Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 526994 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #270 : 09. Svibanj. 2008, 23:30:03 »
Tako je mr. GG...! Snimio sam slikovno i tonski kako taj TR7 odlično radi..10 Khz od radne frekvencije je signal 59+20 a prima signal bez smetenje i splattera il kak se već zove ..inšoma ....koji bi to uredjaj podnio..ajmo testirajte malo ako morete..ha...? Te današnje kante koje imate pred sobom...da čujem...? Avanti Popolo..? Večeras uradjen eksperiment sa DH7FB/P...? Naime mr. Frank ima completto remoto controllo di EME stazione....Lui se trova a ka e stazione radio e a la--recimo 100 -200 Km. udaljenost  te preko mreže iliti interneta barata sa svime time...a glavno je da na svojoj stranici ima "prozor" pa se lijepo vidi sa kime radi EME...pa se tamo može usporedjivati kako on vidi protivnika koja je jačina signala te to isto pratiti u sebe..? Pa sam jopet održao vezu i to malo uslikao..imate to dole...inače puno stanica bilo...prilike tako -tako..brzo se mjenja vrtnja iliti faradey pa malo vidiš pa ne vidiš...više ovo drugo...! No ..poslje remonta i nekih prepravki u antenama valjda bude bolje..?.. Zadnja slika vam je onaj "Pero Djetlić"  iz bivšeg SSSR...koji je radio na KV...i smetao cjelokupnom radioamaterskom pučanstvu u svijetu i okolici /omladina ne zna za to ...a starci KV -jaši znaju/ ? To je bilo postrojenje ...goleme antene ...od Sj. Pola pa do TA granice...i firma Rhode&Schwartz je konstruirala poseban ograničivač smetnji za to...imam negdje šemu u Ham Radio../ časopis iz USA...bio odličan...vremenom posustao i ugasio se/ ..!..Tja..! Toliko..! Točka ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #271 : 10. Svibanj. 2008, 12:32:29 »
To su bila gadna vremena, s woodpeckerom... Ruski over th ehorizon radar na KV, taj je rešetao preko 20 m banda ko lud, nije bilo spasa...

Moj TS930 ima poseban noise blanker baš za njega, ali mislim da su ga nedugo posle 930 Rusi ugasili...

Dobar je taj TR7, a sve mi se čini da je velika većina tih staraca u puno stvari bolja nego ovi light shows danas.
Samo svi starci boluju od staračkih bolesti... na preklopnicima artritis, na displeju pomrčina, nema dsp pa moraš bit operator, a ne nastavak iza slušalica...

Dao bih ja ovoj piletini neprerađeni FT101B da rade SOSB na 40 m pa da vidimo šta bi bilo... Da nije bilo YU1PKW, ni od njega nikad uređaj kako spada...

Ma Martine, jel se tebi čini da ova mularija danas, da to sve zajedno pojma nema i da bi bez kompjutera mogli uradit vezu jedino iz sobe u sobu? I to ako...

;)

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #272 : 10. Svibanj. 2008, 20:32:15 »
Ma Martine, jel se tebi čini da ova mularija danas, da to sve zajedno pojma nema i da bi bez kompjutera mogli uradit vezu jedino iz sobe u sobu? I to ako...

Pocinjes mi zvucati kao Njegova Visost Br.1 iz Alan Forda ! Svako vrijeme ima nesto svoje, mozda ovi mulci nece biti bas experti za CW ali ce u par minuta napisati par redova u nekom C, C++, VB, ASM-u itd za DSP da si olaksaju muke ili smisle nko drugo "digitalno kodiranje suma" Hi......

73...

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #273 : 10. Svibanj. 2008, 20:38:54 »
Ja sam ti više Grunf ;D ;D

GG

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #274 : 11. Svibanj. 2008, 02:02:15 »
AAAAAAAAAAAAAAAA......Grunfovi smi svi mi koji nešto radimo..na našim stvarima...amaterski ....a ponekad to ispadne bolje nego da bi bilo profesionalno....!  Davno ..rekao jedan Splitski sportaš...čini mi se VATERPOLISTA... ak se hoću hebavati idem sa amaterkom ne profesionalkom..! Splićani..trebali bi znati koji je to rekao..čini mi se da je bilo na radiju..? AA..omladina ..zna bogme puno toga..brzo razmišljaju i to dobro...sa cijevima su u zaostatku..nije ni čudo...ali ovo drugo ..znaju...! Naročito te nove sprave i sve oko njih...a operaterstvo ....to je druga stvar...obično vrsni operatori nemaju pojma o tehnici ...niti gradnjama i slično...tja..!  Živio Grunf !  Daklem..noćas ...Mjesečina...vrlo dobra ..uradjeno desetak novih stanica via Moon te NEW ONE ...KANADA...VE2JWH...JIMMY...sa odličnim raportima te TK5JJ .. JEAN JACQUES sa KORZIKE... 2X12 I 300 W. primao ga -22 a on mene -18..!..Dobra propagacija bila ..bio veliki pile-up ilit gužva na LU1FIA...Argentina i svi su ga zvali ali ništa....nije se vidio...te UN6PD...Nickolay...Kazakhstan...i tu velika gužva i par ga je uspijelo odraditi...po deset stanica ga pozivalo odjednom...pun monitor a vodopad šaren od masu signala...te sam dobio e-mail od PE1L..RENE-a...da bude aktivan via EME sa Swalbarda JW5E..next mjesec...to oni otok blizu Sj. Polu..jel to nekad bila Zemlja Franje Josipa...jer je to istražila K und K Ekspedicija prije sto i više godina...i naravno svi mornari su bili naši ljudi Dalmatinci i Primorci...čito i gledo na Dalekovidnicu bolan..? To bude next mjesec...i imaju grupu za ant. te 1 KW. sa new mos-fet te još jedan pogon sa dvije GI7B...he he ! Pošto je bilo lijepo vrijeme juče...pa sam počeo razvlačiti kabale po terasi...to one debele..vodovodne..muka bila sa time ..ko nije probo..ne zna...to je onaj od pol cola....te zalotati "N" konektore na njega..obavezna uporaba škripa ili morše a može i mengele../ljepa naša Hrvatska zajik/ ..! To me podsjeća na "Fiumane" Italijansku manjinu u Rijeci i okolici koja je jako loše govorila Italijanski a Rvacki nikad naučila...pa ima primjera...vado a općina fare potvrda..ili...že višto kvelo milicioner ki e portato via šperploča...it.d. Dunque  zalotao to sa plinskom ljemilic..i aki se ne pazi popali se bližnja okolica..traba nešto podmetnuti..jeli..? A tek onaj deblji...cccc...te stvari ...nešto kupio nešto dali dobri ljudi...ima nas...?  Ok..dole su slike ! Saluti tutti quanti Grunfovi i ostali ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #275 : 12. Svibanj. 2008, 18:13:37 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA......Upravo održana prva SSB veza via Moon ...sa RA6AX...Ivanom.....signal mu je bio 57 po blesimetru a tamo 55....razumljivost 100 posto....AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #276 : 12. Svibanj. 2008, 18:53:01 »
Congrats Martine, UFB!

Večeras idemo 9A4FW i ja gore na našu kontest lokaciju po prvi puta probati mjesečinu sa ovim novim 4 X 17el. F9FT sistemom. Radit ćemo u zapadnom prozoru kada se mjesec spusti dovoljno nisko iznad horizonta jer imamo nekih problemčića sa elevacijom. Sutra popodne ako se uhvati vremena planiramo probati Quados 8 u istočnom prozoru. Azimut je idealan za pravac u kojem je ta antena fiksirana. Po W5LUU podacima EME propagacije bi trebale biti sasvim solidne u što sam se i uvjerio prateći DX cluster unazad dva dana.

Pozdrav i možda se noćas čujemo via moon  ;)

73 de 9A4EW, Hrvoje

73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #277 : 12. Svibanj. 2008, 20:55:26 »
Bravo majstore,

odlicne prilike za testiranje, evo gledam kako dekodira -31db bez greske K2BLA zanimljivo....
Napravio novu interfacu  ;D , sredio rotor (iscupao neke bezvezne motore koji zuje, stavio 2 sklopke i fajrunat)
Elevacija very good idemooooo do 60 gradi no problems.
IC-756pro3 NOTCH - ludilo, very good, ni USB/COM converter nam ne moze nista  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #278 : 12. Svibanj. 2008, 22:39:17 »
Bravo Martine!
Evo kako izgleda signal W1JJ na 6m, slusan proslu srijedu... nazalost mene on nije cuo.
73

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #279 : 13. Svibanj. 2008, 02:26:35 »
Patrikolo...treba antenčuge i forze što više na tom bandu.....da bi se dobacilo ? Do gore i nazaj...amico Gerard ima dvije GS35  u linearu za 50 mhz...i onaj trofazni traf..nema šale...! Va be....Adamo...koja je to interfaca...? Snimio sam te ..zapravo uslikao cijelu vezu via Moon.....Dobro išlo...luda propagacija bila večeras-noćas.....Trebali se I "QVADOSI" pojaviti...ali nisu se našli...sutra-danas valjda isprobaju tu antenu ..popodne...kad im Mjesec pravo u antenu gleda.. Bilo masu stanica na EME...A i uradjena nova zemlja...Puertorico ili Portoriko....WP4G...Angelo  2x14 i KW... u njega...dolazio -21 kod mene ..a ja tamo -19....ha ...ala "Gobe" deru dobro..a još kada se sredi oko coaxa...zapravo svuda su sada raporti prijemni na drugoj strani vrlo dobri..A počelo sa 250 W.  JEDNA 4cx250b ..slabo hladjena...pa jedna GI7B..DOBRO HLADJENA I 400 W. te zadnji model dvije GI7B odlično hladjene i sa pobudom od 60 w. daju 800 W. a može još...? Vidjelo me se je i u MEXICO...-27 ...XE2AT...Al...2x9 i 400 W. mu je pogon..! CCC ..koji KV..?.....ta a sve vam je ovdje....malo desno..gore pa dole...MOONBOUNCE...jeli...! Va be ..kasno je...?Kraj..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #280 : 13. Svibanj. 2008, 07:19:35 »
Martin trebalo je poj spat i delat danas...
Svaka cast, nije mi jasno sta su mi one desne tockice u prijemnom signalu? Znaci kad je slab signal imam
jednu liniju po ekranu ali kad je islo do -16, -17db pojavljuju se one tockice sa strane.

73

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #281 : 13. Svibanj. 2008, 07:35:26 »

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #282 : 13. Svibanj. 2008, 20:29:28 »
Aloha....
Martine, i ovdje čestotke za ssb via mun vezu.

Danas sam i ja napravio vezu sa RA6AX ali ne ssb na žalost makar bi prema meni išlo pošto je u prosjeku bio -8dB a najjaće -5dB-a. Ja sam njemu dolazio -20dB-a sa 4x6el oblong i 100W...QRP!!!!  :D :D

U prilogu su dvije slike, prvo moja veza gdje se na vodopadu vide i neke smetnje koje sam kasnije eliminirao i druga slika CQ  pozica RA6AX sa idealnim vodopadom... ;D
Da znatiželjnici vide kako to mora izgledati u idealnom slučaju...kad je signal jak.
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #283 : 13. Svibanj. 2008, 20:46:17 »
Vy good Tom,
ona smetnja ,to ti je zbog onog snjega na ekranu  ;D

A daj mi reci ,sta ti se desilo sa satom na PC-u da ti je DT na drugoj slici kao da si ga slusao tropo a ne preko mjeseca?

Patrik jesi skuzio cemu one tockice, majko mila, covjek radi wsjt a ne zna ni kako mu signal izgleda, ti ru ri ru, kapis?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #284 : 13. Svibanj. 2008, 21:03:05 »
Pozdrav TOM...se ga visto ..kako praši...jes...sa 100 W.    veza ...previše...danas Englezot sa samo 10 Wata ga uradio.....ide....to...on je stalno aktivan na 144118.0  pa ga se more poslušati i sa bilo čime što radi na dva metra...SSB...i kakva antena..? Bude Adamo sredio onu snimku pa je već stavio...Taj zeleni link ..ne valja...koristi ovaj...Ruski...puno bolji je...Ok....! M.
Martin 9A3GE