Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 529590 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #1890 : 12. Studeni. 2013, 13:28:52 »
Bon pomerigio ! Come va ? Tute spušten stup i sve skinuto sa nosača antena sa "H" ....jedna antena je ostala čitava dok na drugim su polomljeni svi elementi i dipoli....i iskrivljeni bumovi dok je ostalo cijelo i nije iskrivljeno onaj nosač ispod što pojačava bum....tako da se može narediti sve novo i iskoristiti to ? U tijeku su bla sa Adamom i kako on predloži se napravi ? Dojde sada 6PSM Silvano  sa motornom pilom i odrežemo jednu visoku palmu koja mi smeta pri postupku dizanja i spuštanja antenskog stupa ! Tako ! Martin

Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1891 : 12. Studeni. 2013, 14:18:29 »
E Martine belaja....ajde seli se sjevernije, do nas...ovdje isto puhalo ali ni blizu tako.
Kod mene nije bilo štete...ali kako se sve mijenja pitam se samo kada će i ovdje na zagorskim bregima vjetar podivljat.
Evo gledam H44HP aktivan i gomila nas ga zove....
Pozdrav za ekipu i naravno domaćina.
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #1892 : 12. Studeni. 2013, 15:14:18 »
 Ma  palma  se narast  ::) ,   a  glavno  je  da se  sustav  popravi  i   vrati  u funkciju !

Pozdravljamo Vas i z ST-a  i  ako  triba sta logistike -  vici  ;D !

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1893 : 12. Studeni. 2013, 15:30:59 »
Dobro je Tom i Tony.....sistem je napravljen tako da mogu sve sam izvesti...evo sada "H" prebačen u dvor....pomoću stupa koji ide gore-dole...zavezao ga konopom i podigao te prebacio preko ograde....sada se može komotno raditi na njemu promjeniti  zarđale dijelove i šarafe i ostalo...i sve što dođe poslje montira se tu....LNA ...koaksijalni relej ..kamera i onda se vrati i postavi na mjesto...te se montiraju antene ! Tako ...glavno je imati čvrstu točku ili uporište te električno vitlo i tu smo ? Bon ragazzi salutiamo ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1894 : 13. Studeni. 2013, 14:32:58 »
Bon pomerigio ! Danasa sređeni svi bumovi...ono što se je dalo ispravljeno a ono što se nije moglo napravljen novi elemenat i ugrađen...dobar je sistem koji drži sve  to skupa pa se napravi novi elemenat od istih dimenzija 150x150 mm ! A vrijeme se muti ..opet će kiša...i neka jaka bura u subotu ? Ničevo.....sada treba izrezati elemente na mjeru...precizno...tu bi dobro došao Adam maestro per antenne ! Sve je tu u konobi osim prokrom vijaka za pričvrščenje elemenata na bum....grem malo zgorum va Bauhaus morda se to najde tamo ...ča vi mislite će imet oni to ?  Tako ! Radnja ide nadalje ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a6sjz

• Full Member
« Odgovori #1895 : 13. Studeni. 2013, 15:31:04 »
Pozdrav Martine i ostali hi..

U Zgb (Bauhaus) ima A2 vijak od M2,5 kao i matica običnih i onih s plastikom kočionih, al neznam kako kod tebe. Trebalo bi biti.

Ja ću u zahvate oko antena na proljeće. Sad ostaje tako kakvo je. Nevreme u Vrbovcu nije napravilo nikakvu štetu pa nisam prisiljen u obnovu kao ti.
Sretno i možda se i čujemo negdije na frek.
73 Zlatko

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #1896 : 13. Studeni. 2013, 15:57:31 »
more disasters, 10 met. dish from Mike KL6M

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #1897 : 13. Studeni. 2013, 20:34:09 »
Danas bio zadnji dan aktivnosti H44HP, pripremio sam se i čekao moj moonrise. Elevacija bila još -1 stupanj kad evo ti njega...zove CQ, čujem ga a zove ga barem stotinu drugih...postavim XIT na -400 da se malo maknem i počnem zvati. I tako ja zovem nekoliko perioda kad se on izgubi...nema ga više kvragu,...prestanem zvati kad na chatu dobim poruku...3 perioda mi je slao OOO a ja to nisam primio...pa da se pojedeš...i čekam ja dalje ko napet kišobran, osluškujem, gužva na frekvenciji ali od njega više ni nj.

Na chatu se još neki žalili da ga uopće ne primaju, nema nikakve muzike na frekvenciji...i tako prođe i to.
I onda...piše dole...
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1898 : 14. Studeni. 2013, 15:36:26 »
Ah Tom slabo su nekako radili...nešto na prijemu im nije bilo ok ? Dunque.....danas promjenjeni skoro sve "U" kleme vodoravne i okomite koje drže "H" skupa  zarđale komplet...jedino one od prokroma su naravno ok ? Njih sam "spasio" na ladju ? Sve skinuto sa "H" osim elev. rotatora on provjeren i ok je ! Zatim je ugrađena vodovodna cijev koja dopire skoro do vrha centrirana na gornji ležaj i samo se "H" natakne na nju i poslje fiksira od jutros do sada vršila se radnja ! Poslao kraš sliku antena u Wimo .. grosse katastrofe veli Klaus i za 5 dana šalje dipole ! Bon....idem malo prošetati ..danas nije bilo kiše ali za sutra se prognozira..... dok u subotu full sunce barem to kada budemo išli u Pordenone ! Toliko ! M
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1899 : 16. Studeni. 2013, 19:24:47 »
Dobro veče ! Evo društvo u saqstavu 2SS 6PSM und mee vratili se from Pordenone ! Krenuli oko 7 sati ujutro ..jako hladno bilo...zima....ali kasnije kada je zagrijalo bilo je dobro...krasan sunčani dan...uz povremeno zaustavljanje na cafe i brioše stigli na cilj i naravno bila je velika gužva na ulazu ? Kao i uvijek ? Bene....prvo smo otišli u halu gdje se održavao tzv. mercatino  tj. roba samo za nas e tu je bilo svega i svačega za nas lotajuće kao što smo mi ? Pregledala se ponuda i našlo se je nešto potrebito ..našao podnožja za 4CX250B sa dodatkom koji se montira na anodu...to mi dalo tako dobru ideju pa sam uzeo par komada...nadalje pojavili se visokonaponski elektroliti 1350yF 450 volti pa sam uzeo 10 komada 2 E. komad ...... Sig. Stefano 2SS našao pakiranje od 25 komada onih malih releja duplih to je ono plavo na slici----- te kupio digitalnih testera  5E. komad a radni napon im je 2000 volti DC ...dva u seriju i ima se 4000 volti DC voltmetar o tome je bilo riječi prije ovdje te još neki sitni materijal ? Naočale sa povećalima -lupom i led osvjetljenjem  potrebno za pogled jako malih dijelova ! Pošli do ARI Pordenone i tu smo vidjeli new proizvod parabola bijelo obojana i ima sistem za azimut i elevaciju i dijametar je 2.3 m. ! Bilo je dosta našijeh....from 9A i Riječana isto ? Kod Sig. Franca vlasnika Magic-fone kupljen jedan mali križni swr-watt metar 30-300 W  sa led osvjetljenjem te jedan uređaj...za dva metra u koji bude ugrađen kompletan new ulaz  ....ATF KAO POJAČALO ...ŠOTKI MIXER ...DIPLEXER ...POST MIX POJAČALOi sve u smd tehnici ? To bude TOP-RX za dva metra ? Mašina je IC 251E I CIJENA 120 E. sa popustom...6PSM je kod njega isto nešto pazario...i naravno dobio popust ! Krenuli domov...već večer -noć a oni meni viđe kolki je mjesec a ti nemaš antene ..stavi dvije vertikalke možda bude išlo i sve u tom stilu....aaaa bude već ? Naravno poslje večerali kod "Baše" hrana dobra  porcije velike (samo za nas) usluga još bolja a cijena mala ? Naravno kada se znamo stoljeće cijelo ! Toliko ...saluti a tutti quanti radioamatori speciale construtori con fero caldo ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A9Y

• Full Member
    • 9A9Y - Web site
« Odgovori #1900 : 16. Studeni. 2013, 20:45:19 »
Tako mi je žao Martine gledati što ti je nevrijeme napravilo od antena. Bolje da nisi ni stavljao slike, ma što reći, užas. Nas ovdje oko Bjelovara mimoišlo, tu i tamo koji crijep sa krova sletio ali sve ostalo je netaknuto.
Blago vama tamo bliže Italiji, za mene je odlazak na sajam malo predaleko. A treba SMA utikača, releja i ostalih dijelova, ovdje em nenabavljivo a i ako se nađe skupo kao da je od zlata, ali što ćeš...preostaje nam eBay i čekanje po 20-tak dana da stigne.
Evo bar ja i Ina možemo dati moralnu podršku ako ništa drugo da što prije popraviš antene i dovedeš sve u red i nedaj Bože da se to opet ikome dogodi.
Shiranu ga hotoke

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1901 : 16. Studeni. 2013, 22:28:23 »
A viša sila Mile ? Pozdrav tebi i Ini ! Imam punu radionu Al cijevi za elemente još dipoli da stignu i tu smo...naredi se sistem već ? Ovaka bura se ne pamti bili su strašni refuli ili udari...preko 200 km na sat....na nekim mjestima je čupalo hrastove komplet...a lomilo tek ? No dobro.....opogonjen novi dragulj u kruni 3GE testiran  na predaji  te mali SWR metar i sve je ok....ovaj dole je SX-1000 koji ide sve do 1300 Mhz  i za uhf ima "N" konektore isto za 1300 Mhz  danas je bio u Pordenone-u 80 E. dok sam ja ga nabavio prije par godina po nešto većoj cijeni a ima i Daiwa velika križna za 1300 Mhz ali samo do snage 20 Wati ?A na koncu imam Birda i sondu...on služi samo za točna mjerenja i poslje se usporedi odnos spram ovijeh...koji pokazuju nešto više nego Bird....ali mora se imati u liniji SWR- POWER  metar tako da znaš u svakom trenutku kako je stanje pri predaji a koliko griješi nije važno za te novce je ok....? Tako ! Saluti !Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1902 : 18. Studeni. 2013, 17:54:30 »
Dobro veče ! Danas vrijeme poslužilo pa se rabotalo vani ...na nosaču "H" ...to jest na glavnoj "osovini" ..azimut ? Montirana i fiksirana cijev na najgornji ležaj i poslje spojena na drugu Al cijev koja ide do dole gdje je smješten rotator ...dosta rupa je trebalo izbušiti ..lehko kroz Al cijevi ..teško kroz željeznu ...sve treba raditi na licu mjesta pa tako upri sa bušilicom.....napomena od stoljeća sedmog imao sam jednu odličnu Iskrinu bušilicu...vremenom propala ..ingranagio iliti prenos...zubčanici i ostalo od silne upotrebe ...ali u ex Elektromaterijalu (u stečaju bio pa partio) prošle godine sam nabavio istu  novu  podešavanje okretaja ..smjera i čekić tako da sam sve uradio sa njome ! Tako sa radnjom ! Stigla qsl karta iz J. Koreje..raport slab ali veza održana i potvrđena...bravo ja ! Naručeni i nosači elemenata kod Wimo-a stiže za par dana skupa sa dipolima.....ako vrijeme posluži stvar oko stupa se zbiksa za par dana ? Jeli vam ovo poznato " nema odmora dok traje obnova " Martin
Martin 9A3GE

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #1903 : 19. Studeni. 2013, 13:58:39 »
Citat:
Stigla qsl karta iz J. Koreje..raport slab ali veza održana i potvrđena...bravo ja ! 

Bravo za novu DXCC ... vrlo vazno da li je super raport ili malo losiji, vazno je da je u logu i da
je potvrdjeno ...

U prilogu slika njegovih antena - 4 x EF0212B

Popa, YU7EF

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #1904 : 20. Studeni. 2013, 18:18:06 »
Dobar večer ! Pop..... neke dobre antene ima a ? Dopodne ljevalo stalno ..perce finito con alimentatori alta tensione prešao sam na nešto drugo ? Pošto imam nosače alemenata za bum od 200 mm a nabavio sam ih svojevremeno u Holicama a u Bauhausu ima 2 metra dužine i 200x200 mm elemente dušu dalo za posložiti na nj antenu ? Pošto imam dva dipola orginal ali su za malu snagu do 250 wata odlučio sam složiti jednu antenu za početak pa ako bude ok i drugu ? Antena je 6 elemenata dužina buma je 2 metra a gain 9.3 dB ...sve po majstoru imenjaku DK7ZB ! Tako...izmjereno ...izbušeno i montirano .....lahko tako kada se ima nosače za elemente i gotove dipole ? Sutra ako ne bude padalo stavim je negdje van i testiram ! Avanti sempre ! Bene ..salutoni ! Martin
Martin 9A3GE