Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 527007 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #420 : 12. Studeni. 2008, 01:48:38 »
OOO....Rolando...tajno oružje.....dva metra ...linearaca...? gdje je to bilo do sada...ili je u izgradnji..? Werry well...! Dajem par malih čepova za jednoga ..od 5 KW. ? Naravno za 144 Mhz..! M.
'
'
Martin 9A3GE

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #421 : 12. Studeni. 2008, 07:13:56 »
Ostaju ti linearu južno ili će ih biti po kontinentu?
Bit će belaja na bandu ;)

73

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #422 : 12. Studeni. 2008, 07:29:47 »
 Mi na jugu smo zaključili da nam je jedina šansa u contestu da onima na sjeveru zatrujemo atmosferu. Nekoliko lineara više, QRM na 59... divide et impera, što bi rekao jedan moj uvaženi zemljak na jednom drugom forumu.  ;D

Pozdrav
Rolando 9A3MR

s56a

• Gost
« Odgovori #423 : 12. Studeni. 2008, 10:08:01 »
Ima li kakva GS35B viska u lijepoj nasoj?  9A3TA i 9A9C ne odgovaraju na HRS upit.  Dostava ZGB ili DBV?

Ja sam definitivno posvadjan sa mehanikom!  Izbusim rupe, par milimetara ofset, popravim pa onda jos jednom  ;D

Offline 9a2ss

• Newbie
  • *
« Odgovori #424 : 12. Studeni. 2008, 20:15:42 »
i..? Makinja je from unutrašnjost..i bude vraćena vlasniku kada se sredi..? Tako..! Salut ste ! M.

..opa, postali smo referentni servis/test centar za QRO.

...najprije smo 9A3HY i ja išli u "Peveca" nabaviti neke daske...trebam još ugraditi neku policu-pregradu.postolje...pa šta ispadne...

...rekao ja da ce ona polica pasti!

Pozdrav iz Khartouma, Sudan (oblak prasine do 1000m iznad tla, vruce +40) i kao sto Mujo rece u vicu "...lijepo mi je ... i neka mi je"

Salut da 9a2ss

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #425 : 12. Studeni. 2008, 20:21:18 »
Stisak ruke a kad dođeš doma ruža za obitelj.
Pozdrav iz kišne Crikvenice Eduard 9A2KO.
Jakabibi sava sava....

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #426 : 13. Studeni. 2008, 08:12:11 »
Kiša kiša kišetina....stalno...i po Gos. Dobričiču kad je kiša-mokro...sistem radi...sasvim dobro...signali su nešto slabiji ali SWR je u redu ! Okolica i antene su na "vodeno hlađenje" a i smetnje su manje pa se sasvim dobro radilo noćas via Moon..! Ima nešto tu..? Daklem ..uradjena new one i to Grčka...ima par stanica aktivnih i SV8CS je stalno prisutan ali kao i ja nije puno na chatu...ne mlati praznu slamu kao neki..? Uglavnom prati se chat...? / Jer tu ima dosta radnji ..pomicat antene...gledat po frekvencijama...korigirati šum u WSJT...mjenjat kanale na TV ...tražiti nešto na Net-u i ostale stvari..te uradit koju interesantnu vezu..? / Bio aktivan i PJ4NX Peter sa Holl. Antilla../inače koristi sistem što je ostao od PJ4EME Rene-a koji je svojevremeno uradjen...dolazio konstantno -19 -20 ali nije išlo...puno stanica ga zvalo i nikako..propagacija samo u jednom pravcu...dok Gary je dolazio standarno dobro -8 -10 i na njega se dalo fino podesiti antene tj. Az. i Elev. Aktivan bio i RA6AX...sa najačim signalom apsolutno..... i jedna DL stanica uradila vezu sa samo 5 W. /PET WATTA / pokušao i ja ali se baš isključio...ccc..treba ga slušat na GP antenu...možda bi se čuo-vidio..? Eto...inače radi se Bias za GS35B i to po Marjanu..S56A sa onim snažnim tranz. i to par komada...trebat će..? Ekspedicija u Pordenone sa sprema i traže se samo prave stvari..Mhz-Ghz...konponente..jeli..? Ako kome treba što posebno slobodno javite..! 9a3ge@vip.hr ! Ta ima nas samo par u Hrvaško...? Elem....Gos Stjepan 2SS...yes  stelaža se naginjala...dobro si vidio i pala...ono tišina ..samo Radio P.Re i kada je to bubnulo...usro sam se od straja..? No sada je to sredjeno..? Nema Gos GG sa svojim ubitačnim komentarim...valjda bira koju curu stavi na to toliko očekivanu duplericu u časopisu..? Ajmo ..ma stavi to nek bude dobra i gola i da drži vokac u ruci ../mjesto one stvari/tako da bude u R.amaterskom okružju i niko nam ništa ne može....? Rakac....ne radi ti E-mail...šaljem ali niks .? Bene...dole imate Spirosa te GS35B za 432 Mhz.! AAA vidim YT3I Ištvana na MS zove CQ...i to back side...antene su na Učku standardni "parking" ! Hola todos ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #427 : 13. Studeni. 2008, 09:00:29 »
Ajmo Majstori...jel pomaže ovo...a pomaže nešto a.?
Martin 9A3GE

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #428 : 13. Studeni. 2008, 11:04:21 »
Ajmo Majstori...jel pomaže ovo...a pomaže nešto a.?

Pomaze,,,pomaze samo je pitanje za sto ? Ako to radis kao filter za II-hrmonik ili imas neku drugu ideju?

Takav nocth ima gusenje 40 dB i ne bas sjajan Q-faktor no mislim da u tvom slucaju to nije bas toliko bitno, ako ga napravis sa 7/8 kablom dobit ces jos bolje karakteristike, no pri matematici imaj u vidu da moras uzeti u racun i samu duzinu T-odvojka prema sredini + kabel.  A ako i odes malo gore na 960 Mhz sumnjam da ce netko primjetiti  :) :)

Online 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #429 : 13. Studeni. 2008, 11:29:55 »
Samo nemojte zaboravit kapacitet kabela na osnovnoj frekvenciji , tipično 100 pf/m  :o ::) ;D
Ovo je praktično na RX grani ,ali na TX grani treba kompenzirati dodatni kapacitet i induktivitet................. :P
Naravno i na RX grani  ako je važan šumni broj ili treba pojačanja i tu to teba uzeti u obzir............. ???
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Online 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #430 : 13. Studeni. 2008, 11:52:32 »
Možda je ovako bolje  ??? ??? ??? ??? ;D ;)

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #431 : 13. Studeni. 2008, 12:09:19 »
Bravo Majstori....treba probati..? G Aličajič upravo dolazi amo ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #432 : 13. Studeni. 2008, 12:32:06 »
I Smajo nima ča delat ;)
STUB filter - googlaj - popularan medju HF contesterima ...
http://www.k1ttt.net/technote/techref.html

73

Online 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #433 : 13. Studeni. 2008, 13:16:04 »

Offline 9a3jh

• Newbie
  • *
« Odgovori #434 : 13. Studeni. 2008, 13:32:21 »
Hi Martine, imam ja jednog gotovog doma pa ako zelis probat moren ti ga nekako dostavit ili da se najdemo next week... To je va skatuli a delano je prema http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/aw%20harmfilt%20data.txt

73,
9a/9a3jh Andrea