO NOVO LJETO...to all UKV korisnicima....! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #533 : 30. Prosinac. 2008, 20:12:21 »
No, eto, konačno opet malo mjesečine i za mene...mapravio danas tri nove postaje i jednog "starog"...hi.
Nekako je loše išlo prema amerima, uopće ih nisam čuo, jurop je bila najbolja, južna Afrika također.
Nešto me zeza zvučna na matičnoj, nestabilna je povremeno, malo ok a onda najemput pobegne gore ili prema dole. Jest da kad dođem je temperatura +3 stupnja pa s vremenom ugrijem prostor ali i nakon toga hoće pobeći...a kam, kaj ja znam.
Ak nebu druge, bum metnul neku u PCI slot pa nek se ova friga...nek beži kak hoće...

Malo se čuo sa gazdom mjesečine Martinom na chatu...dolazio sam mu minus koji db u direktu jer sam bil sa antenama baš prema njemu, jadnik, se splašil...da me čuje prek meseca sa onim novim njegovim umotvorinama...HI!

Ecola qua, tek tolko, ak se ne javim prije novog leta želim Vam svima da u 2009. imate puuuuuno želja, ak me razmete.

HNY
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #534 : 30. Prosinac. 2008, 20:51:17 »

Ecola qua, tek tolko, ak se ne javim prije novog leta želim Vam svima da u 2009. imate puuuuuno želja, ak me razmete.

Razmemo, razmemo. I mi tebi, s pesmom Pimpek moj, pimpek moj, samo hrabro stoj...

73 de 9a2d

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #535 : 30. Prosinac. 2008, 22:08:43 »

Razmemo, razmemo. I mi tebi, s pesmom Pimpek moj, pimpek moj, samo hrabro stoj...

73 de 9a2d

Uh, tnx, ali kaj si ti postal glasnogovornik???

Ma ne....sad kužim, sebi i svojem kojem popevaš govoriš VI...  :D :D :D
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #536 : 31. Prosinac. 2008, 10:48:49 »
Dobar dan....! Sretna stara godina....A kakva bude nova...? Vinceremo..(vederemo) ....? Tom....strašan signal bio...59 + ...antene horizontalno i od Učke refleksija...tako jak da WSJT dugo muljo da bi dekodirao..?  -3 ...tropo...najače do sada i to na new front end....ma čuo bi te samo i na antene i zvučnik....tj diodu pa u zvučnik....? Adame...a da je staviti MAR poslje band pass filtera..tj. prije miješača....SSB  elek.  radi tako u LNA.....gass pa filter mar pa u miješač....a ? Ma sada neka ovako ostane..? "Zgrižena" pločica za predajni dio pa se to zalota već...kako izgleda sve skupa imate sliku...! Za GS35B...treba se izraditi prsten koji solidno učvrščuje cijev-rešetku za masu...urađeno jako loše taj spoj sa masom...možda i to zahebava...te pločica sa sklopom gdje je bias regulacija bila je ugrađena unutra...u pobudnom decku..? pa jača pobuda poremeti i to..? E...trebamo sve to probati sa time...vederemo come va alora....(male) ...? Bah...! Pratim Mjesečinu....sos new one....dosta mi je ova jaka bura poremetila azimut....namjestim antene na sunce pa vidim koliko mi odstupa....(via tv kamera und monitor)..? A Mjesec je samo u obliku srpa..jedva se vidi po mraku...? Inače APRS  manija je u ovim krajevima...niklo par new APRS signala..pogledajte to malo na....http://aprs.fi/?   ...pa Istru i Kvarner zumirajte....vidi se lijepo gdje je tko i kuda se kreće..i naravno i ostalo sve se vidi ..klikom na dotični znak dobiju se podaci o stanici i ostalo....čudo pa bog...! Najistočnija APRS stanica je kod Zagreba.....dalje nema a na Jugu  isto ništa...sve do Grčke......? Toliko...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #537 : 02. Siječanj. 2009, 11:11:33 »
AAA...osobni rekord...16107 km........na dva metra...Australija.....raport...amo -22... tamo -18....bolja mi predaja nego prijem..? Dole vam je schak od Guy-a....kuća mu je 200 metara pa kada vidi da ima šta dobrog na EME trči u garažu gdje mu je stanica..! Samo naprej..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #538 : 02. Siječanj. 2009, 12:51:10 »
AAAAAAAAAAAAA,...............Martine, ipak te šišam:

ZL3TY RE57om  18021km EME 2m JT65b

Raporte nemam ovdje a nisam našel ni neku sliku...a ja "trčim" 5km do ranča kad hoću delat...

73!
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #539 : 02. Siječanj. 2009, 13:45:52 »
16/10/2005 16:35 ZL3TY 144,1 JT65 EME RE57OM D/D  Dist 18153,4 Bear 89,20

Tom kod mene je jos i dalji....
 ;D ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz